Створення та робота зі зведеними таблицями в Google Таблицях

Підготовка зведеної таблиці

Створити зведену таблицю в даний час можна виключно в настільній версії Google Таблиць за допомогою відповідної функції, тоді як мобільний додаток на різних платформах потрібних інструментів не містить. По ходу інструкції ми детально розглянемо кожен доступний пункт налаштувань, але не будемо акцентувати увагу на таблиці і даних, які повинні бути підготовлені заздалегідь.

Читайте також: відкриття таблиці в Google Таблицях

 1. Виконавши згадану вище підготовку листа з даними, які необхідно об'єднати для підведення і поділу підсумків за певними ознаками, на верхній панелі сервісу відкрийте розділ " Вставка» і скористайтеся функцією " створити зведену таблицю» . За замовчуванням тут доступно всього лише два параметри, що відповідають за вибірку значень і місце розташування безпосередньо самої зведеної таблиці.
 2. Сводная таблица в Гугл Таблицах_001
 3. В рамках категорії " діапазон даних» необхідно вказати діапазон осередків з потрібними даними в звичному для Google Таблиць форматі, як показано в представленому тут же прикладі. При цьому, якщо ви спочатку відзначили осередки і тільки після цього скористалися розглянутої функцією, текстове поле буде автоматично заповнено. Сводная таблица в Гугл Таблицах_002

  Крім автоматичного і самостійного вказівки координат, можете скористатися кнопкою " вибрати діапазон комірок» в правій частині блоку і в такому режимі виділити потрібні елементи. Також в деяких випадках сервіс надає рекомендації по вибірці на основі заповненості таблиці певними значеннями.

 4. Сводная таблица в Гугл Таблицах_003
 5. Натисніть кнопку «ОК» у нижній частині спливаючого вікна, щоб завершити вибір діапазону комірок і повернутися на головну сторінку. Після цього в межах категорії " вставити в» виберіть один із двох варіантів, будь то " новий лист» або " існуючий лист» на свій розсуд. Сводная таблица в Гугл Таблицах_004

  Стандартний варіант " новий лист» призведе до автоматичного створення нового аркуша спеціально для розміщення зведеної таблиці, що може бути зручно, якщо ви не планували публікувати інформацію на тій самій сторінці. Параметри нового листа змінити в процесі створення не можна, але зробити це можна буде відразу після перенесення.

  Сводная таблица в Гугл Таблицах_005

  При виборі " існуючого листа» в рамках вікна " Нова зведена таблиця» з'явиться додаткове текстове поле, в рамках якого можна вручну або за допомогою режиму виділення вказати потрібне місце розміщення. Це відноситься не тільки до поточного листу, але і до будь-якого іншого, для перемикання між якими використовуйте звичну панель в нижній частині сайту.

 6. Сводная таблица в Гугл Таблицах_006

  Завершивши з підготовкою, в головному вікні натисніть кнопку»створити" , щоб перейти до додаткових параметрів. При цьому не варто переживати щодо первісної вибірки діапазону – в майбутньому це можна буде легко змінити через редактор зведеної таблиці.

Робота зі зведеною таблицею

Найбільш складною частиною є налаштування підсумкової таблиці таким чином, щоб дані правильно відображалися в осередках на обраному початковому аркуші. Враховуйте, що багатьох проблем по частині зовнішнього вигляду елементів можна уникнути в майбутньому, якщо оформлення документа не буде містити будь-яких змін, не рахуючи ширини і висоти клітин.

Перегляд рекомендацій

 1. Встановіть покажчик на стартову клітку зведеної таблиці незалежно від розташування і відразу зверніть увагу на " редактор зведеної таблиці» у правій частині робочого вікна. Тут важливо переконатися, що в текстовому полі з координатами вказано правильний діапазон, який згодом можна буде змінювати, наприклад, через збільшення вихідних даних.
 2. Сводная таблица в Гугл Таблицах_007
 3. Не завжди доступний, але при цьому найшвидший метод побудови таблиці полягає у відкритті списку " рекомендації» і виборі одного з представлених тут параметрів. Щоб уникнути проблем, можете використовувати розташовану поруч з пунктами іконку «+» для попереднього перегляду результату.
 4. Сводная таблица в Гугл Таблицах_008

Додавання рядків і колонок

 1. Якщо рекомендації відсутні або не відповідають вимогам, таблицю доведеться налаштовувати вручну. Для цього насамперед натисніть кнопку»додати" в рамках категорії " рядки» або " стовпці» залежно від вимог до результату та у спливаючому вікні виберіть одне з повторюваних значень.
 2. Сводная таблица в Гугл Таблицах_009
 3. Головна відмінність зазначених варіантів полягає в розташуванні, а саме, при виборі " рядки» дані будуть представлені вертикальним списком, тоді як " стовпці» горизонтальним. Більш наочно це представлено на наших скріншотах.
 4. Сводная таблица в Гугл Таблицах_010
 5. Після створення першого стовпця або рядка в області редактора відобразиться відповідний запис, видалення якої дозволить без наслідків скасувати внесені зміни. Також тут через випадають списки можна вибрати порядок сортування і відобразити додаткове поле " підсумок» , призначене для виведення суми всіх даних з таблиці.
 6. Сводная таблица в Гугл Таблицах_011

Додавання значень

 1. Щоб присвоїти кожному параметру значення з іншої колонки Google Таблиці, виділіть сусідню порожню клітинку в рамках документа, розгорніть меню»додати" в категорії " Значення» і виберіть відповідний варіант. Якщо все було зроблено правильно, інформація відобразиться точно так само, як було показано раніше.
 2. Сводная таблица в Гугл Таблицах_012
 3. Змінити принцип обчислення підсумкової суми для кожного осередку можна через список, що випадає " підсумувати за» , де на вибір доступно багато функцій. Описувати кожен варіант ми не будемо через велику кількість, тим більше що це нескладно дізнатися з офіційної довідки сервісу.
 4. Сводная таблица в Гугл Таблицах_013
 5. За допомогою Параметрів у колонці " показувати як» можна вибрати стиль відображення даних, будь то звичайні числа або відсотки від певних значень. Тут все залежить тільки від ваших вимог до результату.
 6. Сводная таблица в Гугл Таблицах_014

Фільтрація даних

 1. Залишився, але при цьому досить важливий підрозділ " фільтри» дозволяє приховувати певні дані зі зведеної таблиці, які могли туди потрапити через особливості форматування оригінального документа. Тут потрібно натиснути кнопку »додати" і через спливаюче вікно вибрати той же параметр, що був вказаний спочатку, тоді як зі значеннями можуть бути труднощі.
 2. Сводная таблица в Гугл Таблицах_015
 3. Натисніть лівою кнопкою миші по списку»Статус" , в стандартному режимі зніміть галочки з тих даних, яких не повинно бути в таблиці, і натисніть «ОК» . Це призведе до моментального оновлення всіх рядків і колонок в рамках документа.
 4. Сводная таблица в Гугл Таблицах_016
 5. В якості доповнення можете скористатися списком з категорії " фільтрувати за умовою» , якщо кількість небажаних даних не дозволяє швидко знаходити і деактивувати потрібні параметри. Також доступний звичайний текстовий пошук.
 6. Сводная таблица в Гугл Таблицах_017

  Отримана в результаті таблиця буде автоматично оновлюватися, якщо скопійована раніше інформація зміниться, так само як і збережеться доступ до налаштувань. Більш того, ознайомитися з даними можна буде в тому числі через Мобільний додаток, хоча і без можливості зміни.

більше статей на цю тему: