Виправлення помилки "Первинний робочий диск переповнений" в Adobe Photoshop

Спосіб 1: Перезапуск програми

При виникненні спливаючого вікна з повідомленням»Первинний робочий диск переповнений" під час використання будь-яких функцій всередині Photoshop найпростіше позбутися помилки, виконавши перезапуск. Для цього по можливості збережіть дані, клікніть по хрестику в правому куті вікна і згодом заново відкрийте потрібний документ.

Процесс выхода из Adobe Photoshop на компьютере

Рішенням також цілком може стати закриття і повторне відкриття оброблюваного документа, що призведе до видалення тимчасових файлів. На жаль, допоможе це лише в рідкісних випадках, так як зазвичай помилка повністю блокує можливість збереження.

Спосіб 2: звільнення місця на ПК

Помилка»Первинний робочий диск переповнений" в Adobe Photoshop безпосередньо пов'язана з нестачею вільного простору на комп'ютері, необхідного для збереження тимчасових файлів під час роботи з графікою. Позбутися від спливаючих вікон з даними повідомленням можна шляхом очищення локальних дисків, задіяних в настройках розглянутої програми.

Детальніше: очищення вільного місця в Windows 7 і Windows 10

Пример удаления временных файлов для очистки места на компьютере

Для правильної роботи фотошопу без урахування додаткових плагінів і призначених для користувача налаштувань на кожному робочому диску має бути доступно щонайменше 8-10 Гб вільного місця. Більшу увагу ж необхідно приділити саме системного розділу «C» , тому як він завжди задіяний за замовчуванням.

Детальніше: Програми для очищення комп'ютера від сміття

Пример программы для очистки компьютера от мусора

Окремо варто відзначити, що очищення диска можна зробити прямо під час роботи з Photoshop, незважаючи на помилку, тим самим запобігши втрату важливої інформації. Для звільнення місця ви можете вдатися до спеціального софту, щоб не витрачати масу часу на самостійний пошук і видалення сміття.

Спосіб 3: Зміна налаштувань

Кількість необхідного місця на диску для збереження тимчасових файлів фотошопу пов'язано з настройками програми, що відповідають за продуктивність. Це можна використовувати з метою запобігання помилки "Первинний робочий диск переповнений" , просто знизивши деякі параметри до прийнятного рівня або відредагувавши список локальних розділів.

Читайте також: зміна налаштувань в Adobe Photoshop

 1. На верхній панелі розгорніть меню «редагування» і в самому кінці списку виберіть розділ »Налаштування" . Тут необхідно перейти на сторінку »продуктивність" .
 2. Процесс перехода в настройки производительности в Adobe Photoshop
 3. Опинившись на зазначеній вище вкладці, першим ділом в блоці " використання пам'яті» встановіть значення, оптимальне для вашого комп'ютера. Потрібну інформацію можна отримати у відповідному рядку. Процесс изменения объема оперативной памяти в Adobe Photoshop

  Після цього в " історії та кешування» змінити " історію дій» , вибравши значення до 50. Як правило, чим нижче даний параметр, тим менше пам'яті вимагає програми при роботі з файлами.

  Процесс изменения настроек истории действий в Adobe Photoshop

  У цьому ж блоці можете також відредагувати " рівень кешу» і " Розмір фрагмента кешу» за аналогічним принципом. При цьому врахуйте, що в даному випадку низькі значення можуть відбитися на продуктивності і зручності Фотошопа.

 4. Дополнительные настройки производительности в Adobe Photoshop
 5. За допомогою меню в лівій частині налаштувань відкрийте вкладку " робочі диски» і зніміть галочки поруч з розділами, на яких не вистачає місця для програми. Ми рекомендуємо не використовувати диск «C» при наявності інших варіантів. Изменение настроек рабочих дисков в Adobe Photoshop

  При виборі відразу декількох дисків можете скористатися стрілочками в правій частині вікна, щоб змінити порядок і разом з цим пріоритети. Коли параметри будуть відредаговані потрібним чином, натисніть «ОК» і обов'язково перезапустіть програму.

 6. Изменение приоритета рабочих дисков в Adobe Photoshop

Дане рішення по суті є доповненням до другого способу і покликане лише знизити вимоги до пам'яті. На жаль, за допомогою налаштувань неможливо зробити так, щоб Photoshop працював без створення тимчасових файлів.

Спосіб 4: скидання та перевстановлення

Як і будь-яка інша програма на комп'ютері, Фотошоп може працювати неправильно через пошкодження робочих файлів, в тому числі без видимих на те причин демонструючи повідомлення»Первинний робочий диск переповнений" . В такому випадку оптимальним рішенням може стати Скидання налаштувань програми до початкового стану.

Возможность сброса настроек в Adobe Photoshop

Для цього достатньо у внутрішніх параметрах на вкладці «Основні» натиснути кнопку " скидання установок при виході» і підтвердити дію у спливаючому вікні. Після перезапуску всі дані скинуться, і помилка, ймовірно, зникне.

Пример процедуры удаления Adobe Photoshop с компьютера

Якщо скидання параметрів виявилося недостатньо, що буває досить часто, в якості альтернативи можна вдатися до більш радикального рішення, виконавши видалення і повторну установку софта. Кожен етап був нами описаний окремо.

Детальніше: Правильне видалення і встановлення Adobe Photoshop на ПК

більше статей на цю тему: