Як зробити пошук файлів на Яндекс Диску

Как сделать поиск файлов на Яндекс Диске
На Яндекс Диску передбачений зручний розумний пошук файлів. Алгоритм дозволяє шукати файли за назвою, змістом, розширенню (формату) і метаданим.
Поиск Яндекс Диск

Пошук за назвою та розширенням

Пошук по Яндекс Диску можна виконати, вказавши тільки ім'я, наприклад «Acronis інструкція» (без лапок). Розумний пошук знайде всі файли і папки, в яких є дані слова. Точки, тире, Нижні підкреслення будуть ігноруватися.

Відмінювання слів в пошуковому запиті також не поставлять в робота глухий кут. Ви можете набрати «Acronis інструкція» , і пошуковик видасть файли з назвами «інструкції по роботі з Acronis» , «застосування інструкцій Acronis» і т. д.

Для пошуку файлів конкретного формату необхідно явно його вказати. Наприклад, якщо ввести «pdf» , то пошуковик знайде і видасть всі файли з цим розширенням. Якщо до запиту додати назву папки, то пошук буде здійснено тільки в ній ( " завантаження png» ).

Поиск по имени файла и расширению Яндекс Диск

Пошуковий робот, крім усього іншого, автоматично виправляє помилки в запитах.

Пошук за назвою файлу в архіві

Пошук файлу можливий, навіть якщо він (файл) упакований в архів ( RAR або ZIP ). Потрібно просто вести ім'я файлу в пошуковий рядок.

Поиск в архивах Яндекс Диск

Пошук у вмісті документа

Навіть якщо назва файлу вами забуто, то можна знайти даний документ по фразі або словосполученню, що містяться в ньому.

Поиск по содержимому Яндекс Диск

Пошук за метаданими

Пошуковий робот вміє по метаданих визначати, якою камерою був зроблений знімок. Для пошуку потрібно ввести назву камери або пристрою, і в результатах пошуку відобразяться всі фотографії, які підходять під даний запит.

Для пошуку музики досить забити в пошук жанр або назва альбому, наприклад, «rock» і пошуковик видасть всі музичні композиції цього жанру.

Поиск по метеаданным Яндекс Диск

Пошук в поштових вкладеннях

Пошук по файлах, прикладеним до листів, отриманих на Вашу поштову скриньку Яндекс (на тому ж акаунті), здійснюється шляхом сортування пошукової видачі.

Поиск в почтовых вложениях Яндекс Диск
Поиск в почтовых вложениях Яндекс Диск (2)

Розробниками Яндекса заявлено, що робот в змозі розпізнавати текст на картинках за допомогою технології оптичного розпізнавання символів. Проте, текст зі скріншота документа (ви його зараз читаєте), він розпізнати не зміг. Можливо, з відсканованими файлами пошуковик впорається краще.

Висновок: здійснювати пошук по Яндекс Диску досить легко, завдяки розумному пошуковому роботу.

більше статей на цю тему: