аналоги офіційної ICQ

Слід погодитися, що офіційний клієнт ICQ навіть сьогодні далеко не всі можуть визнати ідеальним. Завжди хочеться чогось більшого або іншого – альтернативний інтерфейс, більше функцій, глибше налаштування і так далі. На щастя, аналогів вистачає, і ними можна непогано замінити оригінальний клієнт ICQ.

Завантажити ICQ безкоштовно

Комп'ютерні аналоги

Відразу слід обмовитися, що фразу «аналог ICQ» можна зрозуміти двояко.

  • По-перше, це програми, що працюють з протоколом ICQ. Тобто, користувач може зареєструватися тут, використовуючи свій аккаунт даної системи спілкування, і листуватися. У даній статті буде говоритися саме про цей тип.
  • По-друге, це можуть бути альтернативні месенджери, які схожі з ICQ за принципом використання.

Як вже було сказано, ICQ – це не тільки месенджер, але і протокол, який в ньому використовується. Ім'я цього протоколу-OSCAR. Це функціональна система обміну швидкими повідомленнями, які можуть включати як текст, так і різні медіафайли, і не тільки. Тому з ним можуть працювати і інші програми.

Слід розуміти, що хоч нині і зростає мода на використання для спілкування месенджерів замість соціальних мереж, аська ще далека від того, щоб повернути собі колишню популярність. Так що основна частина аналогів класичної програми обміну повідомленнями є майже однолітками оригіналу, хіба що частина з них все-таки була так чи інакше поліпшена і дійшла до наших днів в хоч скільки-то актуальному вигляді.

QIP

QIP Logo

QIP & 8212; один з найбільш популярних аналогів ICQ. Перша версія (QIP 2005) вийшла в 2005 році, останнє ж оновлення програми відбулося в 2014.

Також певний час існувало відгалуження – QIP Imfium, але його в підсумку схрестили з QIP 2012, який на даний момент залишився єдиною версією. Месенджер вважається робочим, проте розробка оновлень явно не ведеться. Додаток є багатофункціональним і підтримує безліч самих різних протоколів – від ICQ до ВКонтакте, Twitter і так далі.

QIP2012

Серед плюсів можна відзначити велику різноманітність налаштувань і гнучкість в індивідуалізації, простоту інтерфейсу і низьке навантаження на систему. Серед мінусів же відзначається прагнення вбудувати свою пошукову систему в усі браузери на комп'ютери за замовчуванням, примус до реєстрації аккаунта @qip.ru і закритість коду, що дає мало простору для створення користувальницьких модернізацій.

Завантажити QIP безкоштовно

Miranda

Miranda logo

Miranda IM &8212; один з найбільш простих, і при цьому гнучких месенджерів. Програма має систему підтримки широкого списку плагінів, які дозволяють значно розширити функціональність, кастомізувати інтерфейс і багато іншого.

Міранда є клієнтом для роботи з широким переліком протоколів для моментального обміну повідомлення, в тому числі і ICQ. Варто сказати, що спочатку програма і називалася Miranda ICQ, і працювала тільки з OSCAR. На поточний момент існує дві версії цього месенджера-Miranda IM і Miranda ng.

Miranda IM
  • Miranda IM є історично першим, вийшов в 2000 році і розвивається донині. Правда, всі сучасні оновлення мало спрямовані на широкомасштабне поліпшення процесу, а найчастіше є багфіксами. Нерідко розробники випускають патчі, які взагалі виправляють якийсь один незначний аспект технічної частини.

    Завантажити Miranda IM

  • Miranda ng розробляється розробниками, які відкололися від основної команди через розбіжності в подальшому курсі розвитку програми. Їх метою є створення більш гнучкого, відкритого і функціонального месенджера. На поточний момент багатьма користувачами визнається, як більш досконала версія оригінальної Miranda IM, і сьогодні початковий месенджер нічим не може переплюнути свого нащадка.

    Завантажити Miranda NG

Pidgin

Pidgin logo

Pidgin &8212; досить древній месенджер, перша версія якого вийшла ще в далекому 1999 році. Однак програма продовжує активно розвиватися і сьогодні підтримує багато сучасних функцій. Найвідоміший факт, що стосується Pidgin, полягає в тому, що програма неодноразово змінювала назву, перш ніж зупинитися на цьому.

Найголовніша особливість проекту – це робота з найширшим списком протоколів для спілкування. Сюди входять як досить давні ICQ, Jingle та інші, так і досить сучасні-Telegram, ВКонтакте, Skype .

Pidgin

Програма дуже добре оптимізована під різні операційні системи, має безліч глибоких налаштувань.

Завантажити Pidgin

R&Q

R&Amp;Q є спадкоємцем &RQ, як це можна зрозуміти з трансформованої назви. Даний месенджер не оновлюється з 2015 року, значно застарів у порівнянні з іншими аналогами.

Але це не скасовує головної особливості клієнта – Ця програма спочатку створювалася виключно портативної і її можна використовувати прямо із зовнішнього носія – наприклад, з флешки. Програма не вимагає ніякої установки, поширюється відразу в архіві без необхідності установки.

R&Q

Також серед головних достоїнств користувачі завжди відзначали потужну систему захисту від спаму з можливістю тонкої настройки, збереження контактів на сервері і пристрої по роздільності, а також багато іншого. Хоча месенджер і застарий, але він все ще функціональний, зручний, а головне – підійде людям, які багато подорожують.

Завантажити R&Q

IMadering

IMadering logo

Твір вітчизняного програміста, заснований на клієнті &RQ, а також багато в чому нагадує QIP. Нині програма як така є мертвою, оскільки її автор в 2012 році припинив роботу з проектом, віддавши перевагу розробці нового месенджера, який буде більше схилятися до QIP і стане підтримувати широкий спектр сучасних протоколів для обміну повідомленнями.

IMadering

IMadering є відкритою безкоштовною програмою. Так що в мережі можна знайти як оригінальний клієнт, так і нескінченну кількість користувальницьких версій з різними змінами інтерфейсу, функціоналу і технічної частини.

Що стосується оригіналу, то він до сих пір багатьма користувачами вважається одним з досить успішних аналогів для роботи з тим же ICQ.

Завантажити IMadering

Додатково

Додатково варто сказати і про інші варіанти використання протоколу ICQ, крім як на комп'ютері у вигляді спеціальної програми. Варто заздалегідь обмовитися, що такі області мало розвиваються і багато програм нині не працюють або працюють невірно.

ICQ в соціальних мережах

Різні соціальні мережі (ВКонтакте, Однокласники і ряд зарубіжних) володіють можливістю використовувати вбудований в систему сайту клієнт ICQ. Як правило, знаходиться він в розділі додатків або ігор. Тут точно так же будуть потрібні дані для авторизації, буде доступний контакт-лист, смайлики та інші функції.

ICQ ВКонтакте

Проблема в тому, що деякі з них давно перестали обслуговуватися і нині або не працюють зовсім, або працюють з перебоями.

Ошибка ICQ Вконтакте

Функція має сумнівну корисність, так як доведеться тримати додаток в окремій вкладці браузера, щоб вести переписку і в соціальній мережі, і в асьці. Хоча такий варіант є дуже корисним для багато подорожуючих людей.

Розділ з ICQ ВКонтакте

ICQ у браузері

Існують спеціальні плагіни для браузерів, що дозволяють інтегрувати клієнт для ICQ прямо в веб-оглядач. Це можуть бути як приватні вироби на основі програм з відкритим кодом (той же Imadering), так і спеціальні видання від відомих фірм.

Наприклад, найвідомішим прикладом клієнта браузера ICQ є IM+. Сайт переживає деякі проблеми зі стабільністю, проте є хорошим робочим прикладом онлайн-месенджера.

Сайт IM+
im+

Як би там не було, варіант буде вкрай корисний для тих, кому зручно спілкуватися в ICQ і інших протоколах, не відволікаючись від роботи в браузері або чогось ще.

ICQ в мобільних пристроях

За часів популярності протоколу OSCAR аська користувалася більшою популярністю на мобільних пристроях. Як підсумок, на мобільні пристрої (навіть на сучасних планшетах і смартфонах) існує дуже широкий вибір всіляких додатків, що використовують ICQ.

Тут є як унікальні творіння, так і аналоги відомих програм. Наприклад, QIP. Є також і офіційний додаток ICQ. Тож тут також є з чого вибрати.

qip mobile

Щодо QIP варто відзначити, що багато пристроїв нині можуть відчувати проблеми з його використанням. Справа в тому, що останній раз це додаток кардинально допрацьовувалося за часів, коли на Android трьома контролюючими головними кнопками були «Назад», «Додому» і «налаштування». Як підсумок, вхід в Налаштування проводиться натисканням однойменної кнопки, і на багатьох пристроях сьогодні вона відсутня. Так що навіть мобільна версія поступово відходить на задній план з огляду на те, що її навіть не оновили під сучасний Android.

Ось кілька найбільш популярних клієнтів для ICQ на мобільні пристрої на базі Андроїд:

Завантажити ICQ
завантажити Mandarin IM

Висновок

Як можна бачити, навіть якщо не вдасться знайти клієнт своєї мрії, його можна створити самому на базі декількох запропонованих вище варіантів, використовуючи різноманіття всіляких браузерів і відкритість коду деяких месенджерів. Також сучасний світ не обмежує в можливості користуватися ICQ на ходу за допомогою телефону або планшета. Використовувати цей протокол обміну миттєвими повідомленнями стало набагато простіше і функціональніше, ніж раніше.

більше статей на цю тему: