усунення проблем з роботою мікрофона в Zoom

Перевірка та налаштування інтернету

Більшість проблем з роботою різних функцій Zoom на комп'ютері або телефоні, як правило, пов'язано з нестабільним або повільним інтернетом, що в кінцевому рахунку призводить до затримок при відправці даних і значного зниження якості. Якщо ви зіткнулися саме з такою ситуацією, в першу чергу Перевірте швидкість інтернету за допомогою будь-якого зручного сервісу незалежно від платформи.

Детальніше: Перевірка швидкості і стабільності Інтернету

Не работает микрофон в Зуме_051

При значеннях скачування і завантаження нижче 2 Мбіт/сек. можете ознайомитися з іншими нашими інструкціями на тему збільшення швидкості інтернету в різних операційних системах. Крім цього, конкретно в Zoom оптимізувати роботу можна шляхом відключення камери під час конференції, так як саме передача високоякісного відеосигналу споживає найбільше ресурсів.

Детальніше: збільшення швидкості інтернету на телефоні і комп'ютері

Не работает микрофон в Зуме_052

Якщо проблема з низькою швидкістю зберігається, швидше за все, справа в провайдера і, на жаль, ми вже нічим допомогти не зможемо – для цього потрібно зв'язуватися з постачальником послуг і уточнювати деталі. При цьому конкретно на смартфоні є й інший варіант, що зводиться до використання Wi-Fi замість стільникового передачі даних, що може значно поліпшити якість зв'язку.

Варіант 1: Комп'ютер

На комп'ютері перешкоджати правильній роботі мікрофона можуть внутрішні настройки Zoom, якщо раніше з тих чи інших причин були встановлені в відрізняється від стандартного положення. Більш того, в даній версії проблема може бути пов'язана з вибором неправильного пристрою введення, включаючи віртуальні аналоги.

Читайте також: включення мікрофона і вхідного звуку у Zoom на ПК

Спосіб 1: Зміна налаштувань мікрофона

 1. Для початку слід перевірити параметри активної конференції, змістивши курсор в рамках робочої області для появи нижньої панелі інструментів і скориставшись кнопкою " підключити звук» . Якщо все було зроблено правильно, в тій же області екрану буде відображатися іконка мікрофона без додаткових символів, і вас зможуть почути співрозмовники.
 2. Не работает микрофон в Зуме_001
 3. При наявності декількох звукозаписних пристроїв або включеному стереомікшере, важливо перевірити внутрішні налаштування. Щоб це зробити, Наведіть курсор миші на кнопку із зазначеною іконкою і на самому початку списку виберіть відповідний мікрофон, орієнтуючись за назвою або в разі потреби пробуючи різні варіанти.
 4. Не работает микрофон в Зуме_002
 5. В основних параметрах програми на вкладці»Звук" також доступний ряд налаштувань, пов'язаних з мікрофоном, включаючи випадаючий список з пристроями. Тут слід встановити досить високий показник гучності за допомогою відповідного повзунка і деактивувати функції в нижній частині вікна, що відповідають за автоматичне відключення звуку.
 6. Не работает микрофон в Зуме_003

  Розглянутих кроків має бути більш ніж достатньо для повернення власного звуку в Zoom. У той же час, якщо ви відчуваєте проблеми з відсутністю вхідних звуків, обмеження можуть бути виставлені на стороні співрозмовників або одного з організаторів конференції.

Спосіб 2: зміна системних налаштувань

 1. Крім внутрішніх параметрів програми, не меншу увагу потрібно приділити налаштувань операційної системи, тому як відключений в панелі управління звуками мікрофон не можна буде ні використовувати, ні вибрати зі списку пристроїв. В першу чергу для цього на панелі завдань натисніть правою кнопкою миші по значку динаміка і виберіть»Звуки" .
 2. Не работает микрофон в Зуме_004
 3. Опинившись у вікні»Звук" , перейдіть на сторінку " запис» і клікніть ПКМ по будь-якій вільній області. Тут необхідно активувати обидві доступні опції " показати від'єднані пристрої» і " показати відключені пристрої» .
 4. Не работает микрофон в Зуме_005
 5. Ідентичним чином натисніть правою кнопкою миші по потрібному мікрофону зі статусом»вимкнено" і у спливаючому меню скористайтеся опцією »включити" . Після цього не забудьте обов'язково вибрати задіяний пристрій у внутрішніх Налаштуваннях Зума.

  Детальніше: включення мікрофона в Windows 7 , Windows 8 і Windows 10

 6. Не работает микрофон в Зуме_006
 7. Додатково можете розгорнути параметри пристрою і на вкладці " рівні» встановити досить високий рівень посилення, який не можна змінити через Zoom. Також не буде зайвим перевірити налаштування конфіденційності Windows, які дозволяють обмежувати доступ різним програмам.

  Детальніше: усунення проблем з роботою мікрофона в Windows 10

 8. Не работает микрофон в Зуме_007

  На завершення нагадаємо, що фізичне підключення перевірити необхідно взагалі в першу чергу, так як використання неправильного порту не дозволить системі побачити пристрій. Це буде актуально і в тих випадках, якщо в панелі управління звуками мікрофон просто не відображається.

Спосіб 3: перевстановлення програми

 1. Хоч таке трапляється і не часто, але в роботі настільної версії месенджера можуть виникати несправності, через які програма не отримає дозволу на використання мікрофона або пристрій не буде відображатися у внутрішніх Налаштуваннях. Щоб позбутися від проблеми, слід виконати видалення і повторну установку, для початку клацнувши правою кнопкою миші по значку пуск і вибравши " додаток і можливості» або " програми та компоненти» залежно від версії системи.
 2. Не работает микрофон в Зуме_008
 3. При появі однойменного вікна знайдіть в загальному списку «Zoom» , натисніть по блоку лівою кнопкою миші і скористайтеся опцією " видалити» . У більш ранніх версіях ОС видалення здійснюється через додаткове меню при натисканні ПКМ.

  Детальніше: видалення програм в Windows 7 , Windows 8 і Windows 10

 4. Не работает микрофон в Зуме_009
 5. Тепер необхідно відвідати офіційну сторінку месенджера в Microsoft Store, скористатися кнопкою»встановити" і дочекатися завершення процедури. Якщо ви віддаєте перевагу класичній версії або використовуєте ранню версію ОС, відкрийте офіційний сайт, завантажте EXE-файл і просто почекайте деякий час до автоматичного відкриття Програми.

  Завантажте Zoom з офіційного веб-сайту

 6. Не работает микрофон в Зуме_010

  Надалі потрібно обов'язково пройти повторну авторизацію, так як будь-які пов'язані з месенджером дані будуть видалені. Це також відноситься і до налаштувань, інформація про які зберігається на комп'ютері до переустановлення.

Спосіб 4: діагностика пристрою

Останнє, що може перешкоджати правильній роботі звукозаписного пристрою в Zoom, це несправності самого мікрофона і інших пов'язаних компонентів комп'ютера. Дану тему краще вивчати окремо за відповідною інструкцією, де була розглянута діагностика і деякі системні рішення на кшталт переустановлення драйверів.

Детальніше: усунення проблем з роботою мікрофона на комп'ютері

Не работает микрофон в Зуме_011

Під час виконання рекомендацій не забувайте про зазначені раніше параметри конфіденційності. На жаль, якщо нічого з названого не допоможе, швидше за все доведеться міняти пристрій, що особливо складно на ноутбуках.

Варіант 2: Телефон

Офіційний додаток Zoom для Android та iOS значно відрізняється від настільної версії месенджера, але незважаючи на це, причини і способи усунення несправностей приблизно однакові. Більшу увагу при цьому варто приділити третьому розділу, так як блокування доступу до мікрофона може бути пов'язана не тільки з навмисним зміною налаштувань, але і виникнути внаслідок помилок, наприклад, після оновлення системи.

Читайте також: включення мікрофона і вхідного звуку у Zoom на телефоні

Спосіб 1: Зміна налаштувань мікрофона

 1. Внутрішні параметри Zoom на телефоні сильно обмежені в плані управління мікрофоном, і тому буквально єдине, що можна зробити, це перевірити статус і в разі потреби задіяти передачу аудіо. Для цього на нижній панелі скористайтеся кнопкою із зображенням навушників і у спливаючому вікні підтвердіть включення.
 2. Не работает микрофон в Зуме_012
 3. Додаткове можете відвідати основні настройки, щоб включити автоматичну передачу звуку при підключенні до конференції. Це буде корисно, якщо вихідний звук блокується на початку кожного окремого сеансу зв'язку.
 4. Не работает микрофон в Зуме_013

  Якщо ви є одним з організаторів відеочату, проблемою може стати примусове відключення мікрофона у всіх учасників. Щоб зняти такого роду обмеження, слід відкрити список учасників і скористатися опцією " вимкнено. звук у всіх» або " попросити вкл» .

Спосіб 2: зміна системних налаштувань

Доступ до мікрофона у всіх різновидах операційних систем можуть блокувати налаштування конфіденційності, які фіксуються при першому запуску програми. Якщо вами було обмежено використання даного компонента в Зумі, необхідно відповідним чином змінити глобальні параметри в залежності від платформи.

Android

 1. Щоб виконати поставлене завдання на пристрої Android, перейдіть до повного списку встановлених програм, виберіть «Zoom» і розгорніть категорію " дозволи» . Тут необхідно змінити положення повзунка навпроти пункту «мікрофон» , як показано на скріншоті.
 2. Не работает микрофон в Зуме_014
 3. У більш пізніх версіях системи настройки змінюються трохи по-іншому, і тому в розділі з повним списком додатків доведеться перейти в категорію " управління дозволами» , вибрати «мікрофон» і тільки потім знайти розглянуту програму. Більш того, видача дозволів здійснюється шляхом вибору пункту " дозволити» , а не за допомогою повзунка.
 4. Не работает микрофон в Зуме_015

  Цілеспрямоване збереження ні в одному з варіантів не потрібно, зміни застосовуються автоматично. Надалі досить буде вийти з розділу і перевірити мікрофон в додатку.

IOS

 1. Надати доступ до мікрофона додатком Zoom на iOS можна в розділі»Конфіденційність" , вибравши категорію «мікрофон» і скориставшись повзунком навпроти відповідної назви. Як і раніше, збереження нових параметрів не потрібно.
 2. Не работает микрофон в Зуме_016
 3. Альтернативою даного варіанту, наприклад, якщо по відсутня в попередньому розділі, можуть стати індивідуальні параметри програми, розташованого в нижній частині головної сторінки системних «Налаштування» . Тут потрібно скористатися повзунком, підписаним як «мікрофон» .
 4. Не работает микрофон в Зуме_017

  Якщо Ви змінювали параметри під час діючої конференції, можливий автоматичний вихід, тому як Zoom перезапуститься з новими дозволами. Тому намагайтеся вносити зміни при закритому додатку, щоб уникнути додаткових незручностей.

Спосіб 3: перевстановлення програми

На відміну від ПК, на смартфонах збої в додатках відбуваються досить часто, що може призводити як до нестабільної роботи певних функцій, так і до відсутності програми в налаштуваннях конфіденційності. Виправити ситуацію допоможе повна перевстановлення Зума, яку ми продемонструємо на прикладі одного способу для кожної платформи.

Читайте також: видалення програм з телефону

Android

 1. Універсальним рішенням для Android є Google Play Маркет, за допомогою якого можна не тільки встановлювати, але і видаляти будь-які офіційні програми. Для цього перейдіть за вказаною нижче посиланням, скористайтеся кнопкою " видалити» , підтвердьте виконання завдання у спливаючому вікні та дочекайтеся завершення.

  Сторінка Zoom в Google Play Маркеті

 2. Не работает микрофон в Зуме_018
 3. Потім натисніть кнопку»встановити" і почекайте деякий час. Коли програма завантажиться на пристрій, на тій же сторінці з'явиться кнопка »відкрити" .
 4. Не работает микрофон в Зуме_019

  Якщо вами використовується пристрій без сервісів Google, можете спробувати зробити аналогічне через інший магазин додатків на зразок AppGallery від Huawei. Крім цього, видалення цілком можна здійснити через системні налаштування і згодом повторити установку за допомогою завантаженого з інтернету APK-файлу.

IOS

 1. На iPhone зробити видалення можна через налаштування системи, для відкриття яких використовуйте відповідний значок на домашньому екрані пристрою. Тут необхідно перейти в розділ»Основні" , вибрати «сховище iPhone» , знайти «Zoom» у загальному списку і в нижній частині екрана скористатися кнопкою «видалити додаток» .
 2. Не работает микрофон в Зуме_020
 3. Тепер перейдіть за посиланням нижче на офіційну сторінку програми в App Store і натисніть кнопку»завантажити" або по значку хмари з вказує вниз стрілочкою. Це призведе до повторного скачування програми, відкрити яке можна буде з цієї ж сторінки або за допомогою ярлика на домашньому екрані.

  Завантажити Zoom з App Store

 4. Не работает микрофон в Зуме_021
 5. Окремо для Айфона існує ще один варіант переустановлення, що зводиться до вивантаження програми і подальшого використання опції " перевстановити додаток» . Якщо не хочете вручну відновлювати настройки, можете спробувати даний варіант.
 6. Не работает микрофон в Зуме_022

  Який би платформою ви не користувалися, після переустановлення обов'язково надайте додатком доступ до мікрофона і камері при появі відповідного запиту. Якщо вікно не з'являється, самостійно відвідайте сторінку месенджера в системних " Налаштуваннях» .

Спосіб 4: діагностика пристрою

Ще однією причиною непрацездатності звукозаписних компонентів в Zoom можуть бути неполадки смартфона, що трапляється не так вже й часто, але актуально, якщо звук не записується іншими способами. Перевірити це досить легко, просто скориставшись стандартним «Диктофоном» або спеціальними сторонніми додатками.

Читайте також:
використання диктофона на iPhone
найкращі програми-диктофони

Не работает микрофон в Зуме_024

Розглядати якісь певні додатки в даному випадку немає ніякого сенсу, так як існує величезна кількість варіантів, знайти які можна за відповідним запитом в Google Play Маркеті і App Store. Сама по собі діагностика здійснюється за допомогою функції»повна перевірка" або вибору пункту «мікрофон» і подальшого виконання необхідних дій.

Детальніше:
не працює мікрофон на телефоні
не працює мікрофон на Samsung

Не работает микрофон в Зуме_023

Виправити механічні несправності, на жаль, самостійно не вийде, і тому доведеться звернутися в сервісний центр. У той же час, іноді допомагає скидання системи до заводського стану або відновлення за допомогою комп'ютера.

більше статей на цю тему: