Що робити, якщо в динамік телефону потрапила вода

Важливо! описані в статті методи усунення вологи з динаміків не гарантують повного відновлення працездатності мобільного пристрою. По можливості слід звернутися в сервісний центр за професійною допомогою.

Читайте також:
Що робити, якщо телефон потрапив у воду
що робити, якщо в iPhone потрапила вода

Зверніть увагу! деякі моделі смартфонів мають високий рівень захисту За рейтингом Ingress Protection (IP), відповідно до якого телефон застрахований від поломки при попаданні в рідину.

Етап 1: зниження ризику виходу з ладу пристрою

В першу чергу слід постаратися запобігти серйозну поломку смартфона. Для цього потрібно усунути можливість контакту рідини з іншими важливими елементами.

 1. Негайно вимкніть телефон і від'єднайте зарядний пристрій, якщо до цього він був підключений.
 2. Різкими помахами струсіть рідину з важкодоступних місць і витріть всю поверхню сухою тканиною або серветкою.
 3. что делать если попала вода в динамик телефона-01
 4. Якщо корпус не монолітний, зніміть задню кришку і вийміть акумулятор. В іншому випадку можна за допомогою спеціальних інструментів розібрати пристрій, але робити це слід виключно при наявності досвіду.
 5. что делать если попала вода в динамик телефона-02
 6. Відкрийте лоток для сім-карти і карти пам'яті, приберіть їх в окреме місце.
 7. что делать если попала вода в динамик телефона-03

Етап 2: просушування смартфона

З огляду на те, що динамік телефону є монолітною деталлю і не підлягає розбиранню, сушку необхідно проводити за допомогою спеціальних засобів. Основною перевагою нижчеописаних способів є відсутність необхідності розбирання смартфона.

Є кілька ефективних методів, які дозволять позбутися від рідини, що потрапила в динамік смартфона:

 1. Візьміть неглибокий посудину, повністю помістіть в нього телефон і засипте рисом. Необхідно використовувати великі сорти-це виключить ймовірність застрявання зерен у важкодоступних роз'ємах. Залиште пристрій лежати приблизно на 12 годин. Рис вбере більшу частину вологи, що вбереже динамік від поломки.
 2. что делать если попала вода в динамик телефона-004
 3. Замість рису можна скористатися силікатними кульками, які часто поставляються разом з новим взуттям. Завдяки своїм властивостям цей матеріал швидко вбирає вологу, що скорочує час очікування до 3-4 годин.
 4. что делать если попала вода в динамик телефона-005
 5. Розмістіть смартфон навпроти вентилятора або маленького кулера. Важливо, щоб видувається повітря було холодним, інакше є ризик повністю зламати пристрій. Час просушування залежить від швидкості потоку.
 6. что делать если попала вода в динамик телефона-6

Зверніть увагу! якщо з смартфона вдалося дістати акумулятор, висушити динамік можна без вищеописаних методів — просто залиште пристрій відключеним на довгий час.

Етап 3: позбавлення від залишків вологи

Будь-який з раніше описаних способів дозволить позбутися від більшої частини рідини, яка потрапила в роз'єм Динаміка. Залишки пропонується видути за допомогою спеціального додатка з Play Маркета (в App Store теж можна знайти аналоги, алгоритм їх використання схожий на розглянутий далі). Необхідно зробити наступне:

Завантажити Sonic Sound Wave Generator with all Tones з Google Play Маркета

 1. Зберіть телефон і увімкніть. Після цього встановіть софт, скориставшись представленої вище посиланням.
 2. что делать если попала вода в динамик телефона-08
 3. Запустіть програму, зробіть гучність програвання максимальної і натисніть на кнопку з трьома краплями. Утримуйте палець на екрані протягом хвилини. При необхідності повторіть процедуру ще раз.
 4. что делать если попала вода в динамик телефона-07

Чого робити не можна

Серед користувачів мобільних пристроїв поширені недоцільні способи сушіння Динаміка смартфона, які можуть виявитися не тільки неефективними, але і небезпечними. Категорично забороняється застосовувати наступні методи:

 • Не сушіть телефон за допомогою фена. Температура повітряного потоку може настільки розігріти окремі елементи смартфона, що деякі контакти розплавляться.
 • что делать если попала вода в динамик телефона-09
 • Не залишайте мобільний пристрій на батареї або трубі центрального опалення. Причина аналогічна вищеописаної-гаряче повітря погано впливає на телефон.
 • что делать если попала вода в динамик телефона-010
 • Якщо корпус монолітний і акумулятор вилучити не вийшло, не кладіть на довгий час смартфон під прямі сонячні промені — це негативно впливає на роботу батареї, аж до поломки.
 • что делать если попала вода в динамик телефона-011

Важливо! якщо ви не впевнені, що описані в статті способи в повній мірі повернули працездатність динаміку, обов'язково зверніться в сервісний центр за допомогою. Це вбереже пристрій від серйозної поломки.

більше статей на цю тему: