Програми для читання документів DjVu

функції WinDjView DjVuReader DjVuLibre DjView STDU Viewer Universal Viewer
Різні режими перегляду сторінок
регулювання яскравості та контрастності
повноекранний режим перегляду
підтримка відмінних від djvu форматів
вбудований конвертер файлів DjVu
функція друку
мова Російська Російська Російська Російська Російська
Ліцензія безкоштовно безкоштовно безкоштовно безкоштовно умовно-безкоштовна

WinDjView

Одна з найбільш поширених програм для відкриття DJV і DjVu-файлів і доступу до їх вмісту. WinDjView-це вільно поширюваний софт з відкритим вихідним кодом і тривалою історією, за час свого існування зарекомендував себе як непогане рішення пов'язаних зі збереженими в розглянутому форматі даними завдань.

WinDjView - одна из самых распространённых программ для открытия файлов формата DjVu в среде ОС Windows

WinDjView оснащений усіма засобами, які можуть знадобитися для ефективного перегляду вмісту DJVU-файлів. Так, в програмі є вкладка для доступу до змісту документа, можливо групувати сторінки, вивести їх список у вигляді іконок; є засоби пошуку по тексту і створення закладок.

WinDjView - загруженный в программу файл формата DjVu

Для більш комфортного сприйняття користувачем передбачені можливість регулювання яскравості, контрасту і колірної гами демонстрованої інформації, опція інвертування кольорів. З примітних інструментів наданих софтом & 8212; експорт інформації зі сторінок документів DjVu в файли інших форматів. Також в програмі передбачені Розширені опції друку.

WinDjView вкладка Страницы в программе для просмотра DjVu-файлов

Переглядач WinDjView характеризується зручністю експлуатації, високою швидкістю роботи, і наявністю практично повного набору необхідних при роботі з вмістом файлів DjVu функцій, однак це вузьконаправлене засіб, що підтримує виключно розглянутий формат файлів, в чому полягають одночасно його головна перевага і недолік.

WinDjView изменение настроек яркости, контрастности и гаммы отображаемого программой DjVu-документа, инвертирование цветов

Гідності:

 • Доступність;
 • Стабільність і надійність;
 • Інтуїтивно зрозуміле оформлення;
 • Зручні навігація і пошук по тексту;
 • Невимогливість до ресурсів ПК.

Недоліки:

 • Несучасний інтерфейс;
 • Тривала відсутність оновлень;
 • Необхідність відключати установку додаткового ПЗ (від Яндекса) в процесі інсталяції.

Завантажити WinDjView

DjVuReader

DjVuReader – це, мабуть, найпростіший, доступний і поширений програмний інструмент для перегляду і читання файлів формату DjVu в середовищі ОС Windows. Засіб є одним з найстаріших рішень і дуже давно не оновлювалося, але воно безкоштовне, відмінно виконує заявлені розробником функції і за рахунок цього широко затребуване.

DjVuReader - самый распространённый просмотрщик файлов в формате DjVu

У порівнянні з аналогічними рішеннями DjVuReader характеризується найбільш високою швидкістю відображення вмісту DJVU-файлів, що істотно, коли відкривається документ великого розміру або ця дія проводиться на малопотужному ПК. У Програми не найсучасніший і аскетичний, але при цьому зрозумілий і зручний інтерфейс, всі елементи управління переведені на російську мову.

DjVuReader открытый в программе Djvu-документ

Функціональність DjVuReader не надто широка, проте з точки зору його позиціонування більш ніж достатня – з відкриттям і прочитанням вмісту файлу єдиного підтримуваного програмою формату не виникне проблем. Доступно чотири режими перегляду документа (односторінковий, двосторінковий, книга і буклет); є можливість налаштування контрасту і яскравості відображається засобом картинки, використовувати читалку в цілому комфортно.

DjVuReader открытый в программе Djvu-документ

До переваг djvureader слід віднести компактність і відсутність необхідності проводити інсталяцію софта на комп'ютер. Так, щоб отримати можливість відкрити будь-який djvu-документ через програму, досить завантажити архів з нею, і потім запустити міститься в останньому виконуваний файл.

DjVuReader навигация по содержимому DjVu-документа в программе

Гідності:

 • Портативність, простота та доступність;
 • Висока швидкість роботи;
 • Підтримка вмісту документів та індексів сторінок;
 • Різні режими перегляду DjVu, можливість регулювання яскравості і контрастності зображення;
 • Надається безкоштовно в незалежності від цілей використання.

Недоліки:

 • Обмежена функціональність;
 • Занадто довга відсутність оновлень;
 • Несучасний інтерфейс.

Завантажити DjVuReader

DjVuLibre DjView

Менш відома і затребувана, ніж дві вищеописаних, але також вільно поширювана і гідна уваги програма для роботи з файлами djvu. Цей продукт виділяється широким списком функціональних можливостей, дозволяє здійснювати щодо документів різні операції, не тільки перегляд.

DjVuLibre DjView - функциональная программа для работы с файлами формата DjVu

До ключових особливостей djview при читанні djvu-документів найчастіше відносять можливість широкої настройки яскравості і контрастності зображення (плюс є опція інверсії кольорів), що дає можливість підібрати оптимальний з точки зору кожного рівень комфорту читання з екрану ПК; підгін масштабу по ширині сторінки; реалізацію повної індексації сторінок документа і його змісту; зручний і функціональний пошук слів і фраз у вмісті.

DjVuLibre DjView - открытый программе DjVu-документ, вкладка Макеты страниц

Крім іншого програма підтримує копіювання тексту і зображень зі сторінок документа в буфер обміну Windows. Найбільш примітною функцією DjView слід вважати інтегрований в нього конвертер, який дозволяє в кілька кліків перетворити будь-який файл DjVu в PDF або один з поширених графічних форматів.

DjVuLibre DjView - функция экспорта данных и файла формата DjVu в PDF

DjView – одна з небагатьох програм розглянутої спрямованості, які регулярно оновлюються. При цьому софт не оснащений функцією автоматичного отримання апдейтів, тому стежити за появою його нових версій і встановлювати їх доведеться самостійно.

DjVuLibre DjView просмотрщик DjVu-файлов широким списком возможностей и функций

Гідності:

 • Широкий список функцій;
 • Високий рівень комфорту при читанні djvu-документів;
 • Вбудований конвертер DjVu-PDF;
 • Регулярний вихід нових версій Програми.

Недоліки:

 • Відсутність функції автоматичного оновлення;
 • Складність освоєння роботи з розширеною функціональністю програми.

Завантажити DjVuLibre DjView з офіційного сайту

STDU Viewer

На відміну від вищеописаних засобів для роботи з djvu-документами, STDU Viewer призначений для перегляду вмісту файлів не тільки розглянутого формату, але також PDF, TIFF, FB2, PDB, CBR, CBZ, EPUB та інших. Незважаючи на таку універсальність софт компактний (існує офіційна Портативна версія) і не навантажує систему при своїй роботі, для некомерційного використання поширюється безкоштовно.

STDU Viewer - универсальный просмотрщик документов различных форматов, включая сохранённые в DjVu

При тому, що забезпечення відкриття DJVU-файлів і роботи саме з ними не є пріоритетним для розробників STDU Viewer, це рішення без проблем справляється із зазначеним завданням, а також надає додаткову і застосовну щодо формату, функціональність.

STDU Viewer открытый в программе DjVu-файл, содержание документа, навигация

Так, STDU Viewer дозволяє переглянути будь-який документ DjVu в зручному кожному вигляді &8212; як з точки зору організації розташування сторінок у вікні програми, так і показників яскравості, контрастності і колірної гами відображених на них тексту і зображень.

STDU Viewer настройки просмотра DjVu-документа

STDU Viewer вміє шукати в тексті відкритого документа фрази по повному і частковому входженню, використовуючи регулярні вирази і маски. Доступні засоби для друку вмісту DJVU-файлів на принтері, а також його експорту в редагований формат.

STDU Viewer чтение документа DjVu, панель Эскизы страниц

В цілому, для користувачів, яким необхідно відкривати документи ряду форматів, серед яких DjVu, STDU Viewer є розумним вибором, так як дозволяє замінити кілька окремих програм одним невеликим, але «всеїдним» засобом. При цьому існує думка, що подібний софт не є повноцінною заміною спеціалізованих інструментів для перегляду окремих форматів файлів і програє їм в швидкості, надійності і функціональності.

STDU Viewer функции экспорта данных из документа в формате DjVu

Гідності:

 • Великий набір функцій;
 • Стабільність роботи;
 • Мале споживання ресурсів ПК;
 • Підтримка відмінних від DjVu форматів файлів.

Недоліки:

 • Не найзручніше і дещо заплутане управління;
 • З точки зору роботи з djvu-документами відсутність деяких затребуваних функцій.

Завантажити STDU Viewer

Universal Viewer

Як і вищеописаний продукт від розробника STDUtility, Universal Viewer створений не для відкриття виключно DJVU-файлів, а підтримує велику кількість форматів. Крім текстових і графічних документів може оперувати з аудіо і відео, виділяється серед багатьох інших універсальних переглядачів можливістю відкривати файли розміром більше 4 Гб.

Universal Viewer - программа для открытия и просмотра файлов DjVu и ряда других форматов

Universal Viewer характеризується приємним, не перенасиченим елементами інтерфейсом, освоїти який дуже просто. Софт добре оптимізований, не навантажує комп'ютер і не вимагає від нього скільки-небудь значної потужності. Щодо перегляду файлів DjVu програма не відрізняється чимось особливим, але будь-які документи формату відкриває швидко і далі функціонує без будь-яких проблем.

Universal Viewer открытый в просмотрщике файл формата DjVu

Представлені всі необхідні для швидкого переміщення по вмісту файлу DjVu засоби пошуку і навігації, доступний повноекранний режим роботи для більш комфортного читання книг і журналів. Функція друку з попереднім переглядом також доступна і реалізована на досить високому рівні, але без можливості застосувати перед роздрукуванням документа будь-яке його редагування.

Universal Viewer полноразмерный просмотр документа DjVu

До позитивних характеристик Universal Viewer слід віднести його регулярне оновлення розробниками, а також той факт, що для російськомовних і запускають програму з некомерційними цілями користувачів вона надається безкоштовно. Доступно два типи отримання софта-повноцінна установка і портативна версія, відразу готова до роботи з будь-якого накопичувача.

Universal Viewer настройки пригодной для открытия файлов DjVu программы

Гідності:

 • Універсальність щодо форматів файлів;
 • Доступність;
 • Простий і неперевантажений інтерфейс;
 • Зручність використання;
 • Регулярно оновлюваний засіб;

Недоліки:

 • Недостатній набір можливостей щодо роботи з файлами djvu.

Завантажити Universal Viewer

більше статей на цю тему: