BitDefender 1.0.14.74

В Інтернеті знаходиться чимала кількість загроз, які без особливих зусиль можуть потрапити практично на будь-який незахищений комп'ютер. З метою безпеки і більш впевненого використання глобальної мережі установка антивіруса рекомендується навіть просунутим користувачам, а для початківців так це і зовсім &171;must have&187;. Однак не кожна людина готова платити за ліцензійну версію, яку нерідко необхідно купувати ще й щороку. На допомогу такій групі користувачів приходять безкоштовні альтернативні рішення, серед яких є як дійсно якісні аналоги, так і не дуже корисні. До першої групи можна віднести антивірус від компанії Bitdefender, і в цій статті ми перерахуємо його особливості, плюси і мінуси.

Активний захист

Вже відразу після установки відбувається так званий &171;Auto Scan&187; &8212; технологія сканування, запатентована Бітдефендер, при якій перевірку проходять тільки основні місця операційної системи, які зазвичай і знаходяться під загрозою. Тому відразу після установки і запуску ви отримуєте зведення про те, в якому стані знаходиться ваш комп'ютер.

Блокировка вируса при первом запуске Bitdefender Antivirus Free Edition

Якщо захист було вимкнено, ви обов'язково побачите сповіщення про це як спливаюче сповіщення на робочому столі.

Уведомление о защите компьютера в Bitdefender Antivirus Free Edition

Повне сканування

Відразу ж варто відзначити, що розглянутий антивірус наділений мінімум додаткових функцій. Це стосується і режимів сканування &8212; їх тут просто немає. У головному вікні програми є кнопка &171;SYSTEM SCAN&187; , і відповідає вона за єдиний варіант перевірки.

Полное сканирование в Bitdefender Antivirus Free Edition

Це Повне сканування всієї Windows, і займає воно, як ви вже розумієте, від однієї години і довше.

Запущенное сканирование в Bitdefender Antivirus Free Edition

Натиснувши на виділене вище поле, можна потрапити у вікно з більш докладною статистикою.

Процесс полного сканирования в Bitdefender Antivirus Free Edition

Після закінчення буде відображено мінімум інформації про сканування.

Результаты сканирования в Bitdefender Antivirus Free Edition

Вибіркове сканування

Якщо є певний файл/папка, які ви отримали у вигляді архіву або з флешки/зовнішнього жорсткого диска, перед відкриттям можете виконати їх сканування в Bitdefender Antivirus Free Edition.

Выборочное сканирование файлов и папок в Bitdefender Antivirus Free Edition

Така функція також знаходиться в головному вікні і дозволяє перетягнути або через &171; провідник & 187; вказати розташування файлів, які слід перевірити. Підсумок ви побачите знову ж в основному вікні & 8212; він буде називатися &171;On-demand scan&187; , а нижче буде відображена зведення про перевірку.

Результат выборочного сканирования в Bitdefender Antivirus Free Edition

Ця ж інформація з'явиться у вигляді спливаючого повідомлення.

Уведомление с результатами выборочного сканирования в Bitdefender Antivirus Free Edition

Інформаційне меню

Натиснувши на іконку шестерінки в правому верхньому куті антивіруса, ви побачите список доступних параметрів, перші чотири яких об'єднані в одне меню. Тобто, ви можете вибрати будь-який з них і все одно потрапляєте в одне і те ж вікно, розділене вкладками.

Меню в Bitdefender Antivirus Free Edition

Зведення подій (Events)

Перший з них &8212; &171;Events&187; &8212; відображає всі події, які були зафіксовані під час роботи антивіруса. У лівій частині відображена основна інформація, а якщо натиснути на якусь подію, праворуч з'являться більш докладні дані, однак це може бути застосовано в основному до заблокованих файлів.

Вкладка Events в Bitdefender Antivirus Free Edition

Там можна переглянути повну назву шкідливої програми, шлях до зараженого файлу і можливість додати його в список виключень, якщо ви впевнені в тому, що він був відзначений як вірус помилково.

Подробные сведения о событии в Bitdefender Antivirus Free Edition

Карантин (Quarantine)

Будь-які підозрілі або заражені файли потрапляють на карантин, якщо їх неможливо вилікувати. Тому Ви завжди можете знайти заблоковані документи саме тут, а також відновити їх самостійно, якщо вважаєте, що блокування помилкова.

Вкладка Quarantine в Bitdefender Antivirus Free Edition

Варто відзначити, що заблоковані дані періодично скануються заново і можуть бути відновлені автоматично, якщо після чергового оновлення бази даних стане відомо, що конкретний файл був поміщений в карантин помилково.

Винятки (Exclusions)

У цей розділ можна додати ті файли, які Бітдефендер приймає за шкідливі (наприклад, ті, що вносять зміни в роботу операційної системи), але ви впевнені, що насправді вони безпечні.

Вкладка Exclusions в Bitdefender Antivirus Free Edition

Додати файл в виключення можна з карантину або вручну, натиснувши на кнопку &171;Add Exclusion&187; . В цьому випадку з'явиться вікно, де пропонується поставити крапку навпроти потрібного варіанту, а потім вказати шлях до нього:

  • &171;Add file&187; & 8212; вказати шлях до конкретного файлу на комп'ютері;
  • &171;Add folder&187; & 8212; виберіть папку на жорсткому диску, яку слід вважати безпечною;
  • &171;Add URL&187; &8212; додати певний домен (наприклад, google.com ) до білого списку.

У будь-який момент є можливість видалити кожне з доданих вручну винятків. У карантин при цьому воно не потрапить.

Захист (Protection)

На цій вкладці ви можете відключити або включити роботу Bitdefender Antivirus Free Edition. Якщо його робота буде відключена, ніякого автоматичного сканування і повідомлень про безпеку на робочий стіл ви не отримаєте.

Вкладка Protection в Bitdefender Antivirus Free Edition

Тут же розташована технічна інформація про дату оновлення вірусної бази даних і версії самої програми.

Сканування HTTP

Трохи вище ми розповіли про те, що в список виключень можна додавати URL, а все тому, що поки ви перебуваєте в Інтернеті і переходите по різних сайтах, антивірус від Бітдефендер активно захищає комп'ютер від шахраїв, які можуть викрасти дані, наприклад, від банківської карти. Зважаючи на це відбувається сканування всіх посилань, за якими ви переходите, і якщо якісь з них виявляться небезпечними, піде блокування всього веб-ресурсу.

Проактивний захист

Вбудована система перевіряє невідомі загрози, запускаючи їх у власному безпечному середовищі та перевіряючи їх поведінку. При відсутності тих маніпуляцій, які могли б нашкодити вашому комп'ютеру, програма буде пропущена як безпечна. В іншому випадку вона піде або поміститься в карантин.

Анти-руткіт

Певна категорія вірусів працює приховано &8212; до них відноситься те шкідливе ПЗ, яке відстежує і викрадає інформацію про комп'ютер, дозволяючи зловмисникам отримати над ним контроль. Bitdefender Antivirus Free Edition вміє розпізнавати такі програми і запобігати їх роботу.

Сканування під час запуску Windows

Антивірус перевіряє систему при завантаженні після того, як критично важливі для її функціонування служби запустяться. Завдяки цьому можливі віруси, що знаходяться в автозавантаженні, будуть знешкоджені. При цьому час завантаження не збільшиться.

Система виявлення вторгнень

Деякі небезпечні програми, що маскуються під звичайні, можуть без відома користувача виходити в Інтернет і передавати дані про ПК і його власника. Часто так і викрадаються конфіденційні дані непомітно для людини.

Розглянутий антивірус вміє визначати підозрілу поведінку шкідливого ПЗ і блокувати для них вихід в мережу, попереджаючи про це Користувача.

Низьке навантаження на систему

Однією з особливостей Бітдефендер є низьке навантаження на систему навіть в пік своєї роботи. При активному скануванні основний процес не вимагає багато ресурсів, завдяки чому власники слабких комп'ютерів і ноутбуків не будуть роботу програми ні при перевірки, ні на тлі.

Потребление ресурсов при сканировании Bitdefender Antivirus Free Edition

Важливо і те, що сканування ставиться на паузу автоматично, як тільки ви запускаєте гру.

Гідності

  • Витрачає малу кількість системних ресурсів;
  • Простий і сучасний інтерфейс;
  • Високий рівень захисту;
  • Розумна захист в режимі реального часу всього ПК і при Інтернет-серфінгу;
  • Активний захист та перевірка невідомих загроз у захищеному середовищі.

Недоліки

  • Немає російської мови;
  • Іноді на робочому столі з'являється реклама з пропозицією купити Повну Версію.

Ми закінчили огляд Bitdefender Antivirus Free Edition. Можна з упевненістю сказати, що це рішення одне з кращих для тих, хто шукає тихий і легкий антивірус, що не навантажує систему і при цьому виконує захист в різних сферах. Незважаючи на відсутність будь-якої персоналізації і настроюваності, програма не заважає працювати за комп'ютером і не гальмує цей процес навіть на малопродуктивних машинах. Відсутність налаштувань тут аргументовано тим, що розробники заздалегідь зробили це, прибравши турботу з користувачів. А мінус це або плюс для антивіруса &8212; вирішувати вам.

Завантажити Bitdefender Antivirus Free Edition безкоштовно

Завантажити останню версію програми з офіційного сайту

подібні програми та статті:

BitDefender

Рейтинг: 4 від 5 ( 4 голосів)
Система: Windows 10, 8.1, 8, 7, XP, Vista
Категорія: антивіруси для Windows
вартість: безкоштовно
Розмір: 10 MB
мова: Англійська
версія: 1.0.14.74
Bitdefender Antivirus Free Edition - невеликий і тихий антивірус, надійно захищає комп'ютер, в тому числі і від небезпечних сайтів. Розумно сканує систему на небезпеки при завантаженні і під час простою комп'ютера.