способи включення апаратного прискорення в Яндекс.Браузері

Спосіб 1: налаштування браузера

Найпростіший спосіб активувати апаратне прискорення-це використовувати вбудовані Налаштування Яндекс.Браузера . Запустіть його і виконайте наступне:

 1. Клацніть по трьох горизонтальних смужках на верхній панелі, щоб відкрити головне меню. З списку виберіть пункт»Налаштування" .
 2. как включить аппаратное ускорение в яндекс браузере-1
 3. Натисніть на вкладку»системні" . Знайдіть блок »продуктивність" і позначте пункт " використовуйте апаратне прискорення, якщо це можливо» .
 4. как включить аппаратное ускорение в яндекс браузере-02
 5. Внизу з'явиться кнопка перезапуску – натисніть на неї, щоб зміни вступили в силу.
 6. как включить аппаратное ускорение в яндекс браузере-03

Після виконаної процедури Яндекс.Браузер буде автоматично оптимізувати процес запуску.

Якщо використовується застаріла версія браузера, то пункт з включенням апаратного прискорення може перебувати в розділі " додаткові налаштування» . Там потрібно знайти »системні" , потім вибрати »продуктивність" .

Спосіб 2: експериментальний розділ

Яндекс.Браузер працює на базі движка Blink, який передбачає " експериментальний розділ» , де знаходяться приховані настройки, що знаходяться в тестуванні, тому не включені в загальні »Налаштування" . Такий спосіб забезпечує тонке редагування параметрів оглядача просунутим користувачам.

 1. Запустіть Яндекс.Браузер і в адресному рядку пропишіть browser://flags . Для переходу в " експериментальний розділ» натисніть на клавішу &171;Enter&187; .
 2. как включить аппаратное ускорение в яндекс браузере-04

 3. Вгорі вікна розташовується пошуковий рядок, за допомогою якої значно спрощується пошук потрібних параметрів. Вставте туди запит disable-accelerated-video-decode , що позначає функцію апаратного прискорення для декодування відео. У головному вікні відобразиться результат пошуку, підсвічений жовтим кольором. Праворуч знаходиться меню з вибором значення. Якщо функція відключена, то тут буде вибрано «Disabled» . Щоб включити оптимізацію завантаження, розкрийте меню і виберіть «Enabled» . Натисніть на спливаючу кнопку внизу «Relaunch» , що позначає перезапуск Яндекс.Браузера.
 4. как включить аппаратное ускорение в яндекс браузере-05

У більшості випадків всі налаштування можна скинути, повернувши їх стан до початкових. Для цього перейдіть в " експериментальний режим» і натисніть на кнопку «Reset all» , потім перезапустіть провідник.
как включить аппаратное ускорение в яндекс браузере-06
Приховані настройки доступні і в мобільній версії Яндекс.Браузера. В цьому випадку для переходу в " експериментальний розділ» треба ввести в адресний рядок browser://flags , потім зробити те ж саме, що і на комп'ютері.
как включить аппаратное ускорение в яндекс браузере-07

Як покращити апаратне прискорення

Якщо в ноутбуці використовується відразу дві відеокарти (дискретна і інтегрована), то система автоматично використовує другий варіант, оскільки їй потрібно менше енергії. Для оптимізації роботи апаратного прискорення краще змінити її на дискретну.

Читайте також: Що таке дискретна / інтегрована відеокарта

Алгоритм дій залежить від виробника відеокарти , тому на різних ноутбуках може відрізнятися через фірмових утиліт. В першу чергу, дізнайтеся, який компонент використовується в якості дискретного.

На прикладі програми від NVIDIA розберемо, як змінити пріоритетну відеокарту:

 1. Запустіть фірмовий додаток. У нашому випадку це & 171; Панель керування NVIDIA&187; . Його значок зазвичай знаходиться в треї, але якщо його там немає, то викличте контекстне меню на робочому столі, клацнувши правою кнопкою миші по вільній області, потім виберіть потрібний пункт.
 2. как включить аппаратное ускорение в яндекс браузере-08
 3. Розкрийте список»Параметри 3D" і виберіть " керування параметрами 3D» . У головному вікні перейдіть на вкладку " Налаштування програмного забезпечення» . Виберіть програму для настройки з меню, що випадає – Yandex Browser. У другому пункті розгорніть список і натисніть на " високопродуктивний процесор NVIDIA» , потім натисніть на кнопку " застосувати» .
 4. как включить аппаратное ускорение в яндекс браузере-09

Вибір дискретної карти для роботи з Яндекс.Браузером покращує роботу оглядача, зокрема збільшує дозвіл відео, яке проводиться онлайн.

більше статей на цю тему: