Прошивка консолі Sony PlayStation Portable

как прошить psp
Будь-який електронний девайс функціонує в тому числі завдяки прошивці – набору програмного забезпечення, який відповідає за взаємодію всіх компонентів пристрою. Є таке ПЗ і у приставки ПСП, і сьогодні ми розповімо, яким чином його можна змінити.

Як прошити PSP

Для початку варто відзначити, що прошивок існує два види: офіційні, поширювані виробником (відомі під абревіатурою OFW) і сторонні, написані ентузіастами для розширення можливостей приставки (CFW). Розглянемо процедуру установки кожного з варіантів.

Інсталяція OFW

Установка офіційної прошивки являє собою досить просту операцію, яка включає в себе завантаження файлу з прошивкою, переміщення його на приставку і власне установку.

Сторінки завантаження прошивок

 1. Насамперед потрібно отримати дані оновлення. Спочатку малося на увазі отримання апдейта «по повітрю», через Wi-Fi, але після закінчення випуску приставки сервера були відключені і процедуру потрібно проводити вручну. Для цього відкрийте посилання вище, потім клікніть по кнопці «Agree and Download Now» .
 2. Загрузить последнюю прошивку для её установки на PSP
 3. Файл прошивки завантажте в будь-яке зручне місце на комп'ютері, а потім підключіть до нього PSP. Після запуску карти пам'яті відкрийте папки «PSP» - «GAME» і створіть всередині останньої каталог з ім'ям «UPDATE» , в який і перемістіть прошивку.
 4. Переместить файл официальной прошивки на PSP
 5. Далі відключіть консоль від ПК або ноутбука і перевірте рівень її заряду – перед початком оновлення акумулятор бажано зарядити до максимуму.

  Читайте також: Зарядка PSP

 6. Для початку процедури в інтерфейсі XMB приставки відкрийте пункти «ігри» - «Memory Stick» . У списку ПО повинна з'явитися новий запис з ім'ям «PSP Update» або »оновлення PSP" (залежить від системної мови), запустіть її.
 7. Открыть установщик официальной прошивки на PSP
 8. У першому вікні інсталятора виберіть «Start» .
 9. Начать установку официальной прошивки на PSP
 10. Буде потрібно прийняти умови ліцензійної угоди.
 11. Принять лицензионное соглашение для установки официальной прошивки на PSP
 12. Почнеться процес інсталяції оновлень. Дочекайтеся, поки він закінчиться. Після повідомлення про успішну установці натисніть зазначену на екрані кнопку для перезавантаження девайса.
 13. Закончить установку официальной прошивки на PSP

  Готово – ваш PSP тепер має останню офіційну прошивку.

Встановлення CFW

Інсталяція стороннього системного ПО дещо складніше, ніж офіційного. Справа в тому, що існує два типи CFW – постійні і так звані віртуальні. Перший тип має на увазі запис даних в системний розділ, тоді як другий використовує лазівку в оперативній пам'яті, чому вимагає перезапуску після кожного виключення приставки. Постійна прошивка може бути встановлена на обмежене число моделей, а віртуальна &8212; на всі доступні варіанти. Тому процедура інсталяції складається з декількох етапів: підготовчого, на якому збирається вся необхідна інформація, завантаження необхідних файлів і власне установки.

Етап 1: Підготовка

На даному етапі насамперед слід з'ясувати, якої моделі ваша приставка і якого типу материнська плата в ній встановлена. Алгоритм наступний:

 1. Перше, на що потрібно звернути увагу – форм-фактор корпусу приставки. Моделі серій 1000, 2000, 3000 і E1000 виконані у вигляді моноблока.Форм-фактор PSP для определения варианта прошивки

  Приставка PSP Go виконана у вигляді слайдера, верхньою половинкою якого виступає дисплей, а нижній – панель з клавіатурою.

 2. Версия PSP GO для определения варианта прошивки
 3. У разі якщо у вас моноблочний варіант, зверніть увагу на його товщину – приставка першої випущеної серії, 1000, помітно товщі.Сравнение PSP 1000 и 2000 для определения варианта прошивки

  Приставки моделей 2000, 3000 і E1000 не відрізняються по товщині.

 4. Далі слід з'ясувати, до якої ж серії належить консоль. Це можна визначити по передній панелі-моделі Slim (2000) і Brite (3000) мають наступний вигляд:Панель моделей PSP Slim и Brite для определения варианта прошивки

  Моделі Street (E1000) виглядають так:

Внешний вид панели PSP Street для определения варианта прошивки

Після визначення серії вкажемо, які варіанти прошивок на яку можна встановити:

 • 1000 Fat-підтримуються як постійні, так і віртуальні CFW;
 • 2000 Slim-аналогічно попередній, але залежить від версії встановленої материнської плати;
 • 3000 Brite (в тому числі і варіант для РФ PSP 3008), Go, Street – підтримуються тільки віртуальні варіанти.

Отже, тепер потрібно визначити конкретну модель пристрою. Робиться це просто:

 1. Вимкніть приставку, потім відкрийте її батарейний відсік і вийміть акумулятор.
 2. Вытащить аккумулятор проверки модели и даты PSP перед прошивкой CFW
 3. Зверніть увагу на наклейку на задній стінці відсіку – там вказані точні серія і модель пристрою.Стикер с указанием модели и даты PSP перед прошивкой CFW

  Трохи нижче розташована рядок «Date Code» , яка потрібна користувачам PSP 2000 Slim. Значення наступні:

  • «8a» і «8b» - вийде встановити постійну прошивку;
  • «8c» і «8d» - доступні виключно віртуальні прошивки, установка постійної призведе до «окірпічіванію» консолі, так як в цьому варіанті встановлена материнська плата TA-088v3, яка захищена від установки CFW.

  Якщо на стікері цей елемент відсутній, відкрийте кришку UMD-приводу і погляньте на верхній сегмент його внутрішньої частини – там повинен знаходитися пластиковий елемент із зазначенням коду. Якщо і там він відсутній, краще не ризикувати і встановлювати віртуальний варіант CFW.

 4. Також буде потрібно дізнатися версію встановленого системного по – версія сторонньої прошивки і присутнього OFW повинні збігатися. Для цього відкрийте пункти »Налаштування" - " Налаштування системи» . Запустить настройки для проверки версии ПО PSP перед прошивкой CFW

  Далі скористайтеся варіантом " відомості про систему» .

  Сведения о системе для проверки версии ПО PSP перед прошивкой CFW

  З'явиться віконце з версією встановленого ПЗ, мережевим псевдонімом і MAC-адресою приставки.

  Версия установленного официального ПО PSP перед прошивкой CFW

  Увага! Не намагайтеся встановити сторонню прошивку версією нижче встановленої офіційної, інакше ризикуєте отримати "цегла"!

 5. Після з'ясування всіх потрібних даних переходимо до наступного етапу.

Етап 2: завантаження потрібних файлів

На цьому етапі слід визначитися, який саме варіант сторонньої прошивки ви хочете отримати для своєї консолі, завантажити його і перемістити на карту пам'яті.

 1. На сьогоднішній день існують такі CFW:
  • L(ME) - найстаріший з існуючих варіантів від японського розробника neur0n. підтримує як запуск ISO-версій ігор, так і сторонніх Homebrew-додатків і різноманітних плагінів;
  • PRO - альтернативний варіант попередньої, зосереджений на більшому функціоналі (включає в себе всі можливі драйвери віртуального UMD-приводу і свого роду емулятор для мультиплеєра по Wi-Fi, що скачується і встановлюється окремо), але менш стабільний, ніж версія l(ME).

  Існували також старіші версії прошивок від інших розробників, але зараз вони неактуальні. Таким чином, вам залишається вибрати одну із запропонованих вище CFW і завантажити за посиланнями далі.

  Увага! версії нижче розраховані на версію OFW 6.60!

  Завантажити сторонню прошивку L (ME)
  завантажити сторонню прошивку PRO

  Після завантаження розпакуйте архіви в будь-яке зручне місце.

 2. Підключіть PSP до комп'ютера, після чого скопіюйте на її карту пам'яті, за адресою PSP/GAME , наступні папки:
  • Для встановлення 6.60 LME – каталоги installer і launcher з відповідної директорії;
  • Переместить файлы L(ME) CFW для прошивки PSP на стороннее ПО
  • Для інсталяції 6.60 PRO – FastRecovery і PROUPDATE , а каталог seplugins помістіть в корінь карти пам'яті. Також, якщо раніше на приставці вже була кастомними прошивка, папка з такою назвою могла залишитися &8212; в цьому випадку можна просто перенести тільки файли.

   Увага! Папку CIPL_Flasher потрібно копіювати тільки Власникам PSP 1000 і PSP 2000 з можливістю установки постійної прошивки!

 3. Копирование дополнительных плагинов PRO CFW для прошивки PSP на стороннее ПО
 4. Відключіть консоль від комп'ютера
 5. Після того як всі потрібні файли завантажені і скопійовані в пам'ять приставки, можна переходити безпосередньо до інсталяції CFW.

Етап 3: Встановлення CFW

Інсталяція стороннього варіанту системного ПЗ для PSP сама по собі проста. Процедура для обох актуальних варіантів багато в чому схожа, тому наведемо загальний алгоритм, відзначаючи лише відмінності.

Важливо! всі подальші дії ви робите на свій страх і ризик!

 1. Насамперед переконайтеся, що батарея заряджена більш ніж на 78% або підключіть до приставки блок живлення.
 2. Далі в інтерфейсі XMB перейдіть за адресою «ігри» - «Memory Stick» і запустіть файли:
  • &171;LME Installer for 660&187; - для варіанту 6.60 LME;
  • &171;PRO Update&187; - для варіанту 6.60 PRO.
 3. Запуск установки CFW для прошивки PSP на стороннее ПО
 4. Запуститься текстовий інтерфейс інсталятора. Для початку установки потрібно натиснути кнопку X.
 5. Начало установки CFW для прошивки PSP на стороннее ПО
 6. Дочекайтеся завершення процедури, після чого приставка перезавантажиться вже в кастомной прошивці. Для перевірки цього відкрийте пункти «Налаштування» - " Налаштування системи» - " відомості про систему» , де в графі " версія ПЗ» повинен бути вказаний встановлений сторонній варіант.
 7. Проверка установки CFW для прошивки PSP на стороннее ПО
 8. Так як встановили ми віртуальну прошивку, після повного виключення приставки (наприклад, внаслідок розряду акумулятора) вона злетить, тобто буде вивантажена з оперативної пам'яті. Повторно запустити її можна за допомогою другого файлу в пунктах «ігри» - «Memory Stick» :
  • &171;6.60 LME Launcher&187; для однойменного варіанту;
  • &171;Fast Recovery&187; для 6.60 Pro CFW.
 9. Повторный запуск виртуальной прошивки после установки CFW на PSP
 10. Існує спосіб зробити прошивку 6.60 PRO CFW постійною, але лише для підтримуваних моделей, згаданих на етапі 1.

  Увага! спроба зробити віртуальну прошивку постійною на непідтримуваних моделях призведе до виходу консолі з ладу!

  Для цього запустіть додаток «CIPL Flasher» , натисніть хрест після його відкриття і почекайте закінчення процедури.

 11. Старт установки постоянного CFW для прошивки PSP на стороннее ПО

  Готово – тепер вам доступні всі можливості стороннього системного по.

Висновок

На цьому закінчуємо нашу інструкцію по прошивці PlayStation Portable для офіційного і стороннього варіантів ПЗ. Як бачимо, сама процедура дуже проста, тоді як головну роль відіграє підготовчий етап.

більше статей на цю тему: