Використання ботів у месенджері Telegram

Що таке боти

Ботами в Telegram називаються спеціальні акаунти, які запрограмовані творцями на виконання певних команд і функцій. Так як можливості даного ПЗ імітують поведінку людини, користуватися ними просто: достатньо вводити в поле для повідомлень і відправляти текстові запити або натискати на кнопки, якщо подібне передбачено розробниками.

Бот полегшує комунікацію з користувачами, особливо в ситуації задіяння Телеграма для ведення бізнесу &8212; йому можна доручити публікацію новин, оформлення скарг або навіть зберігання документації. Для цілей, не пов'язаних із заробітком, подібні рішення також підходять: існують прикладні інструменти для систематизації заміток в «обраному», автопостінга з різноманітних джерел і багато чого іншого.

как пользоваться ботами в телеграмме-1

Читайте також: використання Telegram для бізнесу

Види ботів

Телеграм підтримує створення і використання найрізноманітніших типів автоматизованих акаунтів, які умовно можна розділити на наступні групи:

 • Чат-боти - найпростіші, основним завданням яких є спілкування з Користувачем на певну творцем тему;
 • Новинні боти - автомати, чия основна функціональність полягає в пересиланні повідомлень з каналів Телеграма або сторонніх ресурсів;
 • Асистенти - кошти, що надаються тими чи іншими компаніями (постачальниками Інтернет-послуг, мережевими магазинами, державними установами та іншим), які працюють як доповнення до основного ресурсу: наприклад, форма подачі скарги або оформлення замовлення;
 • Ігрові боти - як зрозуміло з назви, являють собою розважальні інструменти, які дозволяють користувачам грати в прості ігри.

Зрозуміло, ботів, яких однозначно можна віднести тільки до однієї категорії, дуже мало – більшість рішень так чи інакше поєднує в собі кілька ознак.

Як працюють боти

Тут немає нічого складного: умовно кажучи, бот являє собою програму, що діє за заданим алгоритмом, який включає в себе прийом команди, її виконання на серверах розробників і передачу результату вже в додаток. Зрозуміло, всі введені дані шифруються, тому можна не турбуватися про їх безпеку. Більш детальна інформація про розробку своїх автоматизованих акаунтів доступна на офіційному сайті, але тільки англійською мовою.

Сторінка з документацією про ботів Telegram

как пользоваться ботами в телеграмме-2

Пошук ботів

Для пошуку та додавання цікавих або корисних ботів передбачено кілька варіантів.

 1. Для знаходження якогось конкретного рішення можна скористатися пошуковим рядком в додатку: відкрийте її, введіть ім'я (воно завжди починається з символу @ і закінчується комбінацією bot ), потім просто почніть діалог.
 2. как пользоваться ботами в телеграмме-3
 3. Якщо потрібен не якийсь конкретний бот, а певної категорії, знадобиться задіяти Інтернет-Пошук. Відкрийте ваш улюблений браузер, перейдіть на сторінку будь-якої відповідної системи (наприклад, Google), введіть в рядок запит виду * тема, що цікавить * телеграм боти і вивчіть отримані результати. как пользоваться ботами в телеграмме-4

  Далі перейдіть на вподобаний ресурс і ознайомтеся із запропонованими варіантами. Виберіть з них відповідний і клікніть по ньому.

  как пользоваться ботами в телеграмме-5

  В залежності від сайту або відразу почнеться перехід до засобу додавання, або спершу доведеться натиснути на кнопку його відкриття. У нашому прикладі якраз другий випадок.

  как пользоваться ботами в телеграмме-6

  Підтвердьте в браузері відкриття клієнтської програми або її веб-версії.

  как пользоваться ботами в телеграмме-7

  Після запуску асоційованого додатка натисніть»запустити" для початку роботи з доданим ботом.

 4. как пользоваться ботами в телеграмме-8
 5. Останній варіант-скористатися спеціальним засобом для пошуку ботів в самому месенджері під назвою @Storebot . Знайдіть інструмент в пошуковому рядку і почніть з ним діалог – з'явиться закріплене повідомлення з переліком всіх зареєстрованих в ньому позицій. На жаль, ніяких засобів опису або інших методів ідентифікації не передбачено.
 6. как пользоваться ботами в телеграмме-9

  Якщо функціональність наявних ботів Вам не підходить, завжди можна створити свого, про що ми розповідали раніше.

  Детальніше: Як створити бота в Telegram

как пользоваться ботами в телеграмме-13

Як користуватися ботами

Безпосередньо використання Бот-акаунтів в телеграмі не являє собою нічого складного: як вже було згадано вище, майже всі види взаємодії мають на увазі своєрідний діалог.

 1. Більшість виділених ботів (наприклад, виробник наклейок @stickers ) працюють через форму відправки повідомлень: досить відкрити чат з ним і вводити команди вручну або користуватися передбаченими альтернативами у вигляді кнопок або посилань. как пользоваться ботами в телеграмме-14

  Читайте також: як створити наклейки в Telegram

 2. Деякі боти доступні глобально, наприклад інструмент пошуку GIF-анімації @gif : для задіяння досить звернутися до нього в будь-якому діалозі (працює і з функцією коментарів) за допомогою введення імені, потім вибрати у спливаючому вікні відповідну. как пользоваться ботами в телеграмме-11

  Конкретно @gif (як і ряд інших, як @pic ) підтримують пошук – після звернення введіть потрібний запит, і в інтерфейсі вибору з'являться релевантні результати.

как пользоваться ботами в телеграмме-12

Як бачимо, в цьому дійсно немає нічого складного.

більше статей на цю тему: