Який термін служби SSD

При виборі диска для своєї системи все частіше користувачі віддають перевагу SSD. Як правило, на це впливають два параметри – висока швидкість і відмінна надійність. Однак, є і ще один, не менш важливий параметр – це термін служби. І сьогодні ми спробуємо з'ясувати, як довго зможе прослужити твердотільний накопичувач.

Як довго може працювати твердотільний накопичувач

Перш ніж порахувати, скільки часу триватиме диск, давайте трохи поговоримо про типи ПАМ'ЯТІ SSD. Як відомо, в даний час , для зберігання інформації використовується три види флеш-пам'яті &8212; це SLC, MLC і TLC. Вся інформація в цих типах зберігається в спеціальних осередках, які можуть містити один, два або три біта відповідно. Таким чином, всі типи пам'яті відрізняються як щільністю запису даних, так і швидкістю їх читання і запису. Ще однією важливою відмінністю є кількості циклів перезапису. Саме цей параметр і визначає термін служби диска.

Читайте також: порівняння типів флеш-пам'яті NAND

Формула розрахунку терміну служби накопичувача

Тепер подивимося, як довго зможе пропрацювати SSD з використовуваним типом пам'яті MLC. Так як саме ця пам'ять найчастіше застосовується в твердотільних накопичувачах, її ми і візьмемо для прикладу. Знаючи кількість циклів перезапису, розрахувати кількість днів, місяців або років роботи не складе особливих труднощів. Для цього скористаємося простою формулою:

Кількість циклів * ємність диска / обсяг записуваної інформації в день

В результаті ми отримаємо кількість днів.

Формула расчета срока службы SSD

Розрахунок терміну служби

Отже, почнемо. Згідно з технічними даними, середня кількість циклів перезапису становить 3 000. Для прикладу візьмемо накопичувач об'ємом 128 Гбайт і середньодобовий обсяг записуваних даних – 20 Гбайт. Тепер застосуємо нашу формулу і отримаємо наступний результат:

3000 * 128 / 20 = 19200 днів

Для простоти сприйняття інформації переведемо дні в роки. Для цього отриману кількість днів розділимо на 365 (число днів у році) і отримаємо приблизно 52 роки. Однак, це число носить теоретичний характер. На практиці термін служби буде набагато менше. Через особливості ССД, середньодобовий обсяг записуваних даних збільшується в 10 разів, таким чином і наш розрахунок можна скоротити в стільки ж разів.

В результаті ми отримаємо 5,2 року. Однак, це не означає, що через п'ять років ваш накопичувач просто перестане працювати. Все буде залежати від того, на скільки інтенсивно ви використовуєте свій SSD. Саме з цієї причини деякі виробники в якості терміну служби вказують загальний обсяг записуваних на диск даних. Наприклад, для накопичувачів X25-М, компанія Intel дає гарантію на обсяг даних в 37 Тбайт, що при 20 Гбайтах в день дає термін п'ять років.

Висновок

Підводячи підсумок, скажімо, що термін служби досить сильно залежить і від інтенсивності використання накопичувача. Також, виходячи з формули, не останню роль відіграє і обсяг самого пристрою зберігання даних. Якщо проводити порівняння з HDD, які в середньому працюють близько 6 років, то SSD не тільки більш надійні, але і довше прослужать своєму власникові.

Читайте також: чим відрізняються магнітні диски від твердотільних

більше статей на цю тему: