Використання функції пошуку в Microsoft Word

Спосіб 1: стандартний пошук

Найчастіше для знаходження потрібної інформації в документі використовується стандартний пошук, який має на увазі введення запиту з подальшим виділенням відповідних результатів. Додаткові параметри, такі як форматування тексту і спеціальні знаки, при цьому не враховуються.

Важливо! у текстового редактора Microsoft Word є кілька версій, кожна з яких має свої відмінні риси. Надати універсальну інструкцію по здійсненню пошуку в документі неможливо, тому кожна категорія програмного забезпечення буде розглянута окремо.

Варіант 1: Microsoft Word 2013 – 2021

Щоб в Microsoft Word 2013 – 2021 виконати пошук тексту, необхідно викликати спеціальну навігаційну панель, яка дозволяє виключно підсвітити фрагменти тексту, відповідні призначеному для користувача запиту. Серед додаткових функцій є аналіз по заголовках і сторінках документа. Панель можна викликати за допомогою спеціальної кнопки на стрічці інструментів. Для цього перейдіть у вкладку»Головна" і правій частині клацніть по пункту »знайти" , розташованому в блоці «редагування» .

как сделать поиск в ворде_01

Впишіть в поле " пошук у документі» свій запит, після чого натисніть по клавіші Enter . На вкладці »результати" , розташованої на бічній панелі трохи нижче, буде представлений перелік пропозицій, в яких є вказане слово або словосполучення. Натискання по одному з них, відразу перемістить курсор у відповідне місце документа.

как сделать поиск в ворде_02

Також можна переглянути результати на певній сторінці або в заголовку, для цього достатньо перейти на однойменну вкладку. Клацання на бажаному об'єкті перемістить курсор у відповідну область документа.

как сделать поиск в ворде_03

Важливо! це не всі способи стандартного пошуку інформації в Microsoft Word 2013 – 2021. Можна отримати більше можливостей, перейшовши в розширений режим. Для цього на вкладці »Головна" потрібно розкрити контекстне меню пункту »знайти" і вибрати " розширений пошук» . Частина представлених в ньому функцій буде розглянута у відповідній частині статті.

как сделать поиск в ворде_04

Читайте також: використання області навігації в MS Word

Варіант 2: Microsoft Word 2007 – 2010

У Microsoft Word 2007 – 2010 років пошук відбувається подібним чином, основні відмінності полягають в графічному оформленні програми. Встановіть курсор в початок документа, щоб звідти здійснювався аналіз всього тексту, потім перейдіть у вкладку»Головна" і клацніть по кнопці »знайти" , яка розташована в блоці інструментів «редагування» .

как сделать поиск в ворде_05

У вікні, впишіть в поле»знайти" свій запит. Це може бути як один символ, так і ціле речення. Важливо розуміти, що знайдений буде текст, який точно відповідає введеної фразі, але без урахування регістра. Клацніть по кнопці " Знайти далі» , щоб запустити процес. У разі успіху відповідний уривок буде виділено в документі. Наступні натискання відображатимуть інші результати на сторінці.

как сделать поиск в ворде_06

При черговому натисканні на кнопку " Знайти далі» може з'явитися спливаюче вікно з написом " додаток Word завершив пошук документа» . Це означає, що були знайдені всі уривки тексту в документі, які відповідають введеному запиту. В такому випадку потрібно клікнути «ОК» , щоб закрити вікно.

как сделать поиск в ворде_07

У цьому ж вікні можна здійснювати пошук шуканого слова або словосполучення у всьому документі відразу або в певній його частині (у другому випадку попередньо необхідно буде виділити потрібний фрагмент тексту). Відповідає за таку функцію кнопка " знайти в» , натискання на яку відкриває додаткове меню, де слід вибрати параметр " поточний фрагмент» або " основний документ» . Після цього в тексті виділяться всі відповідні введеному запиту результати.

как сделать поиск в ворде_08

Остання функція стандартного пошуку має на увазі виділення результату, який не буде зникати навіть при читанні і редагуванні документа. Щоб нею скористатися, необхідно у вікні клікнути на кнопку " виділення при читанні» і в контекстному меню вибрати пункт " Виділити все» . На сторінках документа знайдені слова відразу ж стануть обрамлені жовтим кольором. Надалі, щоб прибрати цей ефект, потрібно знову клікнути по тій же кнопці, але в цей раз вибрати опцію " зняти виділення» .

как сделать поиск в ворде_09

Варіант 3: Microsoft Word 2003

У Microsoft Word 2003 пошук потрібного фрагмента тексту відбувається теж в окремому вікні, тільки викликається воно по-іншому і має трохи перероблений інтерфейс. Однак основні функції, які є в раніше розглянутих програмах, тут теж є. Щоб розгорнути вікно пошуку, необхідно у верхній частині програми розкрити меню «Правка» і в ньому клікнути по пункту »знайти" .

как сделать поиск в ворде_10

У полі»знайти" слід вказати запит. Він може бути будь-яким, важливо тільки відповідність тексту, в якому буде проводитися пошук, інакше подальші дії не матимуть сенсу. Після цього натисніть " Знайти далі» , щоб запустити процес. Результатом стане поява виділення в основному документі.

Зверніть увагу! якщо необхідно здійснити пошук в певній частині тексту, спочатку потрібно виділити потрібний фрагмент, тільки після цього натискати на кнопку " Знайти далі» .

как сделать поиск в ворде_11

Коли всі збіги з введеним запитом будуть відображені, при наступному натисканні на кнопку з'явиться відповідне повідомлення. Для повторного проведення операції клікніть «так» . Щоб закрити вікно, Виберіть відповідь «ні» .

как сделать поиск в ворде_12

Також є можливість підсвітити шукане слово відразу у всьому документі або в певній його частині (у другому випадку попередньо виділіть цікавить фрагмент). Для цього встановіть позначку навпроти параметра " виділити всі елементи, знайдені в» і в випадаючому списку, що знаходиться нижче, виберіть область пошуку — " поточний фрагмент» або " основний документ» . Залишиться тільки натиснути на кнопку " знайти все» , щоб виявлені збіги тут же відобразилися.

как сделать поиск в ворде_13

Примітка! на відміну від пізніх версій текстового редактора, в Microsoft Word 2003 відсутня можливість виділення тексту при читанні, яка розглядалася раніше в статті.

Варіант 4: Microsoft Word Online

Остання нерозглянута реалізація текстового процесора - це онлайн-версія, інтегрована в сервіс хмарного зберігання даних OneDrive від Microsoft. Пошук в ній здійснюється через спливаюче бічне меню, як це реалізовано в останніх релізах десктопних програм. Щоб його викликати, перебуваючи у вкладці »Головна" , клікніть на панелі інструментів по кнопці »знайти" , виконаної у вигляді лупи.

как сделать поиск в ворде_14

З'явиться бічна панель, в якій потрібно ввести в поле»пошук" свій запит. Простежте також за тим, щоб трохи нижче зі списку було вибрано значення «цей файл» , якщо необхідно здійснювати пошук в робочому документі. Після виконання попередніх налаштувань натисніть по клавіші Enter . У документі підсвітяться всі знайдені результати, а на бічній панелі в основній її частині відобразяться пропозиції, що включають введений раніше запит.

как сделать поиск в ворде_15

Додатково можна встановити фільтр, який відсіє непотрібні результати. Для цього клікніть по однойменній кнопці, місце розташування якої показано на зображенні нижче. У контекстному меню пропонується три параметри:

 • " виключити пов'язані відповідності» . Не здійснює пошук слів або словосполучень, які є результатом зв'язку окремих об'єктів тексту. Наприклад, автоматично створені заголовки або посилання.
 • " враховувати Реєстр» . При пошуку перевіряється точна відповідність регістра, тобто малі та великі літери.
 • «знайти тільки слово цілком» . Не виділяє слова в документі, якщо тільки їх частина відповідає предмету пошуку. Наприклад, при запиті »це" слово »цей" не буде виділено.
как сделать поиск в ворде_16

Також онлайн-версія Microsoft Word дозволяє здійснювати пошук за межами документа. Для цього у відповідному випадаючому списку, який показаний на зображенні нижче, необхідно попередньо вибрати місце:

  как сделать поиск в ворде_17
 • »Інтернет" . Надсилає запит пошуковій системі Bing та надає посилання на сторонні ресурси.
 • «Мультимедіа» . Відображає добірку зображень в сервісі Bing, знайдених по введеному запиту.
 • «Довідка» . Звертається до довідкових матеріалів, які містять інформацію щодо роботи Microsoft Word Online.
 • Читайте також: пошук та заміна слів у Microsoft Word

Спосіб 2: розширений пошук

Розширений пошук, на відміну від стандартного, дозволяє знаходити цікаву для в документі інформацію з урахуванням безлічі додаткових параметрів, наприклад, враховуючи при перевірці регістр символів, Символи підстановки і навіть вимова слів. Важливим є той факт, що в кожній версії Microsoft Word розширений пошук здійснюється однаково, за винятком відсутності деяких налаштувань в ранніх релізах. Тому далі буде представлена загальна інструкція по виконанню поставленого завдання.

Примітка! На момент написання статті в актуальній версії Microsoft Word Online здійснити розширений пошук по документу не можна, доступний тільки стандартний режим, який був описаний вище.

Перш за все необхідно відкрити розширений пошук. Робиться це безпосередньо у вікні " знайти та замінити» . Перебуваючи в потрібному меню, клацніть по кнопці «більше» , щоб розгорнути весь список параметрів.

как сделать поиск в ворде_18

Основна логіка виконання пошукових запитів в розширеному режимі залишається колишньою-необхідно натискати по кнопці " Знайти далі» , " область пошуку» або «виділення при читанні» . Але тепер є можливість додавати додаткові параметри, які допоможуть більш точно сформулювати запит. Далі кожен з них буде розглянуто детально:

как сделать поиск в ворде_19
 • »напрямок" . Є три режими — »Вперед" , »Назад" і «скрізь» . Параметр відповідає за напрямок пошуку щодо встановленого на сторінці документа курсору. Режим «скрізь» завжди починає аналіз тексту з самого початку.
 • " враховувати Реєстр» . Дозволяє знаходити слова і словосполучення з чітко заданим розміром символу, тобто враховуються великі та малі літери.
 • " тільки слово ціле» . Виключає з результату слова, в які входить тільки частина запиту. Так, слово »стіл" не буде виділено при запиті «сто» . Працює тільки при введенні одного слова в пошуковий рядок.
 • " символи підстановки» . Дозволяє проводити пошук зі спеціальними змінними, що полегшує знаходження слів, точне написання яких невідомо. На окремій сторінці довідника Microsoft перераховані всі доступні постановочні знаки і їх опис. Використання унеможливлює активацію параметрів «враховувати префікс» і " розглянути суфікс» .
 • " вимовляється» . Здійснює пошук слів-омофонів, які мають однакову вимову, але різне написання. Приміром, cell і sell . У Microsoft Word всіх версій підтримується тільки англійська мова. При активації цього параметра стають недоступні наступні опції: " враховувати Реєстр» , " тільки слово ціле» , «враховувати префікс» і " розглянути суфікс» .
 • «всі словоформи» . Додає в результати словоформи зазначеного в запиті слова. Наприклад, при пошуку »стіл" у документі будуть виділятися слова »столом" , «столами» , " столи» і так далі. Погано працює з російською мовою. Унеможливлює використання параметрів " враховувати Реєстр» , «тільки слово ціле» , «враховувати префікс» і " розглянути суфікс» .
 • " враховувати префікс» і " розглянути суфікс» . Об'єднані в одну групу через ідентичного методу застосування. Вимагають в запиті вказівки приставки або суфікса слова. Виконують пошук з урахуванням цього параметра. Не можуть використовуватися одночасно.
 • " не враховувати розділові знаки» . Виконує пошук словосполучень, навіть їли вони розбиті пунктуаційними знаками. Зручно при необхідності знайти довгі пропозиції.
 • " Не враховує пробіли» . Виробляє пошук словосполучень без урахування пробілів. Добре працює в зв'язці з попередньою опцією.
 • Також можна додати в пошук додаткові параметри, які будуть враховувати форматування тексту або невидимі символи. Ці фільтри розташовані в блоці»знайти" , в нижній частині вікна.

как сделать поиск в ворде_20

Натискання на кнопку " Формат» відкриє додаткове меню, в якому можна вибрати тип форматування: »Шрифт" , «Абзац» , " Вкладка» , «мова» , «Рамка» , «Стиль» і " виділення кольором» . Після вибору будь-якого з перерахованих пунктів відкриється нове вікно, в якому необхідно буде задати параметри. Наприклад, накреслення тексту (курсив, напівжирне), його розмір, міжрядковий інтервал абзацу і т.д. при цьому кожен вказаний параметр буде відображатися під полем для введення пошукового запиту.

как сделать поиск в ворде_21

Зверніть увагу! щоб прибрати всі вибрані параметри форматування, досить натиснути по відповідній кнопці в нижній частині вікна.

как сделать поиск в ворде_22

Кнопка " спеціальний» відкриває меню з умовними знаками форматування тексту, такими як абзац, табуляція, нерозривний пробіл і їм подібні. Зручно використовувати для пошуку певних ділянок об'ємного тексту, наприклад, розділеного довгим тире або розривом сторінки. Так, запит «враховуються.^ рВажно!» (без лапок) знайде два абзаци тексту, перший з яких закінчується на слово " враховуються» , а другий починається зі слова «важливо» .

как сделать поиск в ворде_23

Читайте також: невидимі знаки форматування в Microsoft Word

Зверніть увагу! практично всі перераховані параметри розширеного пошуку можна комбінувати між собою, що дозволяє сформулювати більш точний запит для знаходження певної ділянки тексту в документі.

більше статей на цю тему: