ставимо знак дробу в Microsoft Word

Іноді робота з документами в Microsoft Word виходить за межі звичайного написання тексту, і може знадобитися, наприклад, записати простий математичний вираз або просто числа, що представляють собою дроби. Про те, як це можна робити, розповімо в рамках цієї статті.

Написання дробів в Ворді

Певні дроби, введені вручну, автоматично замінюються в Word на ті, які можна сміливо назвати правильно написаними. До таких належать 1/4 , 1/2 , 3/4 & 8212; після автовиправлення вони набувають вигляду ¼ , ½ , ¾ . Однак такі дроби, як 1/3 , 2/3 , 1/5 і їм подібні не замінюються, тому належний вигляд їм необхідно надавати вручну.
Пример автоматической замены дробей в программе Microsoft Word
Варто відзначити, що для написання вищеописаних дробів використовується символ "слеш" &8212; / &8212; косу риску, але ж всіх нас ще в школі привчили до того, що правильне написання дробів & 8212; це одне число, розташоване під іншим, а роздільником в такому випадку виступає горизонтальна лінія. Далі ми більш детально розглянемо кожен з доступних варіантів написання дробів в Ворді.

Варіант 1: Автовиправлення

Як ми вже сказали У вступі, деякі дроби, записані через «слеш», Word автоматично замінює на правильні. Тобто все, що від вас вимагається в даному випадку – написати вираз, а потім натиснути на пробіл, після чого відбудеться Автозаміна.
Алгоритм написания дроби со слешем в программе Microsoft Word
приклад. пишемо 1/2, після чого натискаємо пробіл і отримуємо½.
Успешная автозамена дроби в программе Microsoft Word
Якщо ви знаєте про функції автозаміни в Microsoft Word і розумієте принцип її роботи, то напевно вже здогадалися, що подібним чином можна налаштувати заміну введених з клавіатури числових символів на «правильні» дроби з роздільником у вигляді косої риси для всіх дробів або хоча б найбільш часто використовуваних. Правда, для цього доведеться обзавестися "джерелом" цих самих "правильних" записів (розширений, але все ж неповний набір таких символів представлений в способі 2 частини Варіант 2 цієї статті).

Налаштувати автоматичну заміну можна в розділі»Параметри" текстового редактора. Відкривши їх, перейдіть на бічній панелі у вкладку "правопис" і натисніть на кнопку " параметри автовиправлення» . У діалоговому вікні в полі »замінити" введіть дріб у звичайному написанні, а в сусіднє поле »на" вставте її "правильне" написання, після чого скористайтеся кнопкою »додати" . Аналогічне виконайте з усіма іншими дробовими виразами, які плануєте використовувати в подальшому. Дізнатися ж більш докладно про те, що являє собою Автозаміна в Ворді, як користуватися цією функцією і як налаштувати її роботу під себе, можна в представленій за посиланням нижче статті.
Настройка автоматической замены дробей в параметрах программы Microsoft Word
Докладно: робота функції "Автозаміна" в Word

Варіант 2: дріб зі слешем

Ввести дріб такого виду можна одним з двох методів – за допомогою вставки доступних в стандартному наборі Ворда символів або використанням відповідних їм кодових виразів і додаткових сполучень клавіш.

Спосіб 1: Вставка символу

У базовому арсеналі Microsoft Word міститься всього шість знаків дробів зі слеш-роздільником. Їх додавання здійснюється за наступним алгоритмом:

 1. Відкрийте вкладку "Вставка" , Натисніть на кнопку "Символи" і виберіть там пункт "Символи" .
 2. Кнопка символы в Word
 3. Натисніть на кнопку"Символ" , де вибрати "інші символи" .
 4. Другие символы в Word
 5. У вікні "Символи" у розділі "набір" виберіть пункт "Числові форми" .
 6. Окно Символ в word
 7. Знайдіть там потрібну дріб і клікніть по ній. Натисніть кнопку"вставити" , після чого можна закрити діалогове вікно.
 8. Вибраний вами дріб з'явиться на аркуші.
 9. Вставленная дробь в Word

  На жаль, набір шаблонних дробових символів в Ворд теж вельми обмежений, а тому, якщо подібна запис повинна бути саме з роздільником у вигляді слеша, оптимальним рішенням буде настройка функції автозаміни, про яку ми розповіли вище, або інший варіації даного методу, про яку піде мова далі.

  Читайте також: як вставити галочку в MS Word

Спосіб 2: код символу та гарячі клавіші

Кожен з доступних для вставки в Ворді символів має свій код, який можна перетворити в необхідні знаки за допомогою поєднання клавіш-дізнатися їх можна при виділенні відповідного елемента у вікні»Символ" .

Как в Ворде сделать дробь 3 проверенных способа_001

Так, показані в попередній частині статті дроби, що входять в стандартний набір Microsoft Word, мають такі кодові вирази:

дріб вираз коду
2153
2154
215B
215C
215D
215E
Как в Ворде сделать дробь 3 проверенных способа_002

Введіть необхідний набір цифр і / або цифр і букву, після чого, не роблячи відступу, скористайтеся клавішами «Alt+X» &8212; код відразу ж перетворюється в дріб зі слешем.

Как в Ворде сделать дробь 3 проверенных способа_003

Незважаючи на те що в текстовому редакторі відсутні інші дробові знаки, деякі з них все ж можна вставити в документ. Нижче представлений розширений набір кодових виразів, перетворити які можна тим же поєднанням:

дріб вираз коду
¼ 00BC
½ 00BD
¾ 00BE
2150
2151
2152
2153
2154
2155
2156
2157
2158
2159
215A
215B
215C
215D
215E
2189

Аналогічно вищесказаному, для отримання будь-якої з зазначеної вище дробів просто введіть відповідний їй код і потім натисніть «Alt+X» .

Как в Ворде сделать дробь 3 проверенных способа_004

Наприклад, для отримання запису слід ввести і перетворити комбінацією клавіш вираз 2159 .

Как в Ворде сделать дробь 3 проверенных способа_005

Варіант 3: дріб з горизонтальним роздільником

Додати в текстовий документ Ворд дріб з горизонтальним роздільником між чисельником і знаменником можна одним з двох методів – використовуючи засоби вставки рівнянь або спеціальний код з його подальшим перетворенням.

Спосіб 1: Вставка формули

У Microsoft Word є набір інструментів для роботи з математичними виразами, для чого можна як використовувати вже готові формули і рівняння (наприклад, біном Ньютона або площа кола), так і «збирати» їх самостійно з більш простих записів. У числі останніх є і цікавить нас в рамках цієї статті дріб з горизонтальним роздільником.

Читайте також: Як вставити формулу в Ворді

 1. Відкрийте вкладку "Вставка" і виберіть у групі "Символи" пункт "рівняння" . Кнопка Уравнение в Word

  Примітка: у старих версіях MS Word розділ "рівняння" називається "Формули" .

 2. Натиснувши на кнопку "рівняння" , виберіть пункт "вставити нове рівняння" .
 3. Вставить новое уравнение в Word
 4. У вкладці "Конструктор" , яка з'явиться на панелі управління, натисніть на кнопку "дріб" .
 5. Выбор дроби в Word
 6. У розгорнутому меню виберіть у розділі "простий дріб" тип дробу, який ви хочете додати &8212; через косу або горизонтальну лінію.
 7. Область уравнения в Word
 8. Макет рівняння змінить свій зовнішній вигляд, впишіть в порожні графи необхідні числові значення.
 9. Клікніть по порожній області на аркуші, щоб вийти з режиму роботи з рівнянням/формулою.
 10. Дробь в Word

  Саме написання дробу через меню вставки нового рівняння є оптимальним рішенням нашої сьогоднішньої задачі, тим більше, що таким чином можна додавати вирази обох типів &8212; і ті, що розділені косою рискою (косою рискою), і ті, які розділені горизонтальною смугою. Особливо актуально використання цього методу в разі, коли одними дробами робота не обмежується і потрібно писати і інші математичні вирази. Однак є у такого підходу і недолік &8212; формули і їх компоненти являють собою окремі об'єкти, для яких доступні далеко не всі варіанти форматування (наприклад, не можна змінити шрифт).

  Читайте також: як змінити шрифт у Word

Спосіб 2: Коди полів з ключами

Простішою у своїй реалізації альтернативою попередньому рішенню є написання дробів з горизонтальним роздільником шляхом введення та перетворення спеціального коду поля з ключем. Робиться це наступним чином:

 1. Встановіть покажчик курсору в тому місці текстового документа, де буде записана дріб.
 2. Выбор места для ввода дроби с горизонтальным разделителем в Microsoft Word
 3. Натисніть на клавіші «Ctrl+F9» (зверніть увагу, що на ряді ноутбуків, де F-клавіші за замовчуванням виконують мультимедійні функції, додатково може знадобитися натиснути клавішу «Fn» , тобто поєднання в такому випадку буде «Ctrl+Fn+F9» ).
 4. Поле для ввода кода дроби с горизонтальным разделителем в Microsoft Word
 5. У вибраному місці документа з'являться фігурні дужки з миготливою між ними кареткою (покажчик курсору). Не переміщаючись з цієї області, введіть код наступного виду:

  EQ \F(a;b)

  Пример кода дроби с горизонтальным разделителем в Microsoft Word
  • EQ створює поле для введення формули;
  • F створює дріб з горизонтальним роздільником і вирівнює щодо цієї лінії чисельник і знаменник;
  • A і b - чисельник і знаменник, тобто замість цих букв потрібно вводити відповідні їм значення. Наприклад, щоб записати таким чином 2/3, слід використовувати вказаний нижче код:
  • EQ \F(2;3)

  Наглядный пример кода дроби с горизонтальным разделителем в Microsoft Word

  зверніть увагу! у разі якщо вами використовується локалізована версія операційної системи, а в якості десяткового роздільника в ній виступає кома, між чисельником і знаменником в дужках необхідно вводити крапку з комою, як це показано в прикладах вище. Тобто саме це рішення може бути застосовано в абсолютній більшості випадків. Однак якщо роздільником в ОС є точка (це характерно для англомовних версій), між чисельником і знаменником потрібно ставити кому.

 6. Розібравшись з усіма параметрами коду і вказавши його в тому вигляді, який відповідає бажаної дробу, не переміщаючи покажчик курсору і не залишаючи позначене фігурними дужками поле для введення, натисніть на клавішу «F9» (знову ж таки, на ноутбуках може знадобитися натиснути «Fn+F9» ). Результат преобразования кода дроби с горизонтальным разделителем в Microsoft Word

  Читайте також: як поставити фігурні дужки в Майкрософт Ворд

 7. В результаті виконання попереднього кроку інструкції код буде перетворений в дріб з горизонтальним роздільником між чисельником і знаменником, що показано на представлених вище і нижче зображеннях.
 8. Еще один результат преобразования кода дроби с горизонтальным разделителем в Microsoft Word

  Цей метод є не тільки більш простим і зручним у своєму реалізації, ніж попередній, але і позбавлений характерних для нього обмежень. Так, у записаної дробу відсутнє видиме поле (рамка), вона виглядає більш естетично і є придатною для загального форматування, представляється у вигляді використовуваного за замовчуванням для введення тексту шрифті, який за необхідності можна змінити на будь-який інший.

  Выражение с дробями с горизонтальным разделителем в Microsoft Word

  Читайте також: як форматувати текст у документі Word

Висновок

З цієї невеликої статті ви дізналися, як зробити дріб в текстовому редакторі Ворд будь-яких версій. Як бачите, це завдання можна вирішити декількома способами, а інструментарій програми ще й дозволяє автоматизувати її виконання.

більше статей на цю тему: