Як зробити тонування в Photoshop

Що таке Тонування в Adobe Photoshop

Тонування фотографії &8212; її фарбування або корекція кольору, що виконується шляхом регулювання насиченості, яскравості, контрасту і балансу кольорів. Даний процес можна легко виконати в Adobe Photoshop , використовуючи вбудовані функції. Типів Тонування існує чимало, кожен з них різниться як по застосовуваних параметрах, так і по фотографіях, адже для різних проектів задумана певна палітра кольорів.

Как сделать тонировку в Фотошопе-1

У цій статті за приклад буде взято портрет зі стандартним освітленням, а Тонування виконається в трьох різних форматах Teal & Orange. Цей стиль має на увазі посилення двох комплементарних квітів, тобто блакитного і оранжевого. У помаранчевому відтінку зазвичай знаходиться шкіра людини, а блакитний є протилежним на круговій колірній діаграмі. Далі застосуємо різні параметри і досягнемо певних результатів, а ви зможете використовувати способи як шаблони і підказки для обробки своїх фотографій.

Перед початком відзначимо, що єдиного стилю Тонування немає &8212; все залежить виключно від початкових кольорів на фотографії і від того, як сам фотограф бачить кінцевий знімок. Кажуть, що не буває неправильної кольорокорекції, адже вона базується виключно на бажаннях самого автора.

Спосіб 1: колірний баланс + соковитість

Почнемо з самого м'якого типу Тонування в обраному стилі. Для нього застосуємо всього два різних параметра, але відрегулюємо кілька різних повзунків, що відповідають за баланс кольорів, насиченість і тіні на фотографії. Завдяки цьому досягнемо ефекту приємного освітлення і підкреслимо елементи зображення.

 1. Відкрийте фотографію в програмі і перейдіть на вкладку з шарами, де викличте меню управління кольором.
 2. Как сделать тонировку в Фотошопе-2
 3. У списку вас цікавить пункт & 171; баланс кольорів&187; .
 4. Как сделать тонировку в Фотошопе-3
 5. Переключіть режим &171;Тон&187; на & 171; тіні & 187; .
 6. Как сделать тонировку в Фотошопе-4
 7. Додайте трохи блакитного на тіні, пересунувши перший повзунок на мінусове значення. Дивіться за тим, як змінюється знімок, щоб не переборщити з відтінком.
 8. Как сделать тонировку в Фотошопе-5
 9. Повзунок & 171; Жовтий & 187; потрібно викрутити, навпаки, в позитивне значення, додавши більше синяви. Так ми досягнемо хорошого освітлення і відповідного до шкіри заднього плану.
 10. Как сделать тонировку в Фотошопе-6
 11. Переключіть режим на & 171; середні тони&187; .
 12. Как сделать тонировку в Фотошопе-7
 13. Цього разу регулюйте повзунки в зворотному напрямку, але не так сильно, завжди переглядаючи, як зміни позначаються на зображенні.
 14. Как сделать тонировку в Фотошопе-8
 15. Це був основний параметр налаштування, тому далі через те ж меню перейдіть в & 171; соковитість & 187; .
 16. Как сделать тонировку в Фотошопе-9
 17. Повзунок & 171; соковитість & 187; впливає тільки на тіні, м'яко підвищуючи контрастність, тому для нього можна задати велике позитивне значення, приблизно +50. Для насиченості він буде значно менше, що теж залежить від початкової якості знімка.
 18. Как сделать тонировку в Фотошопе-10

Ознайомтеся з результатом і поверніться до попередніх кроків редагування, якщо вважаєте, що додали занадто багато блакитного або синього на фотографію. Будь-які дії можна скасувати натисканням поєднання клавіш Ctrl + Z .

Спосіб 2: криві + змішування каналів + соковитість

Як видно з назви даного методу, в ньому ми будемо застосовувати відразу три різних параметра, при цьому торкнемося складні криві. Однак в цьому випадку вони знадобляться виключно для додавання тіней, тому із завданням впорається навіть новачок, який ніколи раніше не взаємодіяв з подібними настройками.

 1. Викличте меню кольору шару і виберіть пункт &171;криві&187; .
 2. Как сделать тонировку в Фотошопе-11
 3. Трохи посуньте нижню точку вправо, залишивши її в тій же позиції Y. ви побачите, що зображення стало трохи контрастніше. Якщо тіні і так переважають, постарайтеся не переборщити з даними параметром.
 4. Как сделать тонировку в Фотошопе-12
 5. На цьому редагування кривих завершено, тому можете відкрити меню & 171; мікшування каналів & 187; .
 6. Как сделать тонировку в Фотошопе-13
 7. Тут вас цікавить регулювання зеленого та синього на зображенні. Немає точної відповіді, на скільки потрібно додавати або зменшувати відтінки, тому пересувайте повзунки в залежності від переважання кольорів на знімку, створюючи приємну для очей картинку і компенсуючи відсутні кольору.
 8. Как сделать тонировку в Фотошопе-14
 9. На завершення відкрийте & 171; соковитість & 187; .
 10. Как сделать тонировку в Фотошопе-15
 11. Попрацюйте з контрастом і додатковими тінями точно так само, як це було в способі 1 , викрутивши & 171; соковитість & 187; на великий плюс, а & 171; насиченість & 187; трохи менше. У підсумку ви повинні отримати більш соковиту картинку, ніж в першому випадку, коли обробка була більш м'якою.
 12. Как сделать тонировку в Фотошопе-16

Спосіб 3: Канали + Соковитість

Цей метод Тонування зображення вважається найрадикальнішим, але при цьому вимагає виконання мінімальної кількості дій. Він полягає в максимальному додаванні тіней, контрасту і насиченості на знімок, що актуально не для всіх композицій, але може стати в нагоді при обробці певних фотографій.

 1. Для початку переведіть шар в режим &171;Lab&187; , що можна зробити через меню & 171; зображення&187; .
 2. Как сделать тонировку в Фотошопе-17
 3. Перейдіть на вкладку &171; канали & 187; і виділіть лише канал &171; а & 187; .
 4. Как сделать тонировку в Фотошопе-18
 5. Ви побачите, що тільки біля нього горить око, а інші канали не підсвічуються. Після виділення натисніть Ctrl + C для копіювання даного каналу.
 6. Как сделать тонировку в Фотошопе-19
 7. Виберіть канал &171;b&187; і натисніть Ctrl + V для вставки в нього попереднього. Таким чином ви швидко підвищуєте контрастність і насиченість знімка без перебору.
 8. Как сделать тонировку в Фотошопе-20
 9. На цьому робота з каналами завершена, тому переведіть знімок назад в &171;RGB&187; через те саме випадаюче меню & 171; зображення&187; .
 10. Как сделать тонировку в Фотошопе-21
 11. Розгорніть меню роботи з квітами і виберіть вже знайомий параметр & 171; соковитість & 187; .
 12. Как сделать тонировку в Фотошопе-22
 13. Регулюйте його точно так само, як і раніше, досягаючи бажаного відображення тіней і інших елементів кадру.
 14. Как сделать тонировку в Фотошопе-23

Далі ви знайдете інші допоміжні матеріали, які можуть виявитися корисними при ознайомленні з тонуванням знімків. Перша стаття присвячена темі освітлення темних фото, а інша пов'язана з пакетною обробкою, що допоможе швидко виставити однакові настройки кольорокорекції для серії знімків.

Детальніше:
Освітлюємо фото в Adobe Photoshop
Пакетна обробка в Adobe Photoshop

більше статей на цю тему: