усунення проблем з роботою камери в Zoom

Включення камери в конференції

Перш ніж переходити до розбору реальних проблем, варто переконатися, що ви правильно включаєте трансляцію відео або це відбувається автоматично без будь-яких додаткових обмежень з боку внутрішніх параметрів. Для цього незалежно від платформи на нижній панелі під час активної конференції скористайтеся кнопкою " включити відео» зі значком камери, як описано в окремій інструкції.

Детальніше: як увімкнути камеру в Zoom

Не работает камера в Zoom_023

Крім цього, що особливо актуально для комп'ютера, варто закрити будь-які інші програми для роботи з веб-камерою. Якщо такого роду софт буде активний під час конференції, Зум просто не зможе використовувати пристрій через обмеження обладнання.

Варіант 1: Комп'ютер

Незважаючи на те що трансляція зображення з веб-камери комп'ютера в рамках конференції в Zoom є однією з основоположних можливостей, нерідко при включенні відео з цим виникають труднощі. Найчастіше проблеми пов'язані з найпростішим вибором неправильного пристрою в налаштуваннях програми, але також перешкоджати може операційна система.

Спосіб 1: Зміна налаштувань програми

Щоб камера працювала належним чином в рамках конференції, у внутрішніх параметрах Зума необхідно вибрати відповідний пристрій і внести додаткові зміни. Робити це найкраще у вільний від сеансів зв'язку час, тому як деякі з налаштувань вимагають обов'язкового перезапуску програми для застосування нових значень.

 1. Перебуваючи на вкладці»Головна" у вікні розглянутого месенджера, в правій частині екрану скористайтеся іконкою із зображенням шестерінки. Після цього через навігаційне меню перейдіть в категорію »відео" .
 2. Не работает камера в Zoom_001
 3. Опинившись на зазначеній сторінці, по верхній області можна відразу зрозуміти, працює пристрій в даний час чи ні. Якщо зображення відсутнє, наприклад, вибрано віртуальний або будь-який інший неправильний пристрій, розгорніть список»Камера" і як значення спробуйте різні варіанти, поки на екрані не відобразиться потрібний вміст.
 4. Не работает камера в Zoom_002
 5. За відсутності будь-яких альтернативних варіантів, якщо зазначений список, що випадає просто недоступний для використання, швидше за все, справа в неправильно підключеному пристрої. В такому випадку міняти доведеться не внутрішні настройки Програми, а параметри операційної системи.
 6. Не работает камера в Zoom_003
 7. Через особливості роботи деяких компонентів комп'ютера камера може не функціонувати при виставленні неправильних налаштувань в розділі " розширені» на тій же вкладці. Найкраще скрізь встановити галочки для підвищення якості зображення і забезпечення найбільшої продуктивності.
 8. Не работает камера в Zoom_004

  Інші параметри, що встановлюються через випадаючі списки, змініть на»автоматично" , щоб програма самостійно вибирала оптимальні способи обробки відеоданих. Для збереження нових значень нічого робити не потрібно, хіба що бажано після виходу з налаштувань повністю перезапустити програму.

Спосіб 2: Робота з пристроями

Якщо веб-камера недоступна для вибору у внутрішніх налаштуваннях програми, найімовірніше, причиною цього служить примусова деактивація в " диспетчері пристроїв» операційної системи. Змінюються настройки приблизно однаково в різних версіях Windows, але при цьому можуть бути присутніми незначні відмінності в точних назвах розділів.

 1. Натисніть правою кнопкою миші по кнопку «Пуск» на панелі завдань і у спливаючому вікні відкрийте «Диспетчер пристроїв» . При виникненні будь-яких труднощів можете знайти аналогічний пункт в класичній " панелі управління» .
 2. Не работает камера в Zoom_005
 3. Після переходу в потрібний розділ зі списку категорій Виберіть і розгорніть»камери" або " Звукові, ігрові та відеопристрої» , що безпосередньо залежить від версії ОС і різновиди пристрою. Тут необхідно клікнути правою кнопкою миші по рядку з назвою веб-камери і скористатися опцією »включити" .
 4. Не работает камера в Zoom_006
 5. В результаті пристрій повинен запрацювати, що буде видно по зображенню в Зумі і підсвічуванні на деяких моделях. Однак якщо цього виявилося недостатньо, спробуйте через аналогічне меню " видалити пристрій» і згодом " оновити конфігурацію обладнання» , щоб в автоматичному режимі перевстановити драйвера.
 6. Не работает камера в Zoom_007

  Відсутність камери в названих розділах може вказувати на несправності самого пристрою або неправильне підключення. Щоб це перевірити, спробуйте використовувати інший USB-порт для підключення або ознайомитися з інструкцією з останнього способу.

Спосіб 3: налаштування конфіденційності

Поточні версії Windows надають додаткові налаштування»Конфіденційність" , які можуть блокувати доступ до окремих пристроїв для кожного встановленого додатка. За замовчуванням такі обмеження відсутні, і тому інструкція буде актуальна далеко не у всіх випадках.

 1. Будь-яким зручним способом відкрийте»Параметри" Windows і зі списку розділів на головній сторінці виберіть »Конфіденційність" . Тут, в свою чергу, необхідно відкрити категорію »Камера" .
 2. Не работает камера в Zoom_008
 3. Щоб дозволити використання пристрою, увімкніть функції " дозволити програмам доступ до камери» і " дозволити класичним програмам доступ до камери» . При цьому, якщо Zoom відображається серед додатків Windows, доступ можна дозволити окремо за допомогою відповідного повзунка.
 4. Не работает камера в Zoom_009

  Налаштування застосовуються автоматично без перезапуску системи, так що відразу після внесення змін можна проводити тестування. Також варто враховувати, що відсутність пункту в списку додатків прямо вказує на неправильну роботу і робить актуальним наступне рішення.

Спосіб 4: перевстановлення програми

Видалення та повторне встановлення Zoom на ПК може знадобитися у випадках, коли непрацездатність камери пов'язана зі збоями самої програми, що, однак, є рідкістю. Як було згадано вище, однією з основних причин для цього виступає відсутність зуму серед додатків в системних налаштуваннях конфіденційності при включеній в " диспетчері пристроїв» камері.

 1. Для початку клікніть ПКМ по значку «Пуск» на панелі завдань і виберіть " програми та можливості» або " програми та компоненти» залежно від версії ОС. Аналогічний розділ можна відкрити через системні »Параметри" або класичну " Панель управління» .
 2. Не работает камера в Zoom_010
 3. За необхідності використовуючи поле пошуку, знайдіть і виберіть «Zoom» серед встановлених додатків. Щоб виконати поставлене завдання, використовуйте кнопку »видалити" і дочекайтеся завершення процедури.

  Детальніше: видалення програм з комп'ютера

 4. Не работает камера в Zoom_011
 5. Розібравшись з даним етапом, перейдіть на офіційний сайт месенджера за вказаною нижче посиланням, завантажте інсталяційний файл і відкрийте двома натисканнями. Сама по собі інсталяція не вимагає додаткових дій і виконується в повністю автоматичному режимі.

  Завантажити Zoom з офіційного сайту

 6. Не работает камера в Zoom_012

  В якості альтернативи на комп'ютері з Windows 10 або 11 месенджер можна завантажити з Microsoft Store, скориставшись внутрішнім пошуком. Після всього цього буде потрібно заново авторизуватися і перевірити працездатність пристрою, наприклад, через налаштування.

Спосіб 5: Діагностика та заміна камери

При відсутності результатів після виконання перерахованих дій найімовірніше причиною служать несправності камери, перевірити які можна багатьма засобами. У свою чергу, рішенням може стати як найпростіший перезапуск комп'ютера або оновлення драйверів, так і відновлення системи або установка останніх оновлень.

Детальніше: не працює камера на ноутбуці

Не работает камера в Zoom_013

Якщо є така можливість, обов'язково спробуйте підключити пристрій до іншого комп'ютера і перевірити працездатність. На ноутбуках при цьому поломку вбудованої камери можна обійти або додаткової зовнішньої периферією, або ремонтом в сервісному центрі.

Варіант 2: мобільний пристрій

Смартфони під управлінням iOS або Android за замовчуванням оснащені камерою, яка в більшості випадків справно працює у всіх додатках, і тому зазвичай вистачає включення відповідної функції Зума . У той же час проблеми цілком можуть виникати з різних причин від збоїв програми до неправильних налаштувань конфіденційності операційної системи.

Спосіб 1: налаштування конфіденційності

Перше, чого необхідно приділити увагу при непрацюючій камері, це системні параметри конфіденційності, які можуть примусово обмежувати доступ певним додаткам до різних компонентів і датчиків. В основному це буде актуально, якщо ви випадково встановили обмеження при першому запуску месенджера або вручну раніше редагували Налаштування.

Android

 1. Існує багато графічних оболонок Android, у кожному з яких відповідні налаштування можуть змінюватися по-різному. У більшості сучасних версій для цього потрібно відкрити " програми та сповіщення» , перейти в " управління дозволами» , вибрати розділ »Камера" і розгорнути індивідуальні налаштування «Zoom» .
 2. Не работает камера в Zoom_014
 3. Крім цього, потрібний розділ може бути підписаний як " дозволи» і доступний на сторінці месенджера із загального списку встановлених додатків. Інші параметри навряд чи відрізняються в різних версіях і полягають в установці маркера " дозволити» або перемиканні повзунка навпроти пункту »Камера" .
 4. Не работает камера в Zoom_015

  Нові параметри будуть застосовані автоматично відразу після попередньої дії. Надалі залишиться лише перевірити камеру на предмет працездатності за допомогою стандартних можливостей Зума.

IOS

 1. Зміна налаштувань конфіденційності на iPhone не сильно відрізняється від попереднього варіанту. В даному випадку потрібно відкрити системні «Налаштування» , перейти в категорію »Конфіденційність" , вибрати »Камеру" і скористатися повзунком навпроти пункту «Zoom» .
 2. Не работает камера в Zoom_016
 3. Якщо додаток з якихось причин відсутній в зазначеному списку, перегорніть головну сторінку «Налаштування» до самого низу і відкрийте індивідуальні параметри «Zoom» . Тут, знову ж таки, необхідно торкнутися повзунка »Камера" для надання доступу.
 4. Не работает камера в Zoom_017

  Незалежно від використовуваного пристрою міняти системні параметри найкраще при закритому месенджері поза конференцією. Порушення даної умови може привести до автоматичного обриву з'єднання і незначних збоїв, так як додаток буде перезапущено.

Спосіб 2: перевстановлення програми

Багато проблем офіційного клієнта Zoom на смартфоні можна вирішити шляхом перевстановлення. Особливо це буде актуально, якщо в попередньому випадку ви не змогли знайти месенджер в загальному списку додатків або налаштуваннях конфіденційності.

Читайте також: видалення програм з телефону

Android

 1. На Андроїд-пристроях позбутися від будь-якої програми можна багатьма способами в залежності від оболонки. При цьому найбільш універсальним варіантом є використання кнопки " видалити» на сторінці Зума в Google Play Маркеті за вказаною нижче посиланням з подальшим підтвердженням процедури у спливаючому вікні.

  Сторінка Zoom в Google Play Маркеті

 2. Не работает камера в Zoom_018
 3. Розібравшись з деінсталяцією будь-яким зручним чином, на сторінці програми в магазині натисніть кнопку»встановити" і дочекайтеся завершення завантаження. Після цього відкрити месенджер можна за допомогою відповідного значка на робочому столі смартфона або кнопки »відкрити" .
 4. Не работает камера в Zoom_019

  Враховуйте, що в даному випадку після переустановлення скидаються всі налаштування і видані раніше дозволу, які доведеться підтвердити заново через системні параметри або спливаючі вікна. Те ж саме відноситься і до облікового запису, вихід з якої здійснюється автоматично при видаленні мобільного клієнта.

IOS

 1. Якщо вами використовується Айфон, видалення можна виконати двома основними способами &8212; через сторінку програми в «сховище iPhone» або за допомогою значка на головному екрані. У другому випадку дій потрібно менше і зводяться вони до затиснення іконки на кілька секунд, вибору функції " видалити додаток» і підтвердження процедури у спливаючому вікні.
 2. Не работает камера в Zoom_020
 3. Завантаження програми здійснюється з офіційної сторінки в App Store за вказаною нижче посиланням за допомогою кнопки»завантажити" або значка із зображенням хмарки. В результаті дані будуть скинуті, а правильна працездатність повинна відновитися.

  Завантажити Zoom з App Store

 4. Не работает камера в Zoom_021

  Додатково відзначимо, що дані розглянутого месенджера ніяк не пов'язані зі збоями, і тому в якості альтернативи можете " вивантажити додаток» замість повного видалення. Детальніше дана процедура була описана в статті за представленою на самому початку посиланням.

Спосіб 3: діагностика пристрою

Так само як і будь-який компонент мобільного пристрою, камера при певних обставинах може вийти з ладу. Діагностувати такого роду несправності найпростіше за допомогою сторонніх додатків на кшталт Test X або TestM, знайти які не складе труднощів в Play Маркеті і App Store.

Детальніше: не працює камера на телефоні

Не работает камера в Zoom_022

Більшу частину проблем, що особливо актуально для Айфона, але варто враховувати і на Андроїд, можна вирішити шляхом скидання налаштувань до заводського стану. Робити це варто тільки в крайньому випадку, якщо інші представлені рекомендації не принесли позитивних результатів і, в тому числі, камера не функціонує ні в одному додатку.

більше статей на цю тему: