вирішення проблем із введенням пароля в &171;терміналі&187; Ubuntu

Початківці користувачі, тільки знайомляться з операційною системою Ubuntu, часто стикаються з виникненням найрізноманітніших складнощів, про рішення яких вони ніколи не чули. Однією з них є ситуація, коли пароль в &171; терміналі & 187; не вводиться. В рамках сьогоднішнього матеріалу ми детально розберемо цю тему і пояснимо, чому ця проблема полягає лише в неуважності користувачів.

Вирішуємо проблему з введенням пароля в &171;терміналі&187; Ubuntu

Вся суть цієї неполадки полягає в тому, що при введенні ключа доступу Для активації прав суперкористувача на екрані не відображаються Символи або зірочки, які для багатьох є показником того, що Символи дійсно набираються. Це викликає подив і змушує звертатися до Інтернету, щоб знайти відповідь на це питання.

Відразу уточнимо, що за замовчуванням в Ubuntu і інших дистрибутивах Linux виставлені настройки безпеки, які і відповідають за те, що при наборі пароля символи вводяться, але на екрані не відображаються. Тобто користувачеві слід лише набрати комбінацію і натиснути на Enter , ігноруючи порожнечу в рядку. Далі ми покажемо приклад виконання цього, а також розповімо про корисні нюанси.

Приклад введення пароля sudo в терміналі Ubuntu

Почнемо розбір сьогоднішньої проблеми з демонстрації банального прикладу введення пароля в консолі при виконанні певних дій. Ви зможете ознайомитися з представленою інструкцією і скріншотами, щоб переконатися в тому, що подібний стан речей &8212; нормальний робочий стан операційної системи.

 1. Все починається з запуску &171;терміналу&187; . Зробити це можна, наприклад, через меню додатків, клікнувши лівою кнопкою миші по відповідному значку.
 2. Запуск терминала для примера ввода пароля суперпользователя в Ubuntu
 3. Тут зазвичай вводиться команда, на початку якої є опція sudo . Саме вона відповідає за те, що здійснюватися ця команда буде від імені суперкористувача, а значить, доведеться підтвердити справжність шляхом введення пароля. Після написання команди натисніть на Enter .
 4. Использование команды с необходимостью ввода пароля суперпользователя в Ubuntu
 5. У новому рядку відобразиться форма, де здійснюється написання пароля для облікового запису. Почніть вводити символи, і ви побачите, що жоден з них не відображається. По завершенні натисніть на клавішу Enter .
 6. Ввод пароля суперпользователя при активации команды в терминале Ubuntu
 7. Якщо пароль був введений правильно, відобразиться подальша інформація, наприклад, при установці софта ви побачите попередження про заняття дискового простору.
 8. Успешный ввод пароля для активации команды в терминале Ubuntu
 9. У разі некоректного введення пароля з'явиться повідомлення & 171; спробуйте ще раз&187; і відобразиться подібний рядок для набору. У цій ситуації краще перевірити розкладку, чи активована клавіша CapsLock і взагалі, чи правильно вводиться ключ доступу.
 10. Повторный ввод пароля суперпользователя при ошибках в Ubuntu

Як бачите, відсутність відображення символів або зірочок &8212; стандартний стан речей, який не є проблемою, а був розроблений творцями з метою безпеки. Якщо ж ви зіткнулися з іншою неполадкою або бажаєте змінити ситуацію, змусивши виводитися Символи у вигляді зірочок, вивчіть два наступних розділу сьогоднішнього матеріалу.

Додавання облікового запису до кореневої групи

Деякі користувачі при спробі виконати команду з атрибутом sudo отримують повідомлення про те, що вони не можуть використовувати обліковий запис суперкористувача. Це означає, що адміністратор при створенні нового профілю не врахував цього або спеціально не вніс обліковий запис в групу root . Виправити цю ситуацію можна, але для цього буде потрібно зайти від імені користувача, що володіє відповідними привілеями.

 1. Відкрийте список програм і перейдіть до &171;Параметри&187; .
 2. Переход к настройкам для определения имен пользователей в Ubuntu
 3. Тут вас цікавить останній рядок & 171; відомості про систему&187; .
 4. Переход к сведениям о системе через параметры Ubuntu
 5. Використовуйте панель зліва, щоб вибрати розділ &171;користувачі&187; .
 6. Переход к просмотру списка пользователей для определения их имен в Ubuntu
 7. Тепер ви можете швидко вивчити список всіх доданих облікових записів, щоб розібратися з тим, які саме з них потрібно внести в групу root .
 8. Определение имени пользователя в Ubuntu перед добавлением его в root
 9. Після запустіть консоль і введіть sudo usermod -a -G root user_name , де user_name &8212; ім'я визначеної раніше облікового запису.
 10. Ввод команды для определения пользователя в группу root Ubuntu
 11. Підтвердьте свої наміри, вказавши пароль від профілю суперкористувача.
 12. Подтверждение определения пользователя в группу root через терминал в Ubuntu

Після цього всі зміни будуть застосовані, а це значить, що ви в будь-який момент можете переключити обліковий запис Користувача і сміливо задіяти команди, які для підтвердження вимагають введення пароля root.

Зміна налаштувань відображення пароля в&171; терміналі & 187;

Наостанок поговоримо про те, як зробити так, щоб при введенні пароля в консолі відображалися зірочки. Це дозволить бути початківцям користувачам більш спокійними, переконавшись в тому, що Символи набираються. Для здійснення подібних змін Вам також буде потрібно володіти правами привілейованого облікового запису.

 1. Відкрийте & 171; Термінал&187; і напишіть там sudo visudo .
 2. Ввод команды для перехода к редактированию конфигурационного файла ввода паролей в Ubuntu
 3. При появі нового рядка з проханням ввести пароль зробіть це і натисніть на Enter .
 4. Ввод пароля для открытия конфигурационного файла в Ubuntu
 5. В отобразившемся документі відшукайте Defaults env_reset і опустіться до цієї лінії.
 6. Нахождение строки для изменения в конфигурационном файле Ubuntu
 7. Видаліть вміст рядка або зробіть з нього коментар, поставивши на початку знак решітки, а потім додайте Defaults env_reset,pwfeedback .
 8. Изменение конфигурационного файла Ubuntu для отображения паролей при вводе
 9. Збережіть зміни за допомогою гарячої клавіші Ctrl + O .
 10. Сохранение изменений в конфигурационном файле Ubuntu
 11. Змінювати ім'я файлу при цьому не потрібно, просто натисніть на Enter для підтвердження.
 12. Подтверждение сохранения изменений в конфигурационном файле Ubuntu
 13. По завершенні можна вийти з текстового редактора, затиснувши Ctrl + X .
 14. Выход из конфигурационного файла после внесения изменений в Ubuntu
 15. Тепер переконайтеся в тому, що в рядку з'являються зірочки, запустивши будь-яку операцію з аргументом sudo .
 16. Проверка отображения звездочек при вводе паролей через терминал в Ubuntu

Це все, що ми хотіли розповісти про труднощі з введенням пароля в &171;терміналі&187; Ubuntu. Як бачите, це не є проблемою, а можливі неприємності вирішуються шляхом банального зміни конфігураційних файлів. Використовуйте наведені інструкції, щоб створити оптимальну настройку і додати всі необхідні облікові записи в групу root.

більше статей на цю тему: