Програми для відкриття PDF-файлів

функції Браузер Adobe Acrobat Reader DC Foxit PDF Reader Sumara PDF PDF Reader PDF X Microsoft Word
друк документів
додавання анотацій
Витяг тексту
наявність PRO-версії
відсутність реклами
додаткові функції
мова Російська Російська Російська Російська Англійська Російська Російська
Ліцензія безкоштовно умовно-безкоштовна умовно-безкоштовна безкоштовно безкоштовно умовно-безкоштовна платна

Зверніть увагу! у статті далі будуть розглянуті програми виключно для перегляду ПДФ. Якщо вас цікавить редагування файлів даного типу, ознайомтеся з наступним матеріалом на нашому сайті.

Детальніше: програми для редагування PDF-документів

Браузер

На сьогоднішній день будь-який більш-менш популярний браузер, будь то Google Chrome , Mozilla Firefox , Яндекс.Браузер , Opera , Microsoft Edge або який-небудь інший, якщо говорити про актуальну версію, здатний відкривати файли у форматі PDF. Все що для цього потрібно – перемістити відповідний документ у вікно програми або вибрати її в пункті контекстного меню «Відкрити за допомогою».

Программы для открытия файлов PDF_001

У вбудованому в веб-оглядач засобі перегляду буде доступна можливість швидкої навігації по сторінках, їх масштабування, вирівнювання по ширині вікна і поворот. Також відкритий таким чином ПДФ можна повторно завантажити, роздрукувати, розгорнути в повноекранному режимі і переглянути його властивості.

Программы для открытия файлов PDF_002

Ніяких інших можливостей для роботи з файлами даного типу браузери не надають, а про їх основні функції, і так відомим всім користувачам, в контексті теми цієї статті розповідати не має сенсу.

Программы для открытия файлов PDF_003

Гідності:

 • Не потрібно встановлювати стороннє програмне забезпечення та окремі додатки, оскільки кожен комп'ютер/ноутбук за замовчуванням має принаймні один веб-переглядач;
 • Звичний і зрозумілий абсолютно кожному інтерфейс;
 • Безкоштовне розповсюдження.

Недоліки:

 • Дуже обмежені можливості вбудованого засобу перегляду, але все ж достатні для ознайомлення з вмістом документа

Підібрати і завантажити браузер

Adobe Acrobat Reader DC

Безкоштовне програмне забезпечення для перегляду, підписування, коментування та друку ПДФ-файлів, розроблене авторами даного формату. У базовій версії рідера, який ми розглядаємо, немає можливості редагування документів, хоча відповідні інструменти і представлені в інтерфейсі. Все що доступно за замовчуванням, крім читання, масштабування і навігації, це варіанти вирівнювання вмісту, додавання заміток, виділення маркером, підкреслення і закреслення тексту, вимірювання об'єктів в документі і деякі інші функції.

Программы для открытия файлов PDF_004

Інші елементи, пункти меню, кнопки та розділи, які представлені в Adobe Acrobat Reader DC, є надзвичайно нав'язливою пропозицією перейти на Pro-версію або принаймні оформити пробну підписку, яка діє протягом «цілих» 7 днів. Резюмуючи вищесказане, Ця програма-гарне, але далеко не найкраще рішення для випадків, коли файл у форматі PDF потрібно відкрити для перегляду, виділити в ньому якісь важливі місця і виконати деякі інші, елементарні дії, які не мають на увазі повноцінного редагування.

Программы для открытия файлов PDF_005

Гідності:

 • Продукт від творців формату PDF, що гарантує повну підтримку і відсутність проблем з відкриттям;
 • Можливість додавання коментарів, підпису та друку документів, виділення, підкреслення та закреслення тексту;
 • Збереження історії відкритих файлів.

Недоліки:

 • Наявність всіх функцій Pro-версії програми, які недоступні за замовчуванням і вимагають її покупки або оформлення пробної підписки;
 • Нав'язлива пропозиція переходу на Adobe Acrobat Pro DC, що демонструється практично у всіх розділах інтерфейсу;
 • Потенційний ризик установки в систему стороннього програмного забезпечення ще на етапі скачування інсталятора з офіційного сайту;
 • Можливі складнощі з видаленням ПЗ від Adobe з комп'ютера, коли така необхідність виникне. Ще більш складним є скасування підписки на продукти компанії, якщо така була оформлена.

Завантажити Adobe Acrobat Reader DC

Foxit PDF Reader

Програма, базова версія якої практично не відрізняється від розглянутого вище Adobe Acrobat Reader DC, але точно є куди менш нав'язливою, хоча теж пропонує перейти на Pro-версію – повноцінний редактор PDF-файлів. З її допомогою можна переглядати і друкувати документи даного типу, зберігати їх не тільки в початковому, але і в текстовому (txt) форматі. Також є можливість заповнення і підпису, сертифікації, додавання міток, установки захисту.

Программы для открытия файлов PDF_006

Крім безпосереднього перегляду вмісту ПДФ Foxit Reader дозволяє додавати замітки, переглядати ескізи сторінок, управляти вкладеннями і шарами, якщо такі є. Для більш зручного взаємодії з файлами передбачені засоби навігації, масштабування і повноекранний режим, а також Кілька варіантів відображення.

Программы для открытия файлов PDF_007

Окремої уваги заслуговує розділи «коментарі» і «Вид». У першому доступно кілька варіантів виділення тексту, складання приміток, малювання, підсвічування і створення штампа. У другому-поворот сторінок і налаштування перегляду, засіб читання вголос, підрахунок кількості слів і символів, нічний і режим читання. Також передбачена функція вимірювання і швидкого пошуку по вмісту.

Программы для открытия файлов PDF_008

Фоксит рідер дозволяє ділитися відкритими з його допомогою файлами по електронній пошті і в OneNote, а після реєстрації з'явиться можливість відправки їх в якості заміток в Evernote . У вкладці "Довідка «є» інструкція користувача", завдяки якій новачки зуміють швидше освоїти ключові особливості програми. Розширити ж її базову функціональність можна не тільки покупкою повної версії, але і за рахунок сертифікованих плагінів, установка яких виконується прямо з основного інтерфейсу.

Программы для открытия файлов PDF_009

Гідності:

 • Основні інструменти, які не передбачають створення та редагування, доступні безкоштовно;
 • Підтримка плагінів і зручна можливість їх установки;
 • Привабливий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.

Недоліки:

 • Наявність реклами і пропозиція придбати повну версію програми.

Завантажити Foxit PDF Reader

Sumara PDF

Мінімалістичне рішення для перегляду ПДФ, яке, на відміну від двох розглянутих вище, не намагається себе нав'язати користувачеві, скоріше навіть навпаки, намагається не відволікати від роботи. Необхідний мінімум інструментів (засіб відкриття файлів, друк, навігація по сторінках, режими перегляду, поворот, масштабування і пошук) представлені на верхній панелі, в той час як інші приховані в окремому меню.

Программы для открытия файлов PDF_010

Sumara PDF дозволяє перейменовувати документи і відправляти їх по електронній пошті, відкривати в інших сумісних програмах (за умови наявності таких на ПК), наприклад, якщо після перегляду виникне необхідність редагування. У останньої задачі є і більш просте рішення-вміст PDF можна просто скопіювати і вставити у вікно будь-якого іншого ПО, наприклад, текстового редактора. Так, в такому випадку загубиться все форматування, але якщо цінність представляють виключно дані, а не їх уявлення, варіант буде цілком підходящим.

Программы для открытия файлов PDF_011

За допомогою Суматра ПДФ в текст документа можна додавати анотації у вигляді підкреслення прямою або хвилястою лінією, закреслення і виділення маркером, за необхідності вибираючи для кожної з них унікальний колір. Крім цього, є можливість створення записів у вигляді коментарів, після чого їх можна зберегти як в поточному, так і в окремому файлі.

Программы для открытия файлов PDF_012

Гідності:

 • Простий і зрозумілий, не перевантажений зайвими елементами інтерфейс;
 • Можливість копіювання всього вмісту PDF і подальшої вставки в будь-який текстовий редактор;
 • Різноманітні варіанти додавання анотацій;
 • Безкоштовне розповсюдження та відсутність реклами.

Недоліки:

 • В контексті розглянутої теми таких не виявлено.

Завантажити Sumara PDF

PDF Reader

Ще один простий засіб перегляду ПДФ, наділене необхідним мінімумом інструментів, в першу чергу, для додавання анотацій. Серед таких тут є виділення, підкреслення і закреслення, для кожного варіанту передбачений вибір кольору і його насиченості. Також є можливість малювання фігур (квадрат, лінія, коло) і довільних об'єктів з налаштованим параметрами кольору, насиченості і заливки, додавання текстових блоків.

Программы для открытия файлов PDF_013

PDF Reader дозволяє створювати закладки, зберігати та друкувати документи. Як і у всіх подібних програмах, доступно кілька режимів перегляду з налаштованим масштабом, швидка навігація по сторінках і подання останніх на окремій (прихованої) панелі. Самі ж файли можуть відображатися як посторінково, так і у вигляді суцільного об'єкта з нескінченною прокруткою.

Программы для открытия файлов PDF_014

Гідності:

 • Необхідний мінімум інструментів для зручного перегляду PDF;
 • Різні (настроювані) варіанти анотацій;
 • Можливість додавання фігур і довільного малювання, вставки текстових блоків;
 • Безкоштовне розповсюдження та відсутність реклами.

Недоліки:

 • Доступність Тільки для актуальних версій ОС Windows, в яких є Microsoft Store;
 • Англомовний інтерфейс;
 • Відсутність контекстного меню і розділу налаштувань як такого, до чого спочатку потрібно звикнути.

Завантажте PDF Reader з Магазину Microsoft

PDF X

Програма з простим і зрозумілим кожному інтерфейсом, яка підтримує роботу не тільки з цікавлять нам PDF, але і з EPUB, JPG і PNG. Дозволяє переглядати документи в зручному поданні (одна або дві сторінки на екрані, безперервно), з налаштованим масштабом і декількома варіантами вирівнювання. Є інструменти для створення скріншотів і вилучення тексту.

Программы для открытия файлов PDF_015

У PDF X присутня можливість додавання заміток і коментарів, анотацій, штампів і підписів (в тому числі від руки), водяних знаків. Як і в розглянутому вище PDF Reader, є засоби малювання і вставки текстових блоків, причому не тільки друкованих, а й рукописних. У кожному з випадків доступні настройки кольору і розміру або товщини, що залежить від типу обраного об'єкта.

Программы для открытия файлов PDF_016

Програмою цілком можна користуватися безкоштовно, якщо вам не потрібно об'єднувати і розділяти PDF, додавати, видаляти і витягувати сторінки, конвертувати документи даного типу в формати Microsoft Word і Excel , RTF, XML, HTML, JPG та PNG. Однак доведеться змиритися з невеликим рекламним повідомленням, наявністю кнопки «Купити» в кожній вкладці і тим, що в двох останніх – «конвертувати» і «сторінка» &8212; представлені тільки платні функції.

Программы для открытия файлов PDF_017

Гідності:

 • Підтримка не тільки PDF, але і EPUB, JPG, PNG та інших форматів (правда, розробник не уточнює, яких саме);
 • Наочне представлення і позначення всіх доступних інструментів з можливістю налаштування більшості з них;
 • Простий і зрозумілий, русифікований інтерфейс.

Недоліки:

 • Недоступний для старих версій ОС Windows, у яких відсутній магазин Microsoft;
 • Часті пропозиції розблокувати повну версію шляхом оформлення річної підписки;
 • Наявність в інтерфейсі невеликих елементів з рекламою, а також всіх кнопок і інструментів, використання яких доступно тільки в платній версії.

Завантажте PDF X з Магазину Microsoft

Microsoft Word

Найпопулярніший текстовий процесор теж дозволяє переглядати файли PDF, правда, при відкритті автоматично відбувається їх перетворення в редагований DOCX, що в залежності від кінцевої мети може бути як гідністю, так і недоліком. При цьому, якщо така необхідність виникне, нічого не заважає експортувати змінений документ Word в його початковий формат PDF засобами самої програми.

Программы для открытия файлов PDF_018

Читайте також:
як конвертувати PDF у DOCX
як конвертувати DOC в PDF

Microsoft Word-це просунутий редактор, який на сьогоднішній є заслуженим лідером в даному сегменті ПЗ. З його допомогою створюються документи різного типу і призначення, для чого передбачений величезний набір інструментів і засобів форматування, значна бібліотека шаблонів і широкі можливості для спільної роботи.

Программы для открытия файлов PDF_019

Функціональність програми не обмежується написанням, оформленням і редагуванням тексту – в ній можна створювати таблиці і діаграми, вставляти мультимедійні файли (зображення, відео), написи, фігури і значки, тривимірні моделі, малювати по макету або повністю самостійно, додавати Різні символи і спеціальні знаки, працювати з математичними формулами і рівняннями, а також вирішувати безліч інших завдань в будь-яких сферах, будь то робота, навчання або хобі.

Программы для открытия файлов PDF_020

Гідності:

 • Можливість не тільки перегляду, але і редагування, а також самостійного створення PDF в програмі, яка встановлена на комп'ютері більшості користувачів і добре їм знайома.
 • Всі функції текстового редактора, який на сьогоднішній день є усталеним стандартом серед офісних додатків;
 • Додаткові можливості на зразок хмарного сховища OneDrive і безлічі шаблонів документів різного типу і призначення;
 • Доступ до решти програм, що входять до пакету Microsoft Office 365;
 • Універсальність і кросплатформенность – програма доступна для актуальних настільних і мобільних ОС, також є веб-версія.

Недоліки:

 • Платне розповсюдження.

Завантажити Microsoft Word

більше статей на цю тему: