Переклад веб-сторінок в браузері на російську мову

Відвідуючи різні веб-сайти в Інтернеті, рано чи пізно можна зіткнутися з необхідністю їх перекладу на російську мову. На сьогоднішній день настільки корисну можливість надає практично будь – який браузер, різниця лише в тому, що одні «вміють» робити це самостійно, а інші-за допомогою сторонніх доповнень-перекладачів. Розглянемо, як нею скористатися.

Google Chrome

Компанії Google, як відомо, належить не тільки лідируюча пошукова система і веб-оглядач , але також багато послуг. Одним з таких є Google Translate, представлений як у вигляді окремого сайту, так і у вигляді браузерного розширення. Як перший, так і другий відмінно справляються із завданням перекладу сторінок в Інтернеті на російську мову, для чого достатньо скористатися контекстним меню або спеціальною кнопкою на навігаційній панелі. Дізнатися ж більш детально про всі можливості та особливості використання вбудованого в Chrome перекладача допоможе представлена за посиланням нижче стаття.

Перевод страницы сайта на русский язык в браузере Google Chrome

Детальніше: як перекласти сторінку в Google Chrome

Якщо ж з якихось причин онлайн-сервіс Гугл Перекладач недоступний або не виходить скористатися однойменним доповненням, найімовірніше, що цікавить нас в рамках цієї статті функція відключена або ще не була інтегрована в браузер (тобто відповідне розширення Не встановлено або було видалено). Для того щоб усунути цю проблему, ознайомтеся з наступною інструкцією.

Читайте також: встановлення перекладача у веб-переглядачі Google Chrome

Mozilla Firefox

Популярний серед просунутих користувачів веб-оглядач мазіла , на відміну від продукту Google, не містить вбудованого рішення для перекладу веб-сайтів. Але, на щастя, такі були створені сторонніми розробниками, і більшість з них являють собою адаптовані версії Доповнення Гугл Перекладач. Одні не працюють безпосередньо на веб-ресурсах, перенаправляючи користувача на однойменний онлайн-сервіс, інші дозволяють переводити тільки окремі фрагменти тексту, але є і ті, які дозволяють автоматизувати даний процес, щоб в лічені секунди можна було отримати русифіковану сторінку. Про те, як користуватися одним з кращих представників даного сегмента ПО, Ми раніше писали в окремій статті.

Работа с расширением переводчиком в браузере Mozilla Firefox

Детальніше: як перекласти сторінку в Mozilla Firefox

Крім розглянутого нами в представленій за посиланням вище статті розширення для перекладу сторінок в Мазила Фаерфокс, існують і інші. Так, оптимальним рішенням є неофіційний Google Translator, адаптований для цього браузера ентузіастом. Не меншої уваги заслуговує ImTranslator-гідна альтернатива, що підтримує 90 мов, в числі яких, звичайно, є російська. Ознайомитися з усіма особливостями як першого, так і другого, а також встановити їх можна за наступним посиланням.

Читайте також: перекладачі для веб-оглядача Mozilla Firefox

Opera

Опера , як і Мазила, на жаль, не оснащена власним засобом перекладу веб-сторінок, однак цей недолік також легко усувається шляхом установки відповідного доповнення з фірмового магазину. Відмінним рішенням є Translator, який, крім підтримки безлічі мов, може похвалитися ще й інтеграцією з популярними сервісами онлайн-перекладу, в числі яких Google, Promt, Bing та інші. Працювати це розширення може в одному з двох режимів – ручному і автоматичному. У першому переклад тексту на російську потрібно ініціювати самостійно, у другому це буде робитися без втручання користувача, якщо попередньо задати необхідні настройки. Говорячи про останні, не можна не відзначити їх гнучкість. Інструкція по установці Translator і тому, як його використовувати в браузері, раніше була складена одним з наших авторів.

Перевод страницы сайта на русский язык в браузере Opera

Детальніше: як перекласти сторінку в Opera

Звичайно ж, згадане вище Доповнення – далеко не єдине, яке дозволяє переводити сторінки веб-сайтів в браузері Опера. Таких розроблено досить багато, а відрізняються вони, в першу чергу, кількістю підтримуваних мов, доступними настройками, а також підтримуваними словниками і сервісами. Ознайомитися з ними і підібрати відповідне рішення допоможе оглядова стаття на нашому сайті.

Читайте також: перекладачі для веб-оглядача Opera

Яндекс.Браузер

Веб-оглядач від вітчизняного пошукового гіганта давно перетворився на щось значно більше, ніж просто адаптовану версію Гугл Хром, а багато в чому навіть перевершив його. При цьому, як і продукт " корпорації добра», Браузер Яндекс може похвалитися тісною інтеграцією з сервісами компанії-розробника, одним з яких є перекладач, який нас цікавить. З огляду на той факт, що російська мова для останнього є рідною, він особливо добре справляється із завданням перекладу веб-сайтів, використовуючи для цього в тому числі і навчається нейромережа, що дозволяє досягти максимально якісного, читабельного результату. Дане доповнення працює як зі сторінками цілком, так і з фрагментами тексту, супроводжуючи переклад додатковими підказками. Дізнатися про всі тонкощі його використання та налаштування можна з наступного матеріалу.

Перевод страницы сайта на русский язык в Яндекс.Браузере

Детальніше: як перевести сторінку в Яндекс.Браузері

Microsoft Edge

Фірмовий веб-оглядач від компанії Майкрософт , що став стандартним рішенням для актуальних версій Віндовс, на сьогоднішній день практично не поступається своїм більш популярним аналогам. Тому не дивно, що з його допомогою можна перевести сторінку веб-сайту на російську мову. Але для цього, як і в більшості розглянутих вище випадків, потрібно встановити спеціальне розширення.

 1. Запустіть браузер, викличте його меню і перейдіть до розділу «Розширення» .
 2. Открыть Параметры - Расширения для установки переводчика в Microsoft Edge
 3. У списку рекомендованих доповнень знайдіть Translator for Microsoft Edge і натисніть на кнопку " отримати» . Получить расширение переводчик для браузера Microsoft Edge

  Спостерігайте за ходом виконання установки і дочекайтеся,

  Ожидание установки расширения переводчика в браузере Microsoft Edge

  Поки вона буде завершена.

 4. Результат успешной установки расширения переводчика в Microsoft Edge
 5. Повторно відкрийте»Параметри" веб-оглядача (три горизонтальних точки на його верхній панелі), перейдіть до пункту меню «Розширення» і переведіть в активне положення перемикач, розташований під назвою Translator for Microsoft Edge, Включение установленного расширения переводчика в браузере Microsoft Edge

  Після чого натисніть»включити" і перезапустіть програму.

 6. Подтверждение включения установленного расширения переводчика в браузере Microsoft Edge
 7. При наступному відкритті Майкрософт Едж в його адресному рядку з'явиться значок Доповнення-перекладача.Кнопка для перевода сайтов в браузере Microsoft Edge

  Для перекладу сторінки натисніть на нього, а потім вкажіть в меню Мова оригінального тексту (»з" ) і той, на який потрібно перекласти ( »На" ) – «Російський» , після чого клікніть " перекласти» .

  Параметры перевода страницы сайта в браузере Microsoft Edge

  Порада: якщо ви хочете, щоб в подальшому браузер автоматично переводив сторінки з поточної мови на російську, встановіть галочку в чекбоксі навпроти пункту »завжди перекладати" .

 8. Через кілька секунд значок розширення-перекладача змінить свій колір на синій, а сам сайт буде переведений на російську мову.
 9. Сайт успешно переведен на русский язык в браузере Microsoft Edge

  Для веб-оглядача від Майкрософт розроблено не так багато доповнень, але основні завдання, крім перекладу веб-сторінок, вони вирішують.

  Читайте також: корисні розширення для Microsoft Edge

Internet Explorer

Інтернет Експлорер хоча і був змінений більш сучасним Майкрософт Едж, все ж як і раніше входить в стандартну «комплектацію» Віндовс і залишається затребуваним серед користувачів. Однак можливості цього веб-оглядача вельми обмежені і, на жаль, цілу сторінку з його допомогою перевести не вийде – в ньому доступний тільки переклад фрагментів тексту. Для цього потрібно виділити слово, фразу, одне або кілька пропозицій, натиснути праву кнопку мишки, навести покажчик курсору на пункт " Переклад за допомогою Bing» і ознайомитися з результатом в невеликому спливаючому віконці.

Перевод страниц через контекстное меню в браузере Internet Explorer

Незалежно від того, яким браузером ви користуєтеся для серфінгу в Інтернеті, перевести з його допомогою сторінку на російську мову не складе труднощів.

більше статей на цю тему: