Використання умовного форматування в Google Таблицях

Варіант 1: Комп'ютер

За допомогою умовного форматування в Google Таблицях, доступного в якості окремої функції, можна значно урізноманітнити оформлення документа, в тому числі для більш зручної навігації. Ми постараємося розповісти про більшість важливих особливостей і принципі роботи даного інструменту, але в той же час не зможемо охопити навіть малу частину всіх варіантів застосування.

 1. Щоб скористатися розглянутою функцією, відкрийте Гугл таблицю з підготовленим заздалегідь вмістом і виділіть всі осередки, на які має впливати умовне форматування. Після цього на верхній панелі розгорніть меню " Формат» і виберіть " Умовне форматування» .
 2. Условное форматирование в Гугл Таблицах_001
 3. Основні параметри знаходяться в правій колонці поруч з робочою областю редактора, де для початку необхідно визначитися з діапазоном застосування, особливо якщо ви не охопили потрібні клітини заздалегідь. Тут можна вручну вказати значення в форматі координат Сервісу або скористатися спеціальним інструментом.
 4. Условное форматирование в Гугл Таблицах_002
 5. На відміну від більшості інших функцій, у цьому випадку підтримується більше однієї пари координат, наприклад, якщо потрібно виділити лише певні діапазони. Щоб це зробити, перерахуйте координати через кому або скористайтеся кнопкою " додати інший діапазон» у спливаючому вікні.
 6. Условное форматирование в Гугл Таблицах_003

  Тепер важливо визначитися з різновидом заливки, будь то " Один колір» або «градієнт» , кожному з яких відповідає вкладка з ідентичним найменуванням. Від вибору залежить не тільки підсумковий зовнішній вигляд документа, але і доступні параметри для фільтрації осередків за певними ознаками.

Однотонна заливка

 1. Використання одного єдиного кольору відкриває найбільше можливостей в плані оформлення за рахунок доступності повноцінних власних формул. Однак перед роботою з умовами потрібно приділити увагу оформленню, Налаштування якого розташовані в рамках категорії " Формат» . Условное форматирование в Гугл Таблицах_004

  Якщо натиснути кнопку " Інше» у шапці зазначеної панелі, можна вибрати один із стилів заливки, будь то одноколірний фон або фарбування безпосередньо текстових символів. Дане рішення можна використовувати в якості альтернативи ручного налаштування.

  Условное форматирование в Гугл Таблицах_005

  Для самостійного створення стилю трохи нижче представлено кілька кнопок, що дозволяють додати особливе форматування тексту або поміняти колір без будь-яких обмежень. Ми не будемо детально зупинятися на даній категорії, так як велику роль відіграють особисті переваги.

 2. Условное форматирование в Гугл Таблицах_006
 3. Після зміни тексту можна перейти до найцікавішої категорії " форматувати клітинки» , що відповідає за вибір осередків таблиці, до яких буде застосований налаштований раніше стиль. Найпростішими варіантами є базові значення зі списку, будь то »Текст Містить" або " більше або дорівнює» .
 4. Условное форматирование в Гугл Таблицах_007
 5. Залежно від обраного варіанту слід заповнити представлене нижче текстове поле і ввести значення для фільтрації відповідних осередків. Наприклад, за допомогою опції " менше або дорівнює» можна вибрати всі числові значення, менші або рівні певній цифрі, тоді як »Текст Містить" дозволяє робити те ж саме з текстовими символами.
 6. Условное форматирование в Гугл Таблицах_008
 7. Більшої гнучкості можна домогтися, якщо в самому кінці списку вибрати " ваша формула» і заповнити зазначене вище поле повноцінної формулою на зразок автоматичного виділення цілого рядка при виявленні того чи іншого значення в певній колонці, як в нашому прикладі. Як неважко здогадатися, для повноцінного використання такого варіанту необхідно добре знати формули і можливості Google Таблиці, які неможливо охопити в рамках однієї інструкції.
 8. Условное форматирование в Гугл Таблицах_009
 9. При нестачі одного єдиного правила можете скористатися посиланням " Додати правило» в нижній частині розглянутої колонки. В результаті буде створено ще один шар з умовами, в рамках якого можна вказати координати та інші унікальні значення.
 10. Условное форматирование в Гугл Таблицах_010
 11. Зберегти зміни можете за допомогою кнопки»Готово" або навпаки відмовитися від створення умовного форматування, клікнувши " скасування» . Надалі ознайомитися з усіма створеними шарами можна буде при виборі інструменту.
 12. Условное форматирование в Гугл Таблицах_011

  Зверніть увагу, що різні шари з умовами форматування можуть перекривати один одного, і тому важливо вибрати правильний порядок розташування на відповідній панелі. Для переміщення використовуйте кнопку в лівій частині рядка із зображенням трьох вертикально розташованих точок.

Градієнтна заливка

 1. На відміну від попереднього варіанту, градієнт на однойменній вкладці можна застосувати за допомогою обмеженої кількості умов. Для початку обов'язково виберіть стиль шляхом клацання лівою кнопкою миші по блоку»попереднього перегляду" .
 2. Условное форматирование в Гугл Таблицах_012
 3. Кольори в даному випадку розподілені по трьох діапазонах, в кожному з яких можна вибрати свій відтінок. Щоб зробити заливку, змініть значення в випадаючому списку і в поруч розташованому текстовому полі.
 4. Условное форматирование в Гугл Таблицах_013

  Тут найкраще експериментувати з різними числовими значеннями, тоді як для текстових осередків даний метод не підходить. Приклад такого оформлення можете подивитися на наших скріншотах.

Варіант 2: мобільний пристрій

Офіційний додаток сервісу в даний час підтримує умовне форматування за аналогією з веб-сайтом, але поширюється це виключно на Android-пристрої. Якщо вами використовується iPhone, доведеться скористатися комп'ютером або браузерної версією Google Таблиць.

 1. Для додавання умовного форматування в даній версії відкрийте підготовлений заздалегідь файл таблиці і за бажанням заздалегідь виділіть потрібні осередки. Після цього на верхній панелі натисніть позначену кнопку, щоб перейти до налаштувань тексту.
 2. Условное форматирование в Гугл Таблицах_014
 3. Перебуваючи на вкладці " Текст» , Прокрутіть список параметрів нижче та виберіть " Умовне форматування» . Якщо потрібний пункт відсутній, рекомендуємо оновити додаток до останньої актуальної версії.
 4. Условное форматирование в Гугл Таблицах_015

  Як і на комп'ютері, тут є відразу дві вкладки з різними наборами параметрів. При роботі зі змішаним вмістом найкраще вибрати " Один колір» , тоді як для чисел цілком достатньо «градієнта» .

Однотонна заливка

 1. Щоб додати заливку певних елементів, в категорії " застосувати до діапазону» введіть діапазон потрібних клітин. Якщо потрібно, перераховувати значення можна через кому.
 2. Условное форматирование в Гугл Таблицах_016
 3. За допомогою випадаючого списку " форматувати комірки, якщо» можна вибрати умови вибору певних клітин. Ми не будемо детально зупинятися на різних варіантах, так як принцип роботи кожного параметра повністю відповідає настільної версії, але при цьому зауважимо, що найефективнішим параметром все одно є " ваша формула» .
 4. Условное форматирование в Гугл Таблицах_017
 5. В категорії " стиль форматування» можете вибрати один з попередньо підготовлених стилів оформлення всіх осередків, відповідних раніше призначеним вимогам, або створити " користувальницький стиль» . На жаль, на відміну від ПК-версії, в даному випадку не можна відразу оцінити підсумковий зовнішній вигляд таблиці.
 6. Условное форматирование в Гугл Таблицах_018

  Розібравшись з редагуванням однотонного оформлення, натисніть кнопку " Зберегти» у правому верхньому куті для виходу або посилання " зберегти та додати нове» внизу екрана, якщо потрібні додаткові правила. По завершенні можна буде ознайомитися з результатом і по необхідності продовжити редагування.

Градієнтна заливка

 1. На вкладці «градієнт» доступно меншу кількість параметрів, серед яких в першу чергу потрібно приділити увагу полю " застосувати до діапазону» . В цьому випадку діапазон бажано обмежити строго числовими значеннями, так як інакше можуть виникнути проблеми з відображенням.
 2. Условное форматирование в Гугл Таблицах_019
 3. Якщо вас влаштовують стандартні варіанти оформлення, в розділі " стиль форматування» можете вибрати один з наборів. Також трохи нижче можна створити «користувальницький стиль» за аналогією з попереднім розділом.
 4. Условное форматирование в Гугл Таблицах_020
 5. Щоб застосувати нове оформлення до певних клітинок, виберіть значення зі списку «Мін. точка» для позначення самого першого кольору градієнта. Аналогічне потрібно буде зробити і з рештою двома пунктами, в кінцевому рахунку скориставшись кнопкою " Зберегти» або " зберегти та додати нове» .
 6. Условное форматирование в Гугл Таблицах_021

  На окремій сторінці " Умовне форматування» можна з легкістю вибрати раніше застосовані до виділених осередків стилі і відредагувати. Крім цього, важливо враховувати розташування стилів в списку, так як верхні можуть скасовувати зміни, внесені нижніми при перетині діапазонів.

більше статей на цю тему: