приховані настройки в Яндекс.Браузері

Відкриття прихованих налаштувань

В актуальній версії Яндекс.Браузера присутня досить велика кількість прихованих налаштувань, доступних в окремому розділі і, найчастіше, дозволяють виконувати завдання, недоступні звичайними засобами. Перейти на потрібну сторінку можна одним єдиним способом, аналогічним для більшості веб-оглядачів на тому ж движку.

 1. Скопіюйте представлений нижче код в незмінному вигляді шляхом виділення і подальшого натискання «CTRL+C» , перейдіть на нову вкладку в Яндекс.Браузері. Тут необхідно клікнути по адресному рядку і вставити посилання через контекстне меню або скориставшись поєднанням клавіш «CTRL+V» .

  About:flags

 2. Переход к списку экспериментальных возможностей в Яндекс.Браузере
 3. На сторінці будуть представлені всі доступні параметри, частина з яких розглянута в окремому розділі Інструкції. При цьому можливості, що знаходяться на вкладці «Unavailable» , недоступні в будь-якому випадку через тих чи інших обмежень, найчастіше пов'язаних з використовуваної платформою.
 4. Просмотр списка экспериментальных возможностей в Яндекс.Браузере

Важливо розуміти, що представлені тут Налаштування-це, по суті, не що інше, як експериментальні функції, про що також сказано в заголовку. З цієї причини багато параметрів можуть бути назавжди видалені або, навпаки, додані на постійній основі в більш пізніх версіях програми.

Зміна та збереження налаштувань

Параметри в розглянутому розділі можна шукати за допомогою блоку «Search flags» і міняти через поруч розташований список, що випадає, найчастіше обмежений двома пунктами – «Enabled» і «Disabled» . Іноді також можуть бути й інші значення на зразок «Default» і особливих варіантів, індивідуальних для кожної прихованої можливості.

Изменение настроек в списке экспериментальных возможностей в Яндекс.Браузере

Будь-яка внесена зміна буде збережено автоматично при закритті і повторному відкритті веб-оглядача. Спеціально для швидкого перезапуску без втрати вкладок в нижній частині сторінки з експериментальними можливостями доступна кнопка «Relaunch» .

Отмена изменений в списке экспериментальных возможностей в Яндекс.Браузере

Якщо ви внесли велику кількість змін і хочете повернути стандартні значення, скористайтеся кнопкою «Reset All» у верхньому правому куті розділу. Однак врахуйте, що іноді для відновлення роботи браузера можуть знадобитися додаткові заходи аж до переустановлення.

Опис деяких параметрів

Змінювати будь-які функції у відповідному розділі без належного розуміння, особливо якщо веб-браузер використовується як основний, може бути небезпечно. Щоб виключити проблеми, нами буде представлено кілька параметрів, зміна яких може вплинути на продуктивність, але не зашкодить роботі і можливості відкату налаштувань.

Читайте також: способи прискорення Яндекс.Браузера

 • Smooth-scrolling - за замовчуванням у відповідному браузері ввімкнено плавну прокрутку веб-вмісту, що, якщо вам це не подобається, можна деактивувати, встановивши значення «Disabled» ;
 • Настройка плавной прокрутки в списке экспериментальных возможностей в Яндекс.Браузере
 • Enable-parallel-downloading - при включенні паралельної завантаження можна значно збільшити швидкість скачування файлів штатними засобами за рахунок поділу інформації на кілька фрагментів, як це робить більшість програм начебто Internet Download Manager ;
 • Настройка параллельной загрузки в списке экспериментальных возможностей в Яндекс.Браузере
 • Enable-webgl2-compute-context - як випливає з назви, функція дозволяє використовувати WebGL 2.0 як основний засіб візуалізації, тим самим значно збільшуючи швидкість та якість зображення в різних веб-додатках;
 • Настройка WebGL 2.0 в списке экспериментальных возможностей в Яндекс.Браузере
 • Back-forward-cache - включення даного параметра дозволяє браузеру кешувати раніше переглянуті сторінки для більш швидкого переходу в рамках однієї вкладки, в залежності від обраного значення;
 • Настройка кэша страниц в списке экспериментальных возможностей в Яндекс.Браузере
 • Read-later - опція додає в контекстне меню браузера новий пункт, призначений для тимчасового збереження вкладки і прочитання в майбутньому.
 • Настройка отложенного чтения в списке экспериментальных возможностей в Яндекс.Браузере

Деякі з представлених опцій можуть працювати не зовсім стабільно, не кажучи вже про зовсім нові, додані разом з останніми оновленнями. Також варто враховувати, що багато настройки Яндекс.Браузера можуть бути доступні і за замовчуванням, просто знаходяться в не зовсім очевидних місцях.

більше статей на цю тему: