Що робити, якщо QR-код не сканується телефоном

Спосіб 1: перевірка умов сканування

Найбільш часто розглянута проблема виникає через невідповідною обстановки, в якій проводиться зйомка QR-коду.

 1. Переконайтеся, що освітлення достатнє – в напівтемряві і тим більше в темряві впоратися із завданням не зможуть і камери актуальних флагманів. Спалах ж в умовах нестачі світла найчастіше тільки шкодить, особливо якщо поверхня з кодом глянцева.
 2. почему не сканируется qr код-1
 3. Важливо також і відстань, на якому проводиться сканування: при занадто великому або занадто маленькому система, швидше за все, не зможе розпізнати зашифровані дані. Орієнтуйтеся по спеціальному квадрату в додатку для зйомки-QR-код повинен міститися в нього повністю.
 4. почему не сканируется qr код-2
 5. Має значення і положення телефону щодо об'єкта: якщо останній знаходиться під великим кутом, на якісний результат можна не розраховувати, тому завжди намагайтеся тримати камеру рівно.
 6. Дотримуючись наведених вище рекомендацій, ви зможете сканувати код без будь-яких проблем.

Спосіб 2: Перевірка камери

Друга причина, по якій зі скануванням QR-кодів виникають проблеми – безпосередньо камера телефону.

 1. Для початку переконайтеся, що лінзи оптики або їх захист на кришці пристрою чисті і без пошкоджень у вигляді подряпин або слідів від ударів. Забруднення за типом плям або відбитків пальців можна прибрати знежирювачем (спиртами, бензином, ацетоном), тоді як пошкодження усунути в домашніх умовах досить складно і краще звернутися до фахівців.
 2. почему не сканируется qr код-3
 3. На момент написання статті (Липень 2021 року) виробники навіть в бюджетні пристрої встановлюють модулі камер з автофокусуванням – ця можливість і є наступним, на що потрібно звернути увагу. Переконайтеся, що автоматичний фокус працює коректно – наприклад, перекладом об'єктива з ближніх предметів на далекі. У деяких випадках можуть спостерігатися проблеми з фокусуванням на об'єктах, розташованих поблизу – в такій ситуації можна спробувати задати її вручну.
 4. Не завадить перевірити також і працездатність модуля в цілому – якщо при зйомці фото додаток камери (вбудоване в прошивку, зрозуміло) вилітає або система повідомляє про різноманітні помилки на кшталт високої температури, то коректно відсканувати код навряд чи вийде.
 5. На жаль, більшість апаратних проблем з камерою смартфона неможливо усунути самостійно, тому при відповідних симптомах зверніться в сервісний центр.

Спосіб 3: Заміна програми

Також причина збоїв при спробі читання QR-коду може критися безпосередньо в програмі, за допомогою якої операція і відбувається. Наприклад, зараз в стоковому Софті для камери більшість виробників вбудовує окремий режим сканування кодів, і якщо в ПЗ відомих брендів помилки читання – рідкість, то у вендорів другого і третього ешелонів – скоріше, закономірність. Зрозуміло, вирішити проблему можна за допомогою сторонніх додатків, благо, нестачі таких в Google Play ні. Якщо ви не хочете шукати відповідний софт самостійно, до ваших послуг добірка оптимальних рішень.

Детальніше: сканери QR-кодів для Android

Якщо ж ви власник iPhone або iPad, то скористайтеся статтею далі.

Детальніше: як сканувати QR-код за допомогою iPhone

Спосіб 4: Перевірка коду

Може трапитися і так, що проблема не в телефоні, а в самому коді.

 • Зображення повинно бути досить контрастним, з легко помітними неозброєним оком і камерою кордонами;
 • Дефекти друку (якщо код знаходиться на банері або плакаті) погіршують якість прочитання аж до його неможливості;
 • Розмиття картинки або її зайва пикселизация теж не сприяє вдалому скануванню;
 • Має значення і розмір - якщо зображення з кодом менше одного сантиметра по діагоналі, його навряд чи вийде коректно відсканувати;
 • Рідко, але все ж трапляється так, що зашифрована інформація не сприймається пристроєм як слід (наприклад, посилання або текст Містить в собі спеціальні символи) – в такій ситуації, на жаль, нічого не вийде зробити.

Підводячи підсумки, відзначимо, що творці кодів в більшості випадків все-таки дбають про якість зображення (в кінці кінців, це в їх же інтересах), тому з проблемною картинкою на практиці зіткнутися можна рідко.

більше статей на цю тему: