Закладки браузера Opera: способи експорту

Закладки – це зручний інструмент для швидкого переходу до тих сайтів, на які користувач звернув увагу раніше. З їх допомогою значно економиться час на пошук цих веб-ресурсів. Але іноді потрібно перенести збережені дані в інший браузер. Для цього виконується процедура їх експорту. Давайте з'ясуємо, як зробити її в Опері.

Способи експорту

У браузері Опера можна експортувати закладки за допомогою спеціальних розширень, шляхом фізичного переміщення файлу закладок або ж скориставшись вбудованим інструментом.

Спосіб 1: Розширення

Одним з найбільш зручних розширень, що дозволяє експортувати закладки з Opera, є доповнення «Bookmarks Import & Export».

Встановити Bookmarks Import & Export

 1. Для того щоб встановити його, переходимо в розділ головного меню " Завантажити розширення» .
 2. Переход к загрузке расширений через главное меню браузера Opera
 3. Після цього браузер перенаправляє нас на офіційний сайт розширень. Вводимо в пошукову форму сайту запит «Bookmarks Import & Export» і тиснемо на кнопку Enter на клавіатурі.
 4. Переход к поиску раширения Bookmarks Import & Export на официальном сайте дополнений в браузере Opera
 5. У результатах пошукової видачі переходимо на сторінку самого першого результату.
 6. Переход на страницу расширения Bookmarks Import & Export из результатов поисковой выдачи на официальном сайте дополнений в браузере Opera
 7. Тут представлена загальна інформація про доповнення англійською мовою. Далі тиснемо на велику зелену кнопку «додати в Opera» .
 8. Переход к установке расширения Bookmarks Import & Export на официальном сайте дополнений в браузере Opera
 9. Після цього вона змінює колір на жовтий, починається процес установки розширення.
 10. Процедура установки расширения Bookmarks Import & Export на официальном сайте дополнений в браузере Opera
 11. По завершенні установки кнопка знову набуває зелений колір, але на ній з'являється напис " встановлено» , а на панелі інструментів з'являється ярлик Доповнення «Bookmarks Import & Export» . Для того щоб приступити до процесу експорту закладок, просто натискаємо по цьому ярлику.
 12. Переход к управлению расширением Bookmarks Import & Export после завершения установки в браузере Opera
 13. У вікні управління розширенням тиснемо кнопку «Export» .
 14. Переход к экспорту закладок через расширение Bookmarks Import & Export в браузере Opera
 15. Файл експортується у форматі HTML у папку завантажень опери, яка встановлена за замовчуванням. Перейти в потрібне розташування можна просто клікнувши по її атрибуту у спливаючому вікні стану.
Переход к экспортируемому файлу через расширение Bookmarks Import & Export в браузере Opera

Надалі отриманий файл закладок можна буде перенести в будь-який інший браузер, який підтримує імпорт в форматі HTML.

Спосіб 2: ручний експорт

Крім того, можна зробити експорт файлу закладок вручну. Хоча експортом дана процедура називається досить умовно.

 1. Нам належить знайти файл закладок опери. Він називається «Bookmarks» і не має розширення, а розташований він в профілі браузера. При цьому в залежності від операційної системи і налаштувань Користувача, адреса може відрізнятися. Щоб дізнатися точний шлях до профілю, відкриваємо меню програми і послідовно переходимо по пунктах «Довідка» і «Про програму» .
 2. Переход в окно О программе через главное меню браузера Opera
 3. Перед нами відкривається вікно з даними про браузер. Серед них шукаємо шлях до папки з профілем Opera. Найчастіше він має приблизно такий вигляд:

  C:\Users\(ім'я користувача) \ AppData \ Roaming \ Opera Software \ Opera Stable

 4. Путь к профилю веб-обозревателя в окне О программе в браузере Opera
 5. Переходимо за допомогою будь-якого файлового менеджера в директорію профілю опери, шлях до якої ми з'ясували вище. Виділяємо файл Bookmarks, і копіюємо його на флешку або в будь-яку іншу папку жорсткого диска.
Копирование файла закладок браузера Opera в другую директорию с помощью файлового менеджера Total Commander

Таким чином, можна сказати, ми виконаємо експорт закладок. Правда, імпортувати такий файл можна буде тільки в інший браузер Опера, також шляхом фізичного перенесення.

Спосіб 3: вбудований інструмент браузера

У сучасних версіях Opera, на відміну від більш ранніх варіацій цього браузера на движку Хроміум, є можливість зробити експорт закладок за допомогою вбудованого інструменту.

 1. Для виконання операції клацаємо по логотипу Opera в лівому верхньому кутку інтерфейсу браузера. У меню, послідовно переходимо по позиціях»Закладки" і " експорт закладок...» .
 2. Переход к экспорту закладок через главное меню браузера Opera
 3. Відкриється стандартне вікно збереження. Переходимо в ту директорію жорсткого диска або знімного носія, де передбачається зберігати експортований файл із закладками в форматі HTML. При бажанні в полі " Ім'я файлу» можемо змінити назву генерованого об'єкта з варіанту за замовчуванням на будь-який інший зручний, але це не обов'язково. Потім тиснемо " Зберегти» .
 4. Выбор директории для сохранения экспортируемых закладок в формате HTML в окне Сохранение в браузере Opera
 5. Після цього закладки будуть збережені в форматі HTML в раніше зазначеної директорії. При бажанні їх можна буде надалі імпортувати в Оперу на іншому пристрої через Головне меню браузера, вибравши варіант " імпорт закладок і налаштувань...» у розділі »Закладки" , або імпортувати в інший браузер, якщо він підтримує перенесення закладок у форматі HTML.
 6. Переход к импорту закладок через главное меню браузера Opera
 7. При імпорті в Оперу в відкритому інтерфейсі зі списку вибираємо варіант»HTML-файл закладок" і натискаємо кнопку " Виберіть файл» , після чого в відобразиться вікні вказуємо файл, що містить раніше експортовані закладки.
Переход к выбору файла импортируемых закладок в формате HTML в окне настроек в браузере Opera

Як бачимо, експорт закладок з браузера Opera можна зробити, як стандартними, так і нестандартними способами. Кожен користувач може вибрати найбільш зручний для себе варіант.

більше статей на цю тему: