малювання фігурами в Microsoft Word

Керівництво по роботі з " фігурами»

Перш ніж приступати безпосередньо до малювання в Microsoft Word за допомогою фігур, необхідно розібратися, що саме дозволяє робити програма з цими елементами. Далі будуть детально розглянуті всі можливі функції редагування геометричних об'єктів, при цьому керівництво надається окремо для програм 2007-2021 років і 2003 року, так як в них кардинально відрізняється реалізація управління об'єктами.

Варіант 1: Microsoft Word 2007-2021

Важливо! Нижче всі скріншоти зроблені на прикладі Microsoft Word 2016 року, але в інших версіях текстового редактора розташування елементів меню і набір функцій редагування «фігур» такий же, тому керівництво залишається актуальним. Основні, але не критичні відмінності полягатимуть виключно в графічному оформленні інтерфейсу.

Додавання "фігури" на сторінку документа

Першорядно необхідно навчитися додавати «фігуру» на станицю документа. Робиться це у вкладці «Вставка» . Перейдіть в неї і розкрийте діалогове меню " фігури» . Зверніть увагу, що об'єкти в списку поділені на категорії і мають відповідні своїй формі піктограми.

как сделать рисунок из фигур в ворде_01

Клікніть по відповідному пункту і наведіть курсор на сторінку документа, щоб з'явився чорний хрест. Це означатиме, що активувався режим малювання. Затисніть ліву кнопку миші і почніть нею водити, щоб відобразився ескіз майбутньої фігури, задавши таким чином бажаний розмір об'єкту.

как сделать рисунок из фигур в ворде_02

Точно так же можна розмістити нові фігури на сторінці, кожен раз вибираючи підходящий варіант з наданого списку на вкладці " Вставка» .

Примітка! забігаючи вперед, відзначимо, що створення майбутнього малюнка не обмежується наданими формами, вони служать лише основою. Кожен доданий на сторінку об'єкт можна буде змінювати, надаючи йому інший зовнішній вигляд.

Читайте також: Вставка та створення фігур у Microsoft Word

Основне редагування

Після того як «фігура» буде розміщена в документі, з'явиться можливість її відредагувати — змінити розмір, розташування, пропорції і кут нахилу. Робиться це за допомогою спеціальних маркерів, розташованих по контуру:

  как сделать рисунок из фигур в ворде_03
 1. бічні ліворуч і праворуч . Дозволяють змінювати розмір Фігури по ширині, роблячи її вже або товщі. При затиснутій клавіші Ctrl відбувається редагування щодо центру (симетрично).
 2. верхній і нижній . Служать для коригування висоти об'єкта. Клавіш Ctrl також змінює розмір симетрично.
 3. кутові . Застосовуються для одночасної зміни висоти і ширини. При утриманні Shift фіксуються пропорції. Ctrl служить для редагування щодо центру.
 4. кругла стрілка зверху . Необхідна для зміни нахилу фігури. З затиснутою клавішею Shift відбувається зміщення на 15 градусів відносно останнього положення.
 5. Крім цього, утримуючи ліву кнопку миші безпосередньо на об'єкті, можна змінити його розташування на сторінці документа.

Панель інструментів»Формат"

Якщо клікнути по фігурі один раз лівою кнопкою миші, у верхній частині інтерфейсу програми з'явиться додаткова вкладка " Формат» , в якій будуть знаходитися всі доступні інструменти для більш просунутого редагування " фігури» . Кожен набір функцій, об'єднаний однією темою, розміщується в окремому блоці. Всього є шість наборів інструментів: " Вставка фігур» , " стилі фігур» , " Стилі WordArt» , " Текст» , " впорядкування» і »Розмір" . Далі про них детальніше.

как сделать рисунок из фигур в ворде_04

Вставка фігур

У цій групі знаходяться інструменти для додавання нового об'єкта і редагування вже наявного. Також окремо можна помістити текстовий напис всередині або зовні фігури. При цьому в подальшому вона стане таким же об'єктом, відповідно, зможе редагуватися описаними тут і далі по тексту інструментами.

как сделать рисунок из фигур в ворде_05

Натискання по пункту " фігури» розкриває вже знайомий список з геометричними фігурами. Працювати з ними можна так само, як описувалося раніше. Варто відзначити, що обмежень за кількістю одночасно знаходяться об'єктів на сторінці документа немає.

как сделать рисунок из фигур в ворде_06

В меню " змінити фігуру» є ще три додаткові функції. " змінити фігуру» відкриває діалогове вікно з вибором об'єктів, якими буде замінена обрана в даний час фігура. Повторно задавати їй розмір на сторінці не буде потрібно, вона вставиться автоматично в зазначене до цього місце.

как сделать рисунок из фигур в ворде_07

Якщо клікнути по пункту " почати зміну вузлів» , об'єкт придбає червоний контур і нові маркери чорного кольору, після натискання на які з'являться додаткові пункти у вигляді білих квадратів. Всі ці елементи необхідні для додання фігурі нової форми. Шляхом переміщення чорного маркера змінюється точка сполучення окремих відрізків, з яких складається весь об'єкт. З'являється під час цього пунктирна лінія буде демонструвати кінцевий результат такого редагування.

как сделать рисунок из фигур в ворде_08

Білі крапки, що виходять з чорних маркерів, служать для зміни кута нахилу, під яким сполучні лінії фігури будуть поєднуватися. При їх переміщенні теж з'являється пунктирна лінія для зручності.

как сделать рисунок из фигур в ворде_09

Примітка! за допомогою цих елементів можна кардинально змінити форму початкового об'єкта. Даний інструмент-потужний засіб для малювання в Microsoft Word, він непростий в освоєнні, але є базовим для виконання поставленого завдання.

В меню " змінити фігуру» залишається третя функція під назвою " випрямити з'єднання» . Найчастіше вона застосовується при створенні блок-схем, але може бути корисна і для створення власних малюнків. Щоб ця опція стала активною, необхідно згрупувати відразу три об'єкти, два з яких будуть Геометричні фігури, а один — сполучна лінія.

как сделать рисунок из фигур в ворде_10

Важливо! угруповання об'єктів розглядається далі, зараз же буде продемонстрований тільки приклад використання функції " випрямити з'єднання» .

Важливим фактором для застосування позначеного інструменту є наявність зв'язків сполучної лінії з об'єктами. Найчастіше ця дія відбувається довільно, через що вибирається не сама коректна форма лінії. Натисканням по пункту " випрямити з'єднання» можна це виправити, програма автоматично розрахує найкоротший шлях для з'єднання.

как сделать рисунок из фигур в ворде_11

В блоці " Вставка фігур» залишається останній інструмент — " додавання напису» . Після натискання по ньому курсор зміниться на чорний хрест і можна буде, затиснувши ліву кнопку миші, позначити межі текстового поля. Його розміщення доступне як в центрі фігури, так і за її межами.

как сделать рисунок из фигур в ворде_12

У форму, що утворилася можна буде ввести будь-який текст і відформатувати його як завгодно. Для цього слід скористатися інструментами на вкладці»Головна" . До слова, на нашому сайті є окрема стаття, в якій детально розповідається про всі інструменти, що надають можливість графічного оформлення текстової інформації.

Детальніше: форматування тексту в документі Microsoft Word

как сделать рисунок из фигур в ворде_13

Примітка! за замовчуванням текстове поле має непрозорий фон з чіткими межами по контуру. При необхідності це можна виправити інструментами, що знаходяться в блоці " стилі фігур» і «Стилі WordArt» , про які ще буде розказано далі.

Стилі фігур

В групі " стилі фігур» є інструменти для зміни зовнішнього вигляду об'єкта. Всі вони відмінно підходять для дизайну власного малюнка, тому рекомендуємо уважно ознайомитися з кожним. Зважаючи на великий список можливостей далі буде надано тільки умовний опис функції. Детальний розгляд має бути самостійним, що не викличе труднощів, так як інтерфейс програми багатий на контекстні підказки і слід зрозумілою логікою.

как сделать рисунок из фигур в ворде_14

Випадаюче меню " Заливка фігури» містить в собі основний блок палітри кольорів, для застосування будь-якого вподобаного досить просто клікнути по його плитці. Якщо є необхідність вибрати особливий відтінок, потрібно відкрити додаткове меню " інші кольори заливки» , де розміщений весь колірний спектр зі зручним управлінням. Тут же є можливість скасувати заливку, щоб у фігури залишився один контур, робиться це за допомогою активації пункту " без заливки» .

Найменування інших функцій відповідають своєму призначенню:

 1. " малюнок» . Дозволяє вибрати з глобальної бази Сервісу Bing зображення, яке заповнить простір всередині об'єкта.
 2. «градієнт» . Робить певний перехід кольору від світлого до більш темного і навпаки, виконується це в рамках обраного колірного спектру.
 3. «Текстура» . Відкриває меню з попередньо встановленими графічними рішеннями для заповнення фігури. Також дозволяє вибрати власне зображення з внутрішньої пам'яті комп'ютера.
 4. как сделать рисунок из фигур в ворде_15

Читайте також: як зробити заливку в Microsoft Word

Розташоване нижче меню " Контур фігури» вміщує в себе практично аналогічні опції — дозволяє задати певний колір лінії або прибрати її зовсім. Також є можливість визначити відтінок, скориставшись спеціальним колірним спектром, що викликається натисканням по пункту " інші кольори контуру» . На додаток можна вибрати товщину контуру з однойменного підменю, а також зробити штрихи. Пункт »Стрілки" буде активним лише в тому випадку, якщо фігура складається безпосередньо з лінії, у закритих об'єктах ця опція недоступна.

как сделать рисунок из фигур в ворде_16

В меню " ефекти фігури» зосереджені особливі функції, що дозволяють накласти фізично коректні явища на двовимірний об'єкт. При цьому в останніх версіях текстового редактора з'явилася можливість перетворити фігуру в тривимірну модель. В цілому дозволяється додавати тінь або відображення, робити підсвічування по площі, здійснити згладжування граней і надавати рельєф. Особливі ефекти знаходяться в підменю " Поворот об'ємної фігури» , саме за допомогою нього можна створити тривимірний об'єкт.

как сделать рисунок из фигур в ворде_17

Важливим зауваженням буде те, що у версіях програми Microsoft Word 2007-2010 років робота з тінню і обсягом відбувається в окремо винесених блоках панелі інструментів, які називаються відповідно — «ефекти тіні» і " обсяг» . Принцип їх роботи ідентичний, а в розгортаються меню можна задати додаткові настройки, такі як колір, глибину фігури, її напрямок і джерело світла.

как сделать рисунок из фигур в ворде_20

Зверніть увагу! у версіях програми Microsoft Word 2013-2021 можна викликати додаткове бічне меню, де доступна можливість більш детального налаштування візуального стилю фігури. Там знаходяться унікальні інструменти, відсутні на панелі вкладки " Формат» . Наприклад, можна перетворити двовимірний малюнок в тривимірний об'єкт і змінювати його положення в просторі. Для виклику Натисніть по фігурі правою кнопкою мишки і в контекстному меню виберіть пункт " Формат фігури» . Після цього відкриється відповідна бічна панель.

как сделать рисунок из фигур в ворде_18

В блоці " стилі фігур» неосвітленим залишилося ще одне меню, що займає практично весь простір в цій частині панелі інструментів. За фактом воно містить вже готові рішення для перетворення фігури, що можна виконати самостійно описаними раніше опціями. Але в деяких випадках представлені шаблони вигідно використовувати в якості основи для прискорення робочого процесу.

как сделать рисунок из фигур в ворде_19

Стилі WordArt

Блок «Стилі WordArt» присутній тільки у версіях програми, які виходили, починаючи з 2013 року. Всі представлені там інструменти спрямовані на роботу з текстовою інформацією, яка додається за допомогою спеціальної функції " додавання напису» , розглянутої раніше в статті, коли мова йшла про блок " Вставка фігур» .

как сделать рисунок из фигур в ворде_21

Інструмент " Заливка тексту» дозволяє вибрати колір символів з уже знайомої палітри, також при необхідності можна розширити спектр, відкривши меню " інші кольори заливки» . Ще є можливість застосувати градієнт, скориставшись однойменним підменю.

как сделать рисунок из фигур в ворде_22

Читайте також: як змінити колір тексту в Microsoft Word

Всі функції зі списку " Контур тексту» служать для налаштування обведення кожного надрукованого символу. Крім стандартних можливостей, дозволяється вибрати товщину контуру і тип штрихів.

как сделать рисунок из фигур в ворде_23

Читайте також: як додати буквах контур в Microsoft Word

Особливі інструменти розташовуються в випадаючому меню " текстові ефекти» . Вони служать для додання буквах більш оригінального вигляду — дозволяють накласти тінь, відображення, підсвічування, підкреслити рельєф або створити об'ємний об'єкт. Також вкрай корисно для дизайну малюнка підменю " перетворити» , через яке можна додати викривлення тексту — написати його півколом, по периметру фігури або накласти унікальний візуальний ефект.

как сделать рисунок из фигур в ворде_24

Меню «Експрес стилі» є за своєю суттю вже готовими шаблонами накреслення букв, які можна створити самостійно, скориставшись описаними інструментами. Дуже зручно їх використовувати в якості исходника, на основі якого створюється щось нове.

как сделать рисунок из фигур в ворде_025

Зверніть увагу! в Microsoft Word 2007-2010 теж є можливість змінювати зовнішній вигляд текстової інформації, створеної за допомогою вставки напису. Робиться це за допомогою інструментів на вкладці " Формат» , тільки раніше потрібно виділити введені раніше символи.

как сделать рисунок из фигур в ворде_26

Читайте також: як зробити текст півколом у Microsoft Word

Текст

Група інструментів у блоці " Текст» , як стає зрозуміло з назви, призначена для роботи з текстом. Довго затримуватися на всіх можливостях немає сенсу, так як їх не дуже багато і вони рідко використовуються для створення малюнка з фігур в Microsoft Word.

У випадаючому меню " Напрямок тексту» можна вибрати кут нахилу символів. Інструмент " вирівняти текст» служить для визначення місця розташування слів щодо меж текстового поля. Опція «створити зв'язок» дозволяє дублювати введену інформацію в інший порожній напис. При цьому зміна даних в исходнике автоматично поміняє їх і в пов'язаних об'єктах.

как сделать рисунок из фигур в ворде_27

Впорядкування

Практично всі інструменти з блоку «впорядкування» дуже важливі при створенні власного малюнка з фігур, так як повноцінний проект складається з безлічі окремих об'єктів і часто є важливим їх місце розташування відносно один одного. Як приклад буде взято імпровізований сніговик, що складається з одинадцяти фігур.

как сделать рисунок из фигур в ворде_28

Випадаючі меню " позиція» і " обтікання текстом» не містять інструменти, які відіграють важливу роль у створенні малюнка. Вони необхідні швидше на завершальній стадії проекту, коли потрібно якісно інтегрувати малюнок в текст: розмістити його між рядків по центру або вставити ближче до краю сторінки; перекрити їм символи документа або поставити на фон.

как сделать рисунок из фигур в ворде_29

Важливу роль в малюванні грають інструменти «перемістити вперед» і " перемістити назад» . Але вони актуальні тільки при створенні композиції з декількох фігур. З їх допомогою можна розміщувати кожен шар поверх будь-якого іншого. Це відмінно спостерігається в прикладі зі сніговиком. Виділивши середню частину тулуба і натиснувши на кнопку «перемістити вперед» , можна побачити, що коло перекрив собою всі інші частини малюнка. Відповідно, в таких випадках слід скористатися опцією " перемістити назад» , щоб надати ілюстрації закінчений вигляд.

как сделать рисунок из фигур в ворде_30

Корисним інструментом також є " область виділення» . Вибір цього пункту відкриває панель праворуч, в якій перераховуються всі об'єкти виділення, а натискання по ним дозволяє швидко вибрати для редагування потрібну фігуру. При створенні малюнка з дрібних елементів це дуже зручно, так як вручну клацати по ледве помітному об'єкту досить важко.

Примітка! інструмент " область виділення» доступний тільки в Microsoft Word 2013-2021 років, до цього можливості відкрити додаткову панель з перерахуванням всіх виділених об'єктів не було.

как сделать рисунок из фигур в ворде_31

Далі йдуть три додаткові функції, які є допоміжними при малюванні:

 1. " вирівняти» . Дозволяє визначити місце розташування фігури на сторінці. Всі можливості представлені безпосередньо в контекстному меню, яке можна спостерігати на зображенні нижче.
 2. как сделать рисунок из фигур в ворде_32
 3. »групувати" . Важливий інструмент для об'єднання декількох об'єктів в групи. Після цього між кожною фігурою встановлюється зв'язок, а редагувати зовнішній вигляд можна комплексно. Згруповані об'єкти з сполучною лінією при цьому активують функцію " випрямити з'єднання» , яка знаходиться в блоці " Вставка фігур» і описувалася раніше в статті.

  Детальніше: як згрупувати фігури в Microsoft Word

 4. как сделать рисунок из фигур в ворде_33
 5. " повернути» . Містить функції для зміни кута нахилу об'єкта. Дозволяє скористатися вже заданим значенням або ввести власне, вказавши градус повороту.
 6. как сделать рисунок из фигур в ворде_34

Розмір

Блок»Розмір" є найменшим, але відіграє важливу роль при необхідності задати точні параметри в сантиметрах. У ньому розміщено всього два поля — »Висота" і «Ширина» . Для зміни розміру фігури необхідно попередньо виділити її і вказати бажані значення. Таким чином можна збільшити цілу групу об'єктів, не порушивши загальної композиції.

как сделать рисунок из фигур в ворде_35

Варіант 2: Microsoft Word 2003

Текстовий редактор Word 2003 має набагато менше інструментів для роботи з фігурами, але їх все одно достатньо, щоб створити якісний малюнок. Через істотні відмінності в інтерфейсі і внутрішньої логіки роботи програми кожна дія з об'єктами буде розглядатися окремо.

Примітка! незважаючи на відмінності між Microsoft Word 2003 і 2007-2021 років, в цих версіях є і схожі моменти. Вони будуть висвітлені коротко, так як повний їх розбір був представлений вище в статті.

Додавання фігури

Створення малюнка в Microsoft Word 2003 починається з додавання на сторінку документа полотна. Робиться це за допомогою випадаючого меню «Вставка» . У ньому необхідно розкрити список інструментів " малюнок» і клікнути по пункту " створити малюнок» .

как сделать рисунок из фигур в ворде_36

З'явиться прозоре поле зі штрихованими межами, в межах якого можна буде розміщувати різні фігури і налаштовувати їх зовнішній вигляд. Робиться це за допомогою панелі інструментів " малювання» , за замовчуванням розташованої в нижній частині інтерфейсу вікна.

Важливо! якщо панель «малювання» не відобразилася в програмі, необхідно її активувати вручну. Робиться це за допомогою натискання кнопки " панель малювання» , місцезнаходження якої продемонстровано на зображенні нижче.

как сделать рисунок из фигур в ворде_37

Щоб на полотні розмістити перший об'єкт, слід вибрати відповідну фігуру. На основну панель винесено всього чотири види-це Лінія, стрілка, прямокутник і овал, а повний список можна відкрити, клікнувши по пункту «автофігури» . З'явиться перелік категорій, наведення курсору на які відкриє додаткове меню безпосередньо з фігурами.

как сделать рисунок из фигур в ворде_38

Вибравши потрібний об'єкт, Наведіть курсор на полотно і, затиснувши ліву кнопку миші, визначте форму і розмір. Як і у випадку з Microsoft Word 2007-2021, з'являться маркери по периметру, за допомогою яких можна змінювати пропорції і кут нахилу.

как сделать рисунок из фигур в ворде_39

Робота з текстом

На полотно малюнка можна також додавати текстовий напис, робиться це за допомогою відповідного пункту на панелі інструментів. Спосіб її розміщення аналогічний будь-якому іншому об'єкту &8212; необхідно з затиснутою лівою кнопкою миші вказати межі.

как сделать рисунок из фигур в ворде_40

Після цього з'явиться поле для введення тексту. Додавши туди будь-яку необхідну інформацію, можна відразу ж визначити напрямок символів і організувати при необхідності зв'язку з іншими порожніми написами. Робиться це за допомогою спливаючої панелі інструментів " напис» .

как сделать рисунок из фигур в ворде_41

Для зміни зовнішнього вигляду букв можна застосувати стандартні функції на верхній панелі — змінити розмір, колір, формат і так далі. Але щоб створити більш яскравий дизайн, рекомендується скористатися об'єктом WordArt. Для цього виділіть своє слово і клікніть по відповідному пункту, показаному на зображенні нижче. Відкриється вікно «Корекція WordArt» , в якому слід вибрати відповідний стиль і натиснути на кнопку «ОК» .

как сделать рисунок из фигур в ворде_42

У новому меню залишиться вибрати шрифт, його розмір і форматування. При необхідності можна також внести зміни в сам текст. На завершення клацніть по кнопці «ОК» , щоб застосувати вибраний стиль.

как сделать рисунок из фигур в ворде_43

Примітка! надалі Об'єкт WordArt можна буде редагувати окремо. Для цих цілей слід використовувати однойменну спливаючу панель інструментів, за допомогою якої можна змінити стиль, напис, розміщення на сторінці, колір і багато іншого.

как сделать рисунок из фигур в ворде_44

Читайте також: як додати текст до фігури в Microsoft Word

Робота з кольором

Для додання фігурі унікального візуального стилю на панелі розміщені інструменти»колір заливки" і " колір ліній» . З їх допомогою можна змінити колір внутрішнього простору об'єкта або його контуру. Для цього використовується вже знайома палітра. У Microsoft Word 2003 також є можливість розширити колірний спектр, для цього слід перейти в меню " інші кольори заливки» або " інші кольори ліній» .

как сделать рисунок из фигур в ворде_45

Виклик меню»колір заливки" і вибір пункту " Способи заливки» відкриває додаткове однойменне вікно, в якому можна застосувати градієнт, накласти текстуру або візерунок, а також вставити в якості заповнювача будь-яку картинку з внутрішньої пам'яті комп'ютера.

как сделать рисунок из фигур в ворде_46

Подібні можливості надає вікно «візерункові лінії» , що знаходиться в меню " колір лінії» . З його допомогою можна налаштувати відображення контуру, застосувавши будь-який візерунок зі списку доступних

как сделать рисунок из фигур в ворде_47

Робота з контуром

У Word 2003 також можна змінювати візуальне відображення самого контуру фігури. Робиться це за допомогою трьох інструментів:

как сделать рисунок из фигур в ворде_48
 1. " тип лінії» . Містить в своєму списку лінії різної товщини. При необхідності можна відкрити вікно " інші лінії» , щоб встановити довільне значення вручну.
 2. как сделать рисунок из фигур в ворде_49
 3. »Штрих" . Надає можливість вибрати в якості контуру суцільну лінію або штриховану. Додаткових меню не містить.
 4. как сделать рисунок из фигур в ворде_50
 5. »Стрілки" . Відображає набір різних стрілок і маркерів, які накладаються на об'єкт. Може застосовуватися тільки до незамкнутим фігурам, які мають початок і кінець. У додатковому меню " інші стрілки» містяться інструменти для більш гнучкого налаштування цих параметрів.
 6. как сделать рисунок из фигур в ворде_51

Читайте також: як зробити фігуру повністю прозорою в Microsoft Word

Робота з тінню та обсягом

Крайні праворуч інструменти на панелі «малювання» необхідні для додання якоїсь реалістичності доданої на полотно фігурі. У Microsoft Word 2003 можна налаштувати тінь і задати обсяг:

как сделать рисунок из фигур в ворде_52
 1. " тінь» . Містить меню з різними типами тіней. Якщо їх буде недостатньо, можна відкрити додаткове вікно параметрів " Налаштування тіні» , де знаходяться інструменти для зміни кольору елемента і його розташування.
 2. как сделать рисунок из фигур в ворде_53
 3. " обсяг» . Надає вже налаштовані шаблони для перетворення двовимірного зображення в тривимірний об'єкт. Розкривши додаткову панель " Налаштування обсягу» , можна задати безліч суміжних параметрів, починаючи зі ступеня нахилу фігури і закінчуючи розміщенням джерела світла.
 4. как сделать рисунок из фигур в ворде_54

Інструменти «Малювання»

Решта групи інструментів має назву «малювання» і розташована в однойменному випадаючому списку в лівій частині панелі. Там міститься одночасно багато функцій, призначених для створення конкретної експозиції малюнка. Вони дозволяють згрупувати окремі об'єкти, перемістити певну фігуру на задній або передній план, виконати зрушення в одному з напрямків, налаштувати обтікання текстом і багато іншого. Велика частина цих опцій розглядалася раніше, в Microsoft Word 2007-2021 вони знаходилися в блоці «впорядкування» і " Вставка фігури» . Якщо під час їх використання виникатимуть складності, зверніться до першої частини цієї статті.

как сделать рисунок из фигур в ворде_55

Читайте також: як намалювати стрілки в Microsoft Word

Практичне застосування інструментів для малювання фігурами

Вище нами були детально розглянуті всі інструменти для малювання за допомогою фігур. Знаючи їх призначення і принцип роботи, можна спробувати самостійно створити малюнок на сторінках документа Microsoft Word. Для початку рекомендується зробити щось просте, за типом зображених раніше на скріншотах сніговика і гусеницю. Освоївши більшу частину функцій текстового редактора, взятися потім за щось складне буде простіше.

Зараз же для наочності буде поетапно продемонстровано створення малюнка з нуля з детальним поясненням всіх процесів по ходу його створення. Ідея полягає в зображенні плюшевого ведмедя, який в лапах тримає логотип нашого сайту.

 1. Перш за все необхідно спроектувати майбутній малюнок, зробити це можна заздалегідь, скориставшись олівцем і папером, або під час безпосереднього застосування інструментів Microsoft Word. У будь-якому випадку потрібно визначити, які фігури будуть використовуватися і скільки їх знадобиться в результаті. У представленому прикладі для того, щоб намалювати «скелет» ведмедя, знадобилося дванадцять об'єктів.как сделать рисунок из фигур в ворде_56

  Зверніть увагу! на початкових етапах рекомендується користуватися стандартними настройками кожної фігури, не змінюючи колір і не накладаючи ніяких додаткових ефектів.

 2. Після того як ескіз буде готовий, слід згрупувати всі частини, щоб в процесі редагування додаткових об'єктів не порушити їх цілісності. Для цього спочатку, затиснувши клавішу Ctrl , виділіть всі складові частини, а потім перейдіть у вкладку " Формат» і застосуйте відповідний інструмент у блоці " впорядкування» .
 3. как сделать рисунок из фигур в ворде_57
 4. Слідом можна переходити безпосередньо до малювання більш дрібних елементів, і робити це рекомендується не на основному полотні, а окремо. На зображенні нижче видно, що було підготовлено обличчя ведмедя і контури вух. Окремо знаходяться смужки з кривих ліній для умовного позначення пальців. При їх створенні періодично проводилася звірка з ескізом, щоб підібрати потрібний масштаб і пропорції. Зрештою кожен окремий елемент групувався.
 5. как сделать рисунок из фигур в ворде_58
 6. Окремо варто приділити увагу роботі з кривими лініями. Не слід відразу ж намагатися надавати їм правильну форму, в більшості випадків це просто неможливо. Важливо постаратися задати початковий напрямок, а потім доопрацювати за допомогою редагування вузлів. На зображенні нижче видно, що для створення рота потрібна була одна лінія з трьома основними маркерами. Надання правильної форми забезпечили білі маркери кута сполучення окремих відрізків.как сделать рисунок из фигур в ворде_59

  Читайте також: як намалювати криву лінію в Microsoft Word

 7. Після того як всі складові частини будуть готові, можна приступати до надання їм належного вигляду. Перш за все слід розфарбувати ескіз, для чого застосовується заливка фігур і зміна кольору контурів. Результат видно на зображенні.как сделать рисунок из фигур в ворде_60

  Зверніть увагу! для елементів, які будуть розміщені поверх ескізу, була змінена товщина контуру. Користуйтеся цією функцією при необхідності.

 8. Наступний етап - » збірка " ведмедя. Слід перемістити кожен об'єкт на своє місце, при цьому коректно розташувати щодо інших фігур. Для цього скористайтеся інструментами в блоці " впорядкування» , а саме — " перемістити вперед» і " перемістити назад» .

  Примітка! не забувайте також включати опцію " область виділення» , щоб з'явилася бічна панель. Вона допоможе правильно розподілити шари, щоб вони не перекривали один одного.

 9. как сделать рисунок из фигур в ворде_61
 10. На завершення був доданий безпосередньо сам логотип нашого сайту. Малюнок, створений за допомогою фігур можна вважати закінченим.
 11. как сделать рисунок из фигур в ворде_62

У цій статті не наводилися приклади того, як можна імпортувати на сторінку документа картинки, але в іншому матеріалі на нашому сайті є докладний посібник з виконання цієї дії.

Детальніше: як додати зображення на сторінку документа Microsoft Word как сделать рисунок из фигур в ворде_63

Важливо! представлений вище спосіб створення малюнка з фігур в Microsoft Word не є еталонним, це лише приклад. Кожен здатний виробити власні рішення тих чи інших завдань. Уважно вивчіть роботу кожного інструменту і вдосконалюйте своє вміння на практиці.

більше статей на цю тему: