формати відео, підтримувані PSP

какой формат видео поддерживает psp
Портативна ігрова приставка Sony PlayStation Portable все ще актуальна як мінімум своїми мультимедійними можливостями: пристрій здатний програвати музику і відтворювати відео. Втім, з останнім спостерігаються проблеми, оскільки ПСП «розуміє» далеко не всі формати роликів, про що ми і хочемо розповісти далі.

Які відео можна запустити на PSP

Перше, що вважаємо за потрібне відзначити – сам по собі формат відео майже нічого не означає, ключову роль відіграє кодек &8212; метод, яким інформація закодована для відтворення. Кодеки, які підтримує ПлейСтейшн Портабл-H. 264 AVC і XviD.

Читайте також: аудіо та відео кодеки для Windows

Власне формат, він же медіаконтейнер, являє собою опис структури даних, які зашифровані тим чи іншим кодеком. PSP» з коробки " підтримує тільки варіант PSP MP4, інформація в якому закодована в H. 264 AVC. За допомогою сторонніх додатків, таких як PMPplayer Advance і PSPplayer, можна домогтися підтримки PMP AVC, PMP XviD/DivX і AVI XviD.

Як зробити відео для PSP

Як стає зрозуміло з вищесказаного, звичайні відеофайли в MP4 або AVI з комп'ютера на приставці не запрацюють – їх потрібно конвертувати в відповідні кодек і медіаконтейнер. Розглянемо кілька програм, які дозволяють цього домогтися.

Спосіб 1: Xilisoft Video Converter

Перший конвертер, за допомогою якого можна отримати фільм, придатний до перегляду на ПСП, називається XiliSoft Video Converter.

Завантажити Xilisoft Video Converter

 1. Відкрийте додаток. На панелі інструментів знайдіть кнопку «Add» , клікніть по ній і виберіть варіант «Add files» .
 2. Старт загрузки файла в Xilisoft Video Converter для преобразования в формат PSP
 3. Через інтерфейс " провідника» перейдіть до каталогу з цільовим роликом, виділіть його і натисніть »відкрити" .
 4. Выбрать ролик через проводник в Xilisoft Video Converter для преобразования в формат PSP
 5. Після завантаження відео зверніть увагу на нижню частину вікна Xilisoft Video Converter-там повинна бути рядок з найменуванням «Profile» , клікніть по ній. В меню профілів конвертації виберіть пункт «PlayStation» . Профили конвертирования PlayStation в Xilisoft Video Converter для преобразования в формат PSP

  Для ПСП доступно кілька профілів, коротко розповімо про кожного:

  • «H264 – PSP(3.30 & above)» - основний профіль, в результаті якого вийде файл формату PSP MP4, закодований в H. 264 AVC. Як зрозуміло з назви, це відео зможе відкрити приставка з прошивкам 3.30-3.60 виключно;
  • «H264 – PSP(2.00 & above)» і «H264 – PSP(3.60 & above)» - аналогічно попередньому, але для прошивок 2.00 до 3.30 виключно і 3.60 до 6.61 включно відповідно;
  • «MPEG4 – PSP» - максимально сумісний формат, відповідний для всіх прошивок, проте якість і розмір файлу будуть гірше, ніж у спеціалізованих.

  Решта профілів у цьому розділі орієнтовані на PS3 та PS Vita.

 6. Якщо ви хочете використовувати інший формат і декодер, виберіть «General File Formats» , далі вкажіть один з контейнерів, підтримуваних сторонніми програвачами. Варианты конвертирования в сторонние форматы в Xilisoft Video Converter для преобразования в формат PSP

  Потім зверніться до додаткових параметрів у правій частині вікна програми. В панелі «Video Size» введіть 480&215;272 , інші настройки можете залишити за замовчуванням.

 7. Параметры конвертирования в сторонний формат в Xilisoft Video Converter для преобразования в формат PSP
 8. Після вибору профілю і додаткових налаштувань виберіть місце розташування готового відео-за це відповідає рядок «Destination» . Можна ввести шлях вручну або скористатися кнопкою «Browse» для вибору каталогу.
 9. Местоположение полученного результата в Xilisoft Video Converter для преобразования в формат PSP
 10. Після всіх приготувань натисніть на кнопку «Start» на панелі інструментів.
 11. Начало конвертирования в Xilisoft Video Converter для преобразования в формат PSP
 12. Тривалість перетворення залежить від розмірів вихідного файлу і апаратних потужностей комп'ютера. Після закінчення процедури додаток сповістить вас звуковим сигналом – тепер отриманий ролик можна перекидати на ПСП і переглядати.
 13. XiliSoft Video Converter являє собою відмінне рішення, проте програма платна, а в пробній версії не вийде конвертувати кліпи тривалістю більше 3 хвилин.

Спосіб 2: Movavi Video Converter

Конвертування фільмів для ПСП може здійснити і конвертер від компанії Movavi.

Завантажити Movavi Video Converter

 1. Насамперед перетягніть у вікно програми відеофайл, який хочете конвертувати.
 2. Переместить целевой клип в Movavi Video Converter для преобразования в формат PSP
 3. Після вибору файлу слід налаштувати конвертер. Внизу вікна програми клікніть по вкладці " пристрої» . Совместимые профили в Movavi Video Converter для преобразования в формат PSP

  Тепер клацніть по кнопці «PlayStation» . З'явиться меню, що випадає зі списком форматів, з них для PSP доступні два: " Відео для PSP» і " Відео для PSP-якість телевізора» . Перший варіант найбільш сумісний, тоді як другий забезпечує кращу якість, але підтримується тільки на консолях серій 3000 і Go з прошивками 5.50 і вище.

 4. Подддерживаемые совместимые форматы в Movavi Video Converter для преобразования в формат PSP
 5. Для інших форматів, підтримуваних за допомогою сторонніх програм, послідовність дій дещо інша. Насамперед виберіть вкладку»відео" . Выбор поддерживаемого формата в Movavi Video Converter для преобразования в формат PSP

  Далі вкажіть необхідний контейнер – нагадуємо, це можуть бути тільки AVI або MP4. Для прикладу виберемо перший з профілем " оригінальний дозвіл» .

  Варианты совместимых форматов в Movavi Video Converter для преобразования в формат PSP
  Після цього внизу вікна Movavi Video Converter знайдіть рядок " Формат на виході...» і клікніть по кнопці з іконкою шестерінки.

  Настроить сторонний контейнер в Movavi Video Converter для преобразования в формат PSP

  Відкриється вікно редагування. Налаштування наступні:

  • " Кодек» - «H.264» ;
  • " Розмір кадру » – " Користувацький» , в полі «Ширина» і «Висота» введіть «480» і «272» відповідно. Не забудьте клацнути по кнопці прив'язки праворуч;
  • " Зміна розміру» - »Авто" .

  Решту залиште за замовчуванням, після чого натисніть на кнопку «ОК» .

 6. Пользовательская настройка совместимого формата в Movavi Video Converter для преобразования в формат PSP
 7. За бажанням можете вибрати також місце розташування файлу-результату-використовуйте елемент " зберегти в» , потім за допомогою " провідника» виберіть потрібний каталог.
 8. Выбрать папку с результатами в Movavi Video Converter для преобразования в формат PSP
 9. Для початку конвертації скористайтеся кнопкою " Старт» . Начать работу программы Movavi Video Converter для преобразования в формат PSP

  Процес перетворення займе деякий час, після чого автоматично відкриється папка, обрана в якості місця збереження, звідки отриманий файл можна перемістити на приставку.

 10. Результат работы Movavi Video Converter для преобразования в формат PSP

  Movavi Video Converter дуже зручний, до того ж повністю російською, проте, як і попереднє додаток, поширюється на платній основі. Пробна ж версія, крім обмеження в 7 днів, накладає на отримані ролики рекламний водяний знак.

Висновок

Таким чином ми з'ясували, які формати відео підтримує приставка PlayStation Portable і яким чином в них можна конвертувати кліпи і фільми. Наостанок нагадаємо, що навіть сторонні програвачі не є панацеєю і улюблене кіно все одно доведеться конвертувати, якщо хочете подивитися його на ПСП.

більше статей на цю тему: