Об'єднання таблиць у Google Таблицях

Варіант 1: Комп'ютер

Веб-версія Google Таблиць дозволяє переносити дані з одного файлу в інший відразу трьома способами, що поширюється як на конкретні осередки, так і на цілі листи. Нами будуть розглянуті лише основні інструменти, тоді як при належному бажанні способи можна об'єднувати і комбінувати з багатьма іншими функціями сервісу.

Спосіб 1: копіювання та вставка

Щоб об'єднати невелику кількість даних з двох різних таблиць, найпростіше скористатися стандартними функціями копіювання і вставки. В цьому випадку не потрібні будь-які допоміжні засоби, досить буде клавіатурних поєднань, актуальних для переважної більшості програм.

Читайте також: Вставка таблиці в Google Таблицях

 1. Відкрийте вихідну таблицю на офіційному сайті розглянутого сервісу і виділіть потрібні осередки, використовуючи рамку при затиснутою лівій кнопці миші. Після цього на клавіатурі одночасно натисніть «CTRL+C» або скористайтеся пунктом " копіювати» в меню «Правка» на верхній панелі.
 2. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_001
 3. Перейдіть до одного з аркушів у кінцевому документі, виберіть клітинку для перенесення даних і натисніть «CTRL+V» . Також за аналогією з попереднім кроком можете розгорнути меню «Правка» і скористатися опцією »вставити" , але тільки при наявності встановленого розширення " Документи Google офлайн» .
 4. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_002

  Дані будуть вставлені в тому ж порядку, в якому були скопійовані, незалежно від розташування обраної вами комірки і наявності будь-якої іншої інформації. За необхідності скасувати внесені зміни згодом можна буде за допомогою ще однієї стандартної комбінації клавіш «CTRL+Z» .

Спосіб 2: завантаження даних

Більш складний спосіб об'єднання таблиць зводиться до використання спеціальної формули «IMPORTRANGE» , покликаної імпортувати певний діапазон осередків з одного документа в інший. В даному випадку між файлами буде встановлена прямий зв'язок, але при цьому перенесені один раз значення не будуть автоматично оновлюватися.

Детальна Довідка по формулі " IMPORTRANGE»

 1. Щоб інтегрувати певні комірки, виберіть стартову клітинку в потрібному місці підсумкового документа і в зазначене текстове вставте вказане нижче значення. Для зручності можете використовувати спливаючі підказки, в тому числі включають правильний синтаксис формули з уточненнями.

  =IMPORTRANGE ("URL"; "діапазон")

 2. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_003
 3. Перше, що потрібно замінити «URL» на пряму адресу таблиці, з якої будуть скопійовані клітинки. Використовувати можете як звичний повний формат Посилання із зазначенням префікса, так і скорочений адресу, що представляє собою ідентифікатор.
 4. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_004
 5. Наступний параметр " діапазон» складається відразу з двох частин, що вказують на конкретний лист в рамках документа і безпосередньо самі осередки. В якості ідентифікатора таблиці в даному випадку потрібно використовувати оригінальну назву листа без змін з обов'язковим знаком «!» як роздільник, як показано в нашому прикладі.

  Лист1!A1:A9

  Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_005

  Для отримання координат, розташованих після знака «!» , можете скористатися рамкою виділення в потрібній таблиці. Необхідні значення в правильному форматі будуть відображені в лівому верхньому кутку поруч з полем «FX» .

 6. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_006
 7. Розібравшись з підготовкою формули, повний варіант якої продемонстрований на скріншоті, натисніть клавішу «Enter» і дочекайтеся завантаження значень із зазначеного документа. Як правило, в деяких випадках додатково потрібно скористатися кнопкою " відкрити доступ» для отримання значень.
 8. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_007
 9. Переміщення окремих доданих значень в рамках таблиці буде заблоковано, але при цьому можна перетягнути відразу весь блок разом з першою коміркою. Важливо також розуміти, що оригінальне форматування клітин, включаючи шрифти, розміри та кольори, не переносяться в будь-якому випадку, тоді як наявні стилі будуть застосовані автоматично.
 10. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_008

  Спеціально для роботи з великою кількістю інформації з різних файлів можете використовувати допоміжні формули для аналізу і створення масивів, документація за якими присутня в офіційній довідці сервісу. При цьому об'єднати відразу кілька формул досить легко, просто встановивши фігурні дужки на початку і кінці команди.

Спосіб 3: перенесення листів

Останнє доступне рішення зводиться до перенесення листів як за допомогою окремого меню, так і через виконання створеного вручну скрипта. Найчастіше для реалізації мінімальних завдань буде досить першого методу, тоді як другий надає куди більше варіативності, але тільки при належному розумінні синтаксису.

Управління листами

 1. Щоб перенести певний лист з документа в інший файл Google Таблиці, на нижній панелі клікніть лівою кнопкою миші по потрібній сторінці і у спливаючому меню розгорніть " Копіювати в» . Тут, в свою чергу, потрібно скористатися опцією " існуюча таблиця» .
 2. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_009
 3. У вікні, за необхідності використовуючи тестове поле для пошуку, знайдіть і виберіть цільовий документ за допомогою відповідної кнопки в лівому нижньому кутку. Також можна вибирати чужі файли, але тільки відкриті для редагування і розташовані в категорії»доступні мені" .
 4. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_010
 5. Розібравшись з виконанням поставленого завдання і дочекавшись появи повідомлення " Лист скопійований» , можете перейти до обраної раніше таблиці, щоб переконатися в успішному перенесенні. Якщо все було зроблено правильно, на нижній навігаційній панелі з'явиться нова вкладка з позначкою »копія" .
 6. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_011

  Отриманий в результаті лист ніяк не буде пов'язаний з оригінальним файлом, але в той же час успадкує вміст без змін, включаючи всі додані формули. Міняти назву доведеться вручну, так як зазначена мітка додається автоматично в будь-якому випадку.

Виконання сценарію

 1. Якщо перенести потрібно безліч листів, повторювати описаний порядок дій може бути проблематично. Спеціально на такий випадок можна скористатися досить простим скриптом на окремій сторінці сервісу, перед цим відкривши цільовий документ, розгорнувши меню " Розширення» і вибір «Apps Script» .
 2. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_012
 3. Вручну міняти нічого не потрібно, досить буде скопіювати представлений нижче набір символів і замінити вміст в текстовому полі на вкладці. При цьому, якщо ви добре розбираєтеся в синтаксисі даної мови, деякі деталі можна з легкістю змінити, наприклад, щоб використовувати ідентифікатор файлу замість повноцінної посилання.

  Function importSheets() {
  var url = "посилання_на_документ";
  var origin = SpreadsheetApp.openByUrl(url);
  var result = SpreadsheetApp.getActiveSpreadsheet();
  var sheets = origin.getSheets();
  for (var sheet in sheets){
  sheets[sheet].copyTo(result)
  };
  }

  Розібравшись з додаванням коду, замініть значення " ссилка_на_документ» на прямий URL-адресу потрібного файлу відповідно до прикладом зі скріншота. Після цього досить буде натиснути зазначену кнопку для збереження змін і повернутися до цільової Google Таблиці.

 4. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_013
 5. Знову розгорніть список «Розширення» і в категорії «макроси» скористайтеся опцією " імпортувати макрос» . Даний пункт буде недоступний, якщо ви з тих чи інших причин створили скрипт без прив'язки до певного файлу.
 6. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_014
 7. У спливаючому вікні натисніть кнопку «Додати функцію» і можете знову перейти до розділу «макроси» в " Розширення» . Тепер тут в нижній частині списку буде доступна нова опція для запуску створеного скрипта.
 8. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_015
 9. Зі згаданого списку виберіть створену функцію і дочекайтеся завершення виконання, статус якого буде відображатися у верхній частині відкритої сторінки сервісу. Якщо все зроблено правильно, на нижній панелі повинні автоматично з'явитися імпортовані вкладки.
 10. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_016
 11. За замовчуванням, так само як і в попередньому випадку, назва кожної вкладки отримає мітку «копія» , від якої доведеться позбавлятися вручну. В іншому дані будуть повністю відповідати оригіналу.
 12. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_017
 13. Частково проблему з назвами можна вирішити шляхом незначної зміни скрипта, додавши метод «setName()» і вказавши нове ім'я листа в дужках за аналогією з нашим прикладом. Також при належному бажанні не складе труднощів отримати і присвоїти оригінальні імена.
 14. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_018

  Даний спосіб дозволяє об'єднувати різні Google Таблиці за допомогою простого зміни URL-адреси в коді скрипта. Якщо ви хочете перенести дані в один файл з безлічі різних документів, рекомендуємо ознайомитися з довідкою по Apps Script і згодом інвертувати роботу коду.

Варіант 2: мобільний пристрій

Офіційний мобільний клієнт Google Таблиць для Android і iOS надає кілька обмежений набір можливостей, але цього цілком буде достатньо для об'єднання документів відразу двома способами. На жаль, поширюється це виключно на самі осередки, в той час як переносити і копіювати листи в даній версії не вийде.

Спосіб 1: копіювання та вставка

Як і повна версія, найпростішим рішенням є копіювання та вставлення значень з однієї таблиці в іншу за допомогою контекстного меню. Більш того, присутні в рамках документа функції будуть перенесені в початковому стані і продовжать працювати, якщо умови не пов'язані з іншими об'єктами файлу.

 1. Перейдіть на головну сторінку вихідного документа, торкніться однієї з клітинок, розтягніть рамку від кута в потрібну сторону і у спливаючому вікні натисніть кнопку " копіювати» . Якщо вам потрібно виділити відразу весь вміст листа без винятків, можете торкнутися області в лівій верхній частині екрана.
 2. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_019
 3. Завершивши вибірку елементів, перейдіть в інший документ, виберіть стартову комірку для перенесення даних з попереднього файлу і у спливаючому меню натисніть»вставити" . Якщо все було зроблено правильно, в потрібному місці з'являться виділені і скопійовані раніше осередки.
 4. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_020

  Для перенесення повністю скопійованої таблиці в якості вихідної клітини можна використовувати «A1» або інше місце, наприклад, якщо потрібно рамка з вільних клітин. При цьому скасувати зміни в разі помилки можна за допомогою стрілок на верхній панелі редактора, але тільки до закриття документа.

Спосіб 2: завантаження даних

Мобільний додаток сервісу в повній мірі підтримує функції редактора, і тому тут також можна скористатися командою «IMPORTRANGE» з урахуванням всіх пов'язаних особливостей. На цей раз ми не будемо детально зупинятися на розборі необхідних значень, так як цьому було приділено увагу раніше у відповідному розділі Інструкції.

 1. Відкрийте таблицю, в рамках якої потрібно об'єднати дані з різних аркушів, виберіть відповідну клітинку і торкніться блоку " введіть текст або формулу» у нижній частині екрана. Сюди, в свою чергу, потрібно вставити представлений нижче набір символів.

  =IMPORTRANGE ("URL"; "діапазон")

 2. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_021
 3. Замініть значення «URL» на ідентифікатор або повне посилання імпортованого документа і аналогічне зробіть з »діапазон" , вказавши назву аркуша та координати вибірки відповідно до нашого прикладу. Додатково відзначимо, що отримати посилання в даному випадку можна на головній сторінці програми, розгорнувши меню «…» і скориставшись опцією " скопіювати посилання» .
 4. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_022
 5. Дочекайтеся завершення завантаження даних, про що можна буде дізнатися за відповідним написом. Після цього на екрані відобразяться включені у вибірку елементи зі стандартним оформленням таблиці.
 6. Как объединить таблицы в Гугл Таблицах_023

  Так само як і на комп'ютері, тут можна використовувати додаткові формули, включаючи масиви і фільтри, зупинятися докладніше на яких ми не будемо. Також в будь-який момент доступна зміна коду формули, якщо торкнутися комірки і розгорнути нижню панель.

більше статей на цю тему: