Створення аркушів у програмі AutoCAD

Робочий простір в AutoCAD можна умовно розділити на два модулі &8212; редагування креслень і оформлення їх перед друком. Перші дії здійснюються у вкладці під назвою &171; Модель & 187; , а другі &8212; в &171;Лист&187; . Якщо модуль &171;Модель&187; знаходиться в одиничній кількості і його не можна збільшити, то листів для оформлення можна створювати необмежену кількість, про що і піде мова далі.

Створюємо лист в програмі AutoCAD

Створити лист в Автокаде можна різними методами, при цьому до нього будуть застосовані певні настройки, а також можуть відкритися вікна з конфігурацією. До того ж існують різні ситуації, коли потрібно додати додаткові сторінки. Тому ми радимо вивчити всі представлені способи, щоб бути в курсі кожного доступного варіанту і використовувати їх при необхідності.

Спосіб 1: контекстне меню або кнопка &171; + &187;

Найпростіший спосіб створення нового аркуша із загальними параметрами &8212; використання контекстного меню або відведеної кнопки &171;+&187; . Такий метод буде найбільш підходящим в тих випадках, коли потрібно додати до проекту стандартну сторінку з тими параметрами, які встановлені за замовчуванням або були змінені вручну. Здійснюється ця процедура так:

 1. Клацніть правою кнопкою миші на будь-якому з уже існуючих аркушів.
 2. Переход к контекстному меню листа в программе AutoCAD
 3. У контекстному меню натисніть на перший напис & 171; новий лист&187; .
 4. Создание нового листа через контекстное меню программы AutoCAD
 5. Те ж саме можна здійснити, клікнувши на &171;+&187; . При цьому внизу відобразиться нова вкладка зі стандартною сторінкою.
 6. Переход к работе с новым листом в программе AutoCAD
 7. Якщо натиснути по ній ПКМ, відкриється меню, де налаштовуються загальні параметри і відбувається виконання інших дій.
 8. Общие настройки для нового листа в программе AutoCAD

Однак такий варіант вам зовсім не підійде, якщо присутня потреба встановити індивідуальні параметри для сторінки, самостійно вказавши всі потрібні значення. У таких випадках радимо скористатися наступним методом.

Спосіб 2: новий набір параметрів

Створення нового набору параметрів дозволить не тільки додати унікальний лист з необхідними настройками, але і дозволить застосовувати дану конфігурацію для будь-якої іншої сторінки в потрібний час. Функціональність AutoCAD дозволяє генерувати необмежену кількість подібних записів, щоб в майбутньому швидко перемикатися між ними.

 1. Натисніть ПКМ по одній з вкладок з листами і в контекстному меню виберіть пункт &171;Диспетчер параметрів аркушів&187; .
 2. Переход к диспетчеру параметров листа в программе AutoCAD
 3. Перейдіть до створення нового набору, натиснувши відповідну кнопку.
 4. Создание нового набора параметров листа в программе AutoCAD
 5. Задайте параметрам будь-яке зручне для вас назву, можете також вказати, на основі якої стандартної конфігурації створювати поточну, якщо хочете застосувати деякі вже існуючі настройки.
 6. Создание нового имени для набора параметров листа в AutoCAD
 7. Для початку вибирається принтер, який буде використовуватися в подальшому для друку. У цьому списку також можна вибрати і звичну конвертацію в PDF.
 8. Выбор принтера при создании набора параметров листа в AutoCAD
 9. Створення нового формату проводиться в спеціальному Майстрі, перехід в який здійснюється натисканням на &171; властивості&187; .
 10. Переход к свойствам параметров набора листа в программе AutoCAD
 11. У вікні &171;редактор параметрів плоттера&187; виберіть варіант & 171; нестандартні формати аркуша & 187; .
 12. Создание нового формата листа при создании набора параметров в AutoCAD
 13. Потім клацніть на & 171; додати&187; .
 14. Переход к созданию новых параметров листа в AutoCAD
 15. Початок роботи в Майстрі полягає у виборі базових розмірів листа. Ви можете почати все заново, але ми рекомендуємо використовувати один з базових розмірів, редагуючи далі тільки потрібні значення. Після вибору клацніть на & 171; далі&187; .
 16. Выбор размера для параметров листа в программе AutoCAD
 17. Після відкривається Категорія&171; розміри аркуша & 187; . Тут залиште поточні значення або редагуйте їх на свій розсуд. При цьому рекомендується задати звичну всім одиницю виміру &171; міліметри & 187; .
 18. Ручное указание размеров для листа в Мастере настройки AutoCAD
 19. Ширина полів теж налаштовується індивідуально. Якщо ви віддаєте перевагу сторінки без полів, просто виставте всі значення на &171;0&187; і рухайтеся далі.
 20. Выбор полей для нового листа в программе AutoCAD
 21. Ім'я формату залиште за замовчуванням або задайте будь-яке своє, а ось ім'я файлу обов'язково слід зробити унікальним.
 22. Установка названия для нового формата листов в AutoCAD
 23. Після завершення натисніть на & 171; ОК&187; .
 24. Подтверждение создания нового набора параметров в AutoCAD
 25. Підтвердьте внесення змін до конфігураційного файлу.
 26. Сохранение новых параметров в конфигурационном файле AutoCAD
 27. У розділі &171; формат аркуша & 187; виберіть щойно створений тип.
 28. Выбор нового формата листа из списка в AutoCAD
 29. Всі інші параметри краще залишити за замовчуванням, щоб масштаб друку дорівнював 1: 1, але при цьому переконайтеся, що настройка & 171; що друкувати & 187; називається &171; Лист & 187; .
 30. Дополнительная настройка набора параметров листа в программе AutoCAD
 31. Тепер ви можете в будь-який момент зайти в диспетчер параметрів листа і встановити створений параметр на обрану сторінку, щоб кожен раз не змінювати налаштування.
 32. Установка набора параметров листа для определенной страницы в AutoCAD

Абсолютно за таким же принципом створюється будь-який набір параметрів. Тут вже ви вирішуєте, які значення слід змінювати, а які залишати стандартними. Додані набори будуть збережені в самій програмі, а не в рамках одного проекту, тому їх можна застосовувати в будь-який зручний час.

Спосіб 3: Диспетчер підшивок

Іноді на підприємствах або при домашньому використанні AutoCAD користувачі вдаються до колективного креслення певних проектів. Глобальні роботи містять величезну кількість аркушів, які потрібно групувати і зберігати в певних директоріях, щоб не заплутатися у всіх планах. Спеціально для таких цілей існує функція &171; Диспетчер підшивок&187; , що дозволяє поміщати листи в бібліотеку.

 1. Зверніть увагу на головну стрічку, де перейдіть у вкладку & 171; Вид&187; .
 2. Переход ко вкладке Вид в программе AutoCAD
 3. Тут клацніть по кнопці & 171; Диспетчер підшивок&187; .
 4. Переход к менеджеру подшивок в программе AutoCAD
 5. При необхідності створіть нову підшивку, задавши йому відповідну конфігурацію, або використовуйте вже існуючу.
 6. Создание новой подшивки в программе AutoCAD
 7. Натисніть правою кнопкою миші по одній з директорій і виберіть варіант & 171; створити лист&187; .
 8. Создание нового листа в папке подшивки в AutoCAD
 9. Задайте йому номер, назву і розташування, після чого клікніть по кнопці & 171; ОК&187; .
 10. Выбор параметров листа при создании его в подшивке AutoCAD
 11. Тепер нова сторінка буде відображатися в обраній директорії.
 12. Переход к работе с новым листом через подшивку в AutoCAD
 13. Двічі клацніть по ній ЛФМ, щоб відкрити окреме вікно для редагування.
 14. Взаимодействие с листом в подшивке в программе AutoCAD

Розібратися з редагуванням наявного листа і приміщенням туди креслення вам залишається самому, адже даний матеріал присвячений зовсім іншій темі.

По завершенні Оформлення сторінок їх слід відправити до друку, виконавши певну конфігурацію і підключивши принтер для отримання готових документів. Детальні інструкції по даній темі ви знайдете в іншій нашій статті, перейшовши за вказаною нижче посиланням.

Детальніше: як роздрукувати креслення в AutoCAD

Що стосується здійснення інших дій з кресленням або програмою AutoCAD, дізнатися це слід самостійно шляхом вивчення навчальних матеріалів. Один з них доступний на нашому сайті. Там в розгорнутому вигляді розказано про основні функції та інструменти, що буде максимально корисно дізнатися початківцям користувачам.

Детальніше: використання програми AutoCAD

Тепер Ви знайомі з трьома методами створення нових аркушів у проекті Автокада. Кожен з них має на увазі здійснення певного алгоритму дій, тому вам належить вибрати відповідний, щоб вирішити поставлене завдання правильно.

більше статей на цю тему: