Програми для швидкого обрізання пісень

функції Audacity Wave Editor Free Audio Editor mp3DirectCut Аудіомайстер FL Studio
багатодоріжковий редактор
накладання ефектів і фільтрів
Склейка аудіо
обрізка по секундах
операційна система Windows, macOS, Linux Windows Windows Windows Windows Windows, macOS
мова Російська Російська Російська Російська Російська Російська
Ліцензія безкоштовно безкоштовно безкоштовно безкоштовно платна умовно-безкоштовна

Audacity

Програма Audacity є простим рішенням для запису і редагування звуку. Володіє набором основних налаштувань, які дозволяють виконати необхідні дії. Як такої многодорожечний редактор відсутній, проте доступно накладення записаного треку поверх доданого. Відстежуйте звукові коливання за двома розташованим зверху моніторів. Це стане в нагоді для регулювання гучності і визначення максимальних частот. Нижче знаходяться два повзунка, призначені для управління гучністю. За допомогою інструменту &171; придушення шуму & 187; можна усунути дефекти запису або доданої композиції.

Программы для обрезки музыки-1

Тепер перейдемо безпосередньо до обрізання звуку. Відповідно, спочатку знадобиться додати трек в програму, після чого він відобразиться як окрема доріжка. На цьому можна почати редагування, самостійно виділивши фрагмент із затиснутою лівою кнопкою миші або ж вказавши виділення з точністю до мілісекунд, ввівши дані у відведених для цього полях. Далі використовуйте еквалайзер та інші доступні функції, щоб продовжити редагування треку. Якщо робити це не потрібно, приступайте до збереження, вибравши один з доступних форматів.

Audacity можна назвати хорошим рішенням для тих користувачів, хто часто стикається з необхідністю не тільки обрізати музику, але і записати доріжку з використанням мікрофона. При цьому нічого не завадить відразу ж видалити зайве, прибрати шуми і нормалізувати звучання. На нашому сайті за посиланням нижче ви знайдете іншу статтю, в якій більш детально розібраний процес обрізки. Ознайомтеся з інструкцією і вирішіть, чи підходить Audacity для ваших цілей.

Гідності:

 • Можливість запису звуку;
 • Швидка обрізка зайвого;
 • Підходить для базового редагування треків.

Недоліки:

 • Не можна обробити кілька доріжок одночасно;
 • Відсутній інструмент склеювання двох і більше композицій.

Завантажити Audacity

Урок: Як обрізати пісню в Audacity

Wave Editor

Наступна програма називається Wave Editor і має схожий з попередньою інтерфейс, націлений на простоту використання і швидкий доступ до основних інструментів. За допомогою даного софта можна обрізати пісню або будь-яку іншу аудіодоріжку, помістивши її в сам редактор. Виділення сегментів доступне як вручну із затиснутою лівою кнопкою миші, так і шляхом введення початку та кінця з точністю до мілісекунд. Після того, як необхідний фрагмент буде виділений, потрібно тільки позбутися від неї, залишивши необхідну частину.

Программы для обрезки музыки-2

Якщо відкрити меню &171;операції&187; в Wave Editor, можна побачити функції швидкого редагування для плавного відтворення і загасання, реверсу, нормалізації відтворення, посилення і ослаблення частот. До речі, на плавний початок і кінець слід звернути особливу увагу, адже часто обрізка треку відбувається саме з одного з двох країв, отже, він може різко закінчитися або початися. Після застосування згаданих функцій ефект буде трохи згладжений.

Як і багато подібних редактори, Wave Editor підтримує запис звуку з мікрофона, проте одночасно не можна редагувати більше однієї доріжки, що в деяких випадках викликає свої труднощі. Набору різних ефектів і еквалайзера в Wave Editor немає, проте це і не потрібно тим користувачам, хто шукає безкоштовну програму тільки для обрізки треків. Клацніть по кнопці нижче, щоб перейти до повного огляду даного софта і отримати посилання на скачування останньої версії з офіційного сайту.

Гідності:

 • Функція плавного наростання і загасання;
 • Запис звуку з мікрофона;
 • Зручна настройка обрізки.

Недоліки:

 • Не підтримується багатодоріжковий редактор;
 • Немає еквалайзера та списку з ефектами.

Завантажити Wave Editor

Free Audio Editor

Free Audio Editor &8212; ще один аудіоредактор, з назви якого вже можна зрозуміти, що він поширюється безкоштовно. Це оптимальний засіб для тих користувачів, хто шукає мінімальний набір інструментів і бажає виключно обрізати музику або вирізати з доріжок конкретні фрагменти. У Free Audio Editor це робиться особливо легко, адже досить просто розташувати повзунок відтворення в потрібних місцях і активувати інструмент &171;Ножиці&187;. Зайве видаляється натисненням всього однієї кнопки, а що залишилися фрагменти залишається тільки склеїти в один.

Программы для обрезки музыки-3

На жаль, в Free Audio Editor присутній тільки описаний вид обрізки, тому вказати вручну початок і кінець по секундах не вийде. Це не викличе особливих труднощів, оскільки поточне положення курсору завжди супроводжується описом моменту в треку і ви можете розташувати його в точному місці, створивши правильне відділення фрагментів. У даній програмі немає набору ефектів і особливих налаштувань, про які можна було б згадати. Користувачеві доступна тільки регулювання гучності і редагування метаданих файлу перед його збереженням. Однак підтримується конвертація практично в усі сучасні формати зберігання аудіоданих.

Гідності:

 • Швидка обрізка доріжки;
 • Зміна швидкості відтворення;
 • Простий еквалайзер.

Недоліки:

 • Немає корисних налаштувань звуку;
 • Відсутній багатодоріжковий редактор;
 • Не підтримується запис звуку з мікрофона.

Завантажити Free Audio Editor

Mp3DirectCut

Mp3DirectCut &8212; ще одне рішення, зосереджене конкретно на обрізанні музики. У ньому присутні тільки необхідні для цього функції і нічого зайвого. Підтримується одночасна обробка тільки одного треку, з чого можна зробити висновок, що многодорожечний редактор відсутня і склейка декількох різних фрагментів неможлива. Ви здійснюєте ручне виділення або самостійно задаєте його за допомогою вказівки секунд початку і кінця в відведених для цього полях. Для видалення виділеного потрібно натиснути всього одну кнопку, після чого запис склеїться, але перехід все ж буде помітний.

Программы для обрезки музыки-4

Якщо ви видаляєте частини на початку або в кінці, радимо використовувати налаштування плавного нарощування та загасання. Це дозволить позбутися від ефекту незграбності і зробить композицію більш цілісною. При цьому настройка даного ефекту в mp3DirectCut здійснюється трохи незвично, більш деталізовано. Ви самостійно вибираєте посилення або зниження, пересуваючи відповідні повзунки. Можна виставити рівний звук або повну тишу, клацнувши по відповідним кнопкам в цьому ж меню налаштувань.

Присутній простий інструмент запису звуку, якщо це все-таки знадобиться. Мікрофон виявляється автоматично і трек відразу потрапляє в редактор, після чого його теж можна обрізати, як це відбувається з усіма іншими файлами. Підтримується відкриття декількох файлів для одночасної обробки, але в різних вікнах. Головним недоліком програми mp3DirectCut є підтримка тільки формату MP3, тому власникам файлів FLAC або WAV вона не підійде.

Гідності:

 • Простий і зрозумілий інтерфейс без зайвих функцій;
 • Можна записувати звук з мікрофона;
 • Швидка обрізка зайвих фрагментів.

Недоліки:

 • Не можна поєднувати кілька різних треків;
 • Підтримується лише формат MP3.

Завантажити mp3DirectCut

Аудіомайстер

Аудіомайстер &8212; одна з двох платних програм нашого сьогоднішнього списку. Звичайно, є пробна версія, доступна для скачування з офіційного сайту безкоштовно, але в ній багато обмежень, що заважають коректній обробці треків навіть в плані банальної обрізки. Демоверсії вистачить тільки для того щоб зрозуміти, наскільки функціональність програми Вас влаштовує, щоб придбати один з пакетів ліцензії. Підтримується одночасна обробка декількох композицій, але вони будуть відкриті в різних вкладках. Мабуть, це головний недолік Аудіомайстер, адже при такій кількості інструментів хотілося б з'єднати кілька треків або фрагментів в один, що, на жаль, зробити не вийде.

Программы для обрезки музыки-05

Однак в плані редагування одного треку Аудіомайстер може похвалитися великою кількістю можливостей. Присутні основні настройки гучності, еквалайзера, придушення шуму і відлуння. Доступні різні ефекти зі своїми настройками для регулювання ефективності, гучності будь-яких звуків і агресивності накладення. Є кнопка, що дозволяє записати звук з мікрофона і не просто, а з додатковими ефектами зміни голосу, якщо це раптом знадобиться. Підтримуються основні звукові формати і експорт в них з налаштуванням частоти дискретизації, чіткості, бітрейта, режиму стерео або моно. Рекомендуємо перейти на офіційний сайт, щоб завантажити пробну версію і подивитися на переваги різних тарифних планів Аудіомайстер.

Гідності:

 • Багато різних ефектів і звуків для накладання;
 • Одночасна обробка декількох файлів;
 • Запис звуку з мікрофона зі зміною голосу.

Недоліки:

 • Відсутність багатодоріжкового редактора;
 • Програма поширюється платно.

Завантажити Аудіомайстер

FL Studio

Якщо всі попередні програми в плані своєї функціональності були максимально простими і крім обрізки аудіо мало чого могли запропонувати, ТО FL Studio кардинально відрізняється від них. Почати варто з того, що це повноцінна Цифрова звукова робоча станція &8212; з її допомогою можна написати музику з нуля, додати свій голос і звести трек, отримавши готову композицію для поширення в мережі. Підтримується безліч різних VST-плагінів і плагінів, призначених для роботи зі звуком. Однак і простому користувачеві FL Studio теж підійде, наприклад, коли потрібно обрізати зайве в треку.

Программы для обрезки музыки-6

Присутня підтримка многодорожечного редактора, а це значить, що ви можете помістити на нього необмежену кількість файлів, записати звук з мікрофона і ще додати з MIDI, працюючи з усім цим одночасно. Є й інший плюс: при обрізанні треку можна перемішувати фрагменти або тимчасово переносити їх на інші доріжки для редагування. Все це дозволяє максимально гнучко використовувати FL Studio, не обмежуючи себе практично ні в чому.

Обрізка аудіо в програмі доступна як за допомогою вбудованого інструменту, так і через VST-плагіни. Це може бути стандартне доповнення або встановлене вами вручну спеціально для видалення зайвих частин з треків. Детально вдаватися в управління всіма цими компонентами не будемо, оскільки їх дійсно багато і вони розрізняються за принципом взаємодії. Відзначимо лише те, що в Інтернеті ви знайдете всі необхідні відеоуроки по темі, щоб швидко розібратися з тим, як виконати необхідну дію в FL Studio. Безкоштовно можете експортувати трек у форматі WAV або MP3, а також використовувати основні функції софта, проте збереження у фірмовому форматі (для подальшого редагування, наприклад) доступно тільки після придбання ліцензії.

Гідності:

 • Можна створювати музику з нуля;
 • Є багатодоріжковий редактор;
 • Обрізання треків абсолютно різними методами.

Недоліки:

 • Важко освоїти новачкові;
 • Збереження у фірмовому форматі тільки в повній версії.

Завантажити FL Studio

більше статей на цю тему: