Програми для макросів клавіатури

Макрос & 8212; вкрай корисна технологія, що дозволяє записувати послідовність натискань клавіш на клавіатурі, кнопок миші і відкриття окремих меню для спрощення виконання рутинних завдань. За допомогою макросів ви можете швидко відкривати будь-які додатки, здійснювати складні команди в один клік і оптимізувати свою взаємодію з комп'ютером. Далі ми поговоримо про спеціальні програми, функціональність яких і зосереджена на створенні макросів в операційній системі Windows.

Hotkeycontrol

Назва програми Hotkeycontrol вже говорить сама за себе &8212; вона дозволить здійснювати настройку гарячих клавіш. Тут ви можете створити необмежену кількість комбінацій і послідовностей будь-яких складнощів, звернувшись в окремий модуль софта під назвою &171;Macro&187; . Саме тут відбувається автоматизація дій шляхом додавання відповідних налаштувань. Якщо ж сама команда не є складною, її можна записати в якості гарячої клавіші. Комбінації створюються в інших модулях, що відповідають напрямку команд. Наприклад, управління яскравістю і гучністю проводиться в одній вкладці, а системні налаштування і взаємодія з додатками &8212; в інших. Розбереться зі складанням профілю навіть самий початківець користувач, оскільки інтерфейс реалізований максимально просто, проте відсутність російської мови відштовхує деяких користувачів.

Использование программы Hotkeycontrol для создания макросов

Якщо ви звернете увагу на скріншот, то помітите, що серед усіх вкладок остання називається &171;Plugins&187; . Це головна особливість Hotkeycontrol, оскільки доповнення та розширюють функціональність програми. Вони завантажуються безкоштовно з офіційного сайту, дозволяючи стежити за виконанням завдань на комп'ютері і отримувати повідомлення про їх завершення, налаштувати гарячі клавіші різної тривалості і послідовності, а також швидко змінити параметри екрану. Всі бажаючі користувачі, знайомі з розробкою на SDK, самостійно можуть створювати плагіни для Hotkeycontrol і вбудовувати їх в ПО, розширюючи тим самим його можливості.

Завантажити Hotkeycontrol

Key Manager

Наступне рішення Key Manager було створено вітчизняними розробниками, тому інтерфейс Повністю російською мовою. Це допоможе початківцям користувачам розібратися з принципом управління програмним забезпеченням і зрозуміти, які пункти і віртуальні кнопки відповідають за певні опції. Створення макросів, настройка комбінацій і перепризначення клавіш в Key Manager проводиться в спеціально створених профілях, наприклад, можна встановити зміни тільки для однієї програми, а в іншій ця ж комбінація або послідовність буде відповідати за іншу дію. Така реалізація є вкрай зручною, оскільки дозволяє повністю оптимізувати управління комп'ютерів відповідно до ситуації, що склалася і особистими уподобаннями.

Использование программы Key Manager для создания макросов

Розробники вже вбудували кілька різних макросів, припустимо, виділений текст можна відправити в пошуковик зазначеного браузера або відкрити спливаючі меню. Для цього в обраному профілі потрібно лише задати комбінацію або одну клавішу, яка буде відповідати за зазначену операцію. Додатково підтримується і настройка миші. За допомогою Key Manager можна емулювати натискання або створювати команди, комбінуючи клавіші на клавіатурі і кнопки миші. Поширюється Key Manager платно, тому перед покупкою ми настійно рекомендуємо вивчити демонстраційну версію, щоб зрозуміти, чи підходить це рішення конкретно вам.

Завантажити Key Manager

BotMek

Багато користувачів бажають налаштувати макроси для певних ігор, щоб, наприклад, спростити там переміщення або зміну зброї. У таких випадках ми радимо звернути увагу на програму під назвою BotMek, яка і націлена конкретно на ігри. Тут ви призначаєте макроси на окремі кнопки або задаєте комбінації, вказавши послідовність дій. BotMek підтримує миші від компанії a4tech, в програмному забезпеченні яких також налаштовуються різні ігрові макроси. Якщо ви вмієте писати скрипти, функціональність програми значно розшириться, адже в ній є вбудований редактор з підсвічуванням синтаксису.

Использование программы BotMek для создания макросов

Самі макроси теж налаштовуються в окремому редакторі, який виконаний в максимально зручному і зрозумілому вигляді. Для початку ви створюєте сам параметр, задавши йому назву просто для розуміння. Потім вказуються натискання на клавіші або кнопки миші і затримки виконання. Все це може проводитися циклічно, якщо задати відповідний параметр в редакторі. У BotMek вбудована величезна база заготовлених макросів для найпопулярніших ігор. Це дозволить початківцям користувачам не створювати настройки самостійно, а вже використовувати готові, просто зберігши їх або трохи змінивши. Серед опцій, не пов'язаних з макросами, в BotMek є вбудований чат, де користувачі обговорюють гри і окремі настройки.

Завантажити BotMek

AutoHotkey

Наступне рішення під назвою AutoHotkey підійде тільки досвідченим користувачам або тим, хто готовий самостійно розбиратися зі складанням скриптів, вивчаючи навчальні уроки від розробників. Пов'язано це з тим, що макроси в даному програмному забезпеченні створюються саме у вбудованому редакторі шляхом вписування рядків коду. Звичайно, дана настройка є складною, проте подібна реалізація дозволяє користувачеві створити макроси самих різних напрямків і складнощів. Однак розробники подбали і про початківців власників комп'ютерів, додавши кілька вбудованих команд, з якими теж належить розібратися, проте зробити це буде досить просто через роз'яснювальних виносок.

Использование программы AutoHotkey для создания макросов

Як відомо, подібні скрипти дають можливість не тільки задати прості дії, але і запускати послідовно програми, переміщати вікна, емулювати натискання, прив'язувати кілька меню або навіть змінювати файли. AutoHotkey має відкритий вихідний код, а це значить, що будь-який бажаючий, що володіє відповідними навичками, здатний поміняти цей софт для себе або навіть запропонувати варіанти різних плагінів для впровадження розробникам. А ще відкритість робить дане по безкоштовним. Перейдіть за вказаною нижче посиланням, щоб детально ознайомитися з усіма його особливостями і завантажити на свій комп'ютер.

Завантажити AutoHotkey

Hot Keyboard

Hot Keyboard &8212; платне додаток, що володіє набором всіх необхідних опцій, які пов'язані з автоматизацією дій і створенням макросів різної складності. Початківцям користувачам ми рекомендуємо використовувати заготовлені профілі, змінюючи тільки самі поєднання. За допомогою Hot Keyboard можна легко запускати одну або кілька програм, заздалегідь вказавши шлях до виконуваного файлу, вставляти використовуваний текст, зберігши його в спеціальних формах, відтворювати записані натискання клавіш на клавіатурі і кнопок миші, відкривати Системні меню, каталоги і файли, а також управляти системними завданнями.

Использование программы Hot Keyboard для создания макросов

Є в цьому програмному забезпеченні і окремий редактор, що дозволяє записувати різні дії у вигляді скриптів. Якщо ви зацікавлені у виконанні простих операцій, швидше за все, Вам навіть не доведеться звертатися до цього редактора, оскільки всі основні параметри доступні для конфігурації через Головне меню, Про що ми вже говорили вище. Hot Keyboard може запускатися при старті Windows, тільки в конкретний період часу або шляхом введення заздалегідь записаних символів. На офіційному сайті для скачування доступна пробна версія. Ми радимо спочатку вивчити її, щоб вирішити, чи варто купувати це ПО для постійного використання.

Завантажити Hot Keyboard

Free Macro Recorder

Назва Free Macro Recorder вже говорить про те, що ця програма розповсюджується безкоштовно. Цей додаток позиціонується як автоматизатор основних процесів. Здійснюється це завдяки запису послідовностей натискань клавіш на клавіатурі і кнопок миші. Додатково для цих послідовностей можна привласнити відкриття певних файлів, програм, виділення або вставку тексту, що і робить такі команди повноцінними макросами. Принцип роботи з Free Macro Recorder найпростіший з тих, про які ми вже говорили в рамках сьогоднішньої статті, оскільки вам не доведеться самостійно створювати скрипти, попередньо вивчивши синтаксис мови. Тут досить буде натиснути на відповідну кнопку для запису і почати задавати опції. Після ця команда зберігається і може редагуватися, наприклад, доступна зміна часу відгуку, повтор циклів і переміщення комбінацій.

Использование программы Free Macro Recorder для создания макросов

Тут все ж присутній Майстер створення коду і простий редактор, які дозволять створювати більш складні команди. Дані опції будуть корисні вже досвідченим користувачам, оскільки вони вимагають певних навичок і розуміння в створенні скриптів. Однак цьому можна навчитися і самостійно, освоївши уроки на офіційному сайті. Там же ми рекомендуємо ознайомитися і з більш просунутою версією даного ПЗ під назвою Macro Scheduler, яка поширюється платно. Якщо ви шукали якраз такий інструмент, завантажте його пробну версію, а після придбайте повну, якщо функціональність вас повністю влаштовує.

Завантажити Macro Scheduler

RoboTask

RoboTask може працювати практично з будь-яким типом простої або складної автоматизації без необхідності створення пакетних файлів або написання скриптів в ручному режимі, оскільки користувач виконує всі дії в графічному інтерфейсі, який дає можливість просто вибирати і комбінувати дії відповідно до особистих потреб. Це рішення, як і будь-який інший просунутий інструмент по автоматизації дозволяє налаштувати найрізноманітніші дії, включаючи відкриття додатків, управління файлами, текстом і роботу через Інтернет. Якщо ви є власником FTP або сервера, варто приділити увагу окремим командам автоматизації процесів, що виконуються в цих модулях, оскільки іноді вони є дуже ВАЖЛИВИМИ і значно спрощують адміністрування.

Использование программы RoboTask для создания макросов

Інтерфейс RoboTask виконаний в звичному і зрозумілому стилі, де всі команди оформлені у вигляді дерева, і саме завдяки цьому пошук необхідної рядки не займе багато часу. Однак відсутність російської мови інтерфейсу може викликати проблеми з розумінням налаштувань у певного пласта користувачів, але ця складність вирішується використанням будь-якого зручного перекладача. Поширюється RoboTask платно, а на сторінці розробника в Інтернеті доступна безкоштовна пробна версія. Ми радимо спочатку ознайомитися з нею, випробувавши всі присутні там команди, щоб зрозуміти, чи підходить це додаток особисто вам.

Завантажити RoboTask

Macro Toolworks Professional / Perfect Keyboard Professional

У цьому розділі статті ми розповімо відразу про дві програми від одного розробника, які спочатку дуже схожі, проте призначаються для різних категорій користувача і, відповідно, володіють різним набором опцій. На можливості збірок слід звернути особливу увагу, оскільки від цього і залежить їх ціна. На головній сторінці офіційного сайту відразу присутня Глобальна таблиця з порівнянням функціональності Macro Toolworks Professional і Perfect Keyboard Professional. Там же для певних опцій Розробник представив наочний урок в форматі відео, щоб будь-який користувач розібрався з принципом роботи.

Использование программы Macro Toolworks Professional для создания макросов

Що стосується самого призначення цих двох програм, то перша збірка є найдосконалішою і крім стандартних функцій має ряд додаткових команд під назвою &171;Various Macro Triggers&187; . Вони призначаються для того, щоб управляти файлами, додатками, системними компонентами і запускати виконання певних дій при спрацьовуванні зазначеного об'єкта. У Perfect Keyboard Professional ці опції відсутні, але доступна стандартна таблиця з заздалегідь заготовленими макросами, що працює приблизно за тим же принципом, як і в інших, розглянутих раніше програмах.

Завантажити Macro Toolworks Professional / Perfect Keyboard Professional

Punto Switcher

Punto Switcher &8212; Остання програма, про яку ми хочемо розповісти сьогодні. Її створила відома компанія Яндекс для автоматичної зміни розкладок клавіатури в будь-яких додатках операційної системи. Даний софт потрапив в наш сьогоднішній список тільки тому, що принцип дії алгоритмів схожий на макроси, проте користувачеві недоступна настройка їх під себе. Ми рекомендуємо звернути увагу на Punto Switcher тільки в тому випадку, якщо вам потрібно рішення, яке буде автоматично виправляти помилки, пов'язані з використанням неправильної розкладки клавіатури.

Использование программы Punto Switcher для создания макросов

Метод заміни в Punto Switcher здійснюється як в режимі реального часу, так і вручну. Наприклад, ви можете виділити текст, який був надрукований не в тій розкладці, натиснути відповідну комбінацію клавіш і переклад здійсниться буквально через кілька секунд. Ще це ПО може підбирати заміни слів, наприклад, якщо ви напишете &171;ха&187;, воно зміниться на &171;смішно&187;. Присутній і озвучка написаних слів за допомогою вбудованого голосового помічника. Завантажити Punto Switcher можна безкоштовно з офіційного сайту, а на комп'ютері Ця програма не займе багато місця і не буде навантажувати ОС.

Punto Switcher

На завершення сьогоднішнього матеріалу хочемо розповісти про ще одну групу програм, які дозволяють перепризначати клавіші на клавіатурі. Багато користувачів стикаються з такою проблемою, що певні символи не працюють або просто хочеться перенести їх на інші клавіші. Звичайно, для таких випадків теж можна задіяти макроси, проте зручніше буде застосувати спеціальне ПЗ. Детальніше про це читайте в окремому матеріалі на нашому сайті, клікнувши по посиланню далі.

Детальніше: програми для перепризначення клавіш на клавіатурі

Вище ви дізналися про багато додатків для створення макросів. Як бачите, деякі з них працюють за принципом ручного створення скриптів, а інші автоматизують завдання в інтелектуальному режимі. Це допоможе абсолютно кожному користувачеві підібрати оптимальний для себе варіант і зробити взаємодію з комп'ютером набагато простіше і ефективніше.

більше статей на цю тему: