Встановлення шрифтів в AutoCAD

Активні користувачі AutoCAD регулярно стикаються з необхідністю додавання тексту для своїх креслень та інших подібних проектів. Однак не завжди встановлені за замовчуванням шрифти є придатними з різних причин, наприклад, в тексті завдання вказані інші вимоги або ж це пов'язано з особливостями оформлення. В такому випадку буде потрібно вдатися до установки додаткових шрифтів, що можна зробити двома різними методами. Саме про це і піде мова далі.

Встановлюємо шрифти в AutoCAD

Почати слід з того, що шрифти зберігаються в певних файлах, які розрізняються за форматами. Операційна система Windows використовує стандартний тип під назвою TTF, який сумісний з усім встановленим програмним забезпеченням. Однак існує ще один тип & 8212; SHX, що розробляється спеціально для AutoCAD і є власним винаходом компанії Autodesk. Вже відштовхуючись від того, який саме тип файлу шрифту у вас є, і потрібно вибирати спосіб інсталяції. Ми детально розглянемо обидва варіанти, щоб Ви були обізнані і знали що робити при зіткненні з кожним типом даних.

Спосіб 1: шрифти TTF

Як вже було сказано раніше, шрифти типу ttf використовуються в операційній системі, відповідно, і встановлювати їх потрібно в спеціальну директорію, після чого елемент вже буде підхоплений абсолютно всіма програмами і доступний до використання. Всю необхідну інформацію по цій темі ви знайдете в окремому керівництві на нашому сайті, перейшовши за вказаною нижче посиланням.

Детальніше: встановлення шрифтів TTF на комп'ютер

Протилежні дії потрібно здійснити, якщо ви хочете видалити шрифт з AutoCAD і всієї ОС. Робити це варто тільки в тих випадках, коли ви впевнені, що цей стиль більше не знадобиться в іншому по. Ознайомитися з двома методами вирішення поставленого завдання ми так само пропонуємо в іншій статті далі.

Детальніше: видалення шрифтів у Windows 10

Спосіб 2: шрифти SHX

Тепер давайте поговоримо про ситуацію, з якою стикається більшість власників AutoCAD при роботі з великими проектами. Іноді замовники або інші співробітники, що працюють над проектом, прикріплюють до завдання файли, серед яких іноді містяться нестандартні шрифти форматів SHX. Для їх нормального використання потрібна попередня інсталяція, яка здійснюється так:

 1. Зазвичай шрифти поширюються у вигляді архіву, тому для початку його потрібно розпакувати в будь-який зручний місце на комп'ютері.
 2. Распаковка файлов со шрифтами для дальнейшей установки в AutoCAD
 3. Тепер запустіть AutoCAD, клацніть правою кнопкою миші на будь-якому порожньому місці робочої області та в контекстному меню виберіть &171; Параметри & 187; .
 4. Переход к параметрам AutoCAD для дальнейшей установки шрифтов
 5. У першій вкладці &171;файли&187; розгорніть розташування &171;шлях доступу до допоміжних файлів&187; .
 6. Выбор путей вспомогательных файлов в программе AutoCAD
 7. У цьому списку слід відшукати шлях, який закінчується Директорією &171;Fonts&187; . Скопіюйте його або запам'ятайте, щоб в подальшому до неї перейти.
 8. Копирование пути к папке с шрифтами в программе AutoCAD
 9. Запустіть провідник і перейдіть по тому шляху, який до цього був знайдений.
 10. Переход к папке с шрифтами в программе AutoCAD
 11. Перемістіть в директорію всі необхідні шрифти, задавши їм відповідні назви через &171; перейменувати&187; , якщо це необхідно.
 12. Перенос шрифтов в папку вспомогательных файлов программы AutoCAD
 13. Перезапустіть AutoCAD, щоб виявити нові об'єкти.
 14. Перезапуск программы AutoCAD после установки шрифтов
 15. Натисніть на інструмент &171;Текст&187; для створення напису.
 16. Создание надписи для проверки установленных шрифтов в AutoCAD
 17. Розгорніть список шрифтів на панелі інструментів.
 18. Открытие списка установленных шрифтов в программе AutoCAD
 19. Переконайтеся в тому, що новий стиль був успішно доданий.
 20. Просмотр установленных шрифтов в программе AutoCAD

Так само ви можете перемістити шрифт у будь-яку папку, додану до розділу &171; шлях доступу до допоміжних файлів&187; , проте найзручніше зберігати об'єкти в спеціально відведеній для цього директорії. Якщо ж ви є користувачем локальної мережі і хочете додати мережеву папку з власними шрифтами, доступ до якої матимуть і інші користувачі, то вам допоможе ця інструкція.

 1. Знову перейдіть до AutoCAD і перейдіть до розділу &171; Параметри & 187; .
 2. Переход к параметрам AutoCAD для создания новой вспомогательной папки
 3. Там у категорії &171; шлях доступу до допоміжних файлів&187; натисніть на кнопку & 171; додати & 187; , яка розташувалася на панелі праворуч.
 4. Создание новой вспомогательной папки в программе AutoCAD
 5. Вставте або напишіть вручну шлях до директорії і натисніть на клавішу Enter .
 6. Выбор пути для новой вспомогательной папки в программе AutoCAD
 7. Тепер директорія буде збережена, і після перезавантаження по всі шрифти відобразяться у відповідному списку.
 8. Успешное создание вспомогательной папки в программе AutoCAD

Після здійснення всіх цих дій ви можете сміливо переходити до додавання або редагування необхідних написів, використовуючи тільки що додані стилі тексту.

Читайте також: як додати текст до AutoCAD

Що стосується виконання інших завдань в Автокаде, то початківцям користувачам рекомендується ознайомитися з навчальними матеріалами по цій темі. Знайти їх можна на офіційному сайті і в окремій нашій статті, де зібрані деякі керівництва по взаємодії з популярними інструментами і функціями.

Детальніше: використання програми AutoCAD

більше статей на цю тему: