відключаємо автоматичне збереження отриманих в Viber зображень

Как отключить сохранение фото в Вайбере
Як відомо, Обмін зображеннями через Viber за замовчуванням супроводжується завантаженням їх файлів-джерел в пам'ять пристрою одержувача. Це ефективне рішення з точки зору прискорення отримання картинок через месенджер і їх пошуку в подальшому, але такий підхід призводить до збільшення витрати трафіку і заповнення сховища девайса, що прийнятно далеко не для всіх користувачів. Зазначену функцію можна відключити, і в статті ми розглянемо, як це зробити на Android-смартфоні, iPhone і ПК.

Як деактивувати функцію автоматичного збереження фото в Viber

Абсолютно різна організація файлової системи ОС, в яких може функціонувати Вайбер, а також розрізняється інтерфейс адаптованих для роботи в них додатків-клієнтів месенджера, вимагають розгляду рішення задачі з заголовка статті з пристроїв на Андроїд, айОС і Віндовс окремо.

Android

Користувачі Viber для Android для відключення автозавантаження зображень з месенджера в сховище свого девайса можуть використовувати один з двох підходів.

Спосіб 1: засоби ОС

Перший з розглянутих нами методів установки заборони на збереження фото з Вайбера передбачає &171;перекриття&187; мессенджеру доступу до пам'яті девайса з боку ОС і є кардинальним. Необхідно відзначити, що крім збереження фото, виконавши нижчеперелічені маніпуляції, ви позбудетеся можливості передавати через месенджер будь-які файли.

Читайте також: Відправка фотографій з Android-девайса через месенджер Viber

В залежності від моделі смартфона, а точніше, керуючої їм Android-оболонки і її версії, зовнішній вигляд і розташування описуваних нижче елементів інтерфейсу ОС може відрізнятися!

 1. Відкрийте «Налаштування» Андроїд і перейдіть в розділ »Додатки" . Торкніться назви категорії " Усі програми» .
 2. Android Настройки - Приложения - Все приложения
 3. Відшукайте «Viber» в переліку інстальованого на девайсі ПО і тапніте по його найменуванню. На екрані, з інформацією про програму і списком застосовних до неї опцій виберіть " дозволи додатків» .
 4. Viber для Android - мессенджер в списке установленного ПО - Разрешения приложений
 5. Деактивуйте перемикач «сховище» ( »Пам'ять" ) у списку дозволів, виданих додатку месенджера. Далі вийдіть з »Налаштування" ОС.
 6. Viber для Android - запрет доступа мессенджера к хранилищу устройства в Настройках ОС в списке установленного ПО - Разрешения приложений
 7. Запустіть Viber і перейдіть в чат, де наявні надіслані співрозмовником картинки. Торкнися будь-якої мініатюри зображення, що зазвичай призводить до відкриття його повноекранного перегляду.
 8. Viber для Android запуск мессенджера, переход в чат, попытка открыть фото
 9. В надійшов з мобільної операційки запиті встановіть позначку»більше не питати" і натисніть " відхилити» . У наступному віконці натисніть " НЕ ЗАРАЗ» .
 10. Viber для Android доступ к памяти устройства запрещен
 11. На цьому все &8212; надалі фотографії з Viber не будуть зберігатися в пам'ять смартфона до моменту, поки ви не надасте відкликаний дозвіл на доступ месенджера до сховища, виконавши зворотну вищеописаної операцію.

Спосіб 2: Налаштування Viber

Розробники Viber, безумовно, знають про бажання окремої категорії користувачів месенджера деактивувати автоматизацію процесу скачування отриманих з нього медіафайлів на свої пристрої і в прагненні надати найбільш прийнятну модель експлуатації свого рішення для Android передбачили в цьому додатку можливість досить гнучко маніпулювати роботою зазначеної функції.

 1. Запустіть Вайбер і перейдіть в розділ " більше» програми з панелі внизу головного екрана. Далі тапніте »Налаштування" . Viber для Android запуск мессенджера - вкладка Ещё - Настройки
 2. Відкрийте розділ параметрів під назвою " Дані та медіа» .

  Viber для Android раздел Данные и мультимедиа в Настройках мессенджера

  Далі зніміть три позначки з розташованих біля наступних опцій чекбоксів:

  • " зберегти в галерею» &8212; відключення опції фактично і є рішенням озвученої в заголовку статті завдання. Після того як ви звільните відповідний опції чекбокс від позначки, зображення будуть зберігатися в сховище телефону тільки за вашим прямою вказівкою. Viber для Android отключение опции Сохранить в галерею в Настройках мессенджера

   Читайте також: як зберегти фотографію з чату Viber в пам'ять пристрою Android

  • " автозавантаження в мережі GSM» &8212; деактивація призводить до неможливості використовувати мобільні мережі для завантаження мультимедіа і таким чином економить трафік. Viber для Android отключение опции Автозагрузка в сети GSM из Настроек мессенджера
  • «автозавантаження по Wi-Fi» &8212; на додаток до деактивації вищеописаної можливості, відключення цієї опції запобігає безконтрольне копіювання месенджером фото, відео і GIF-анімації в пам'ять девайса при знаходженні смартфона в зоні дії високошвидкісних бездротових мереж.

   Viber для Android отключение опции Автозагрузка по Wi-Fi в Настройках мессенджера

 3. Виконавши конфігурацію, вийдіть з & 171;&187; Вайбера. Тепер "зайва", на вашу думку, функція відключена. Viber для Android отключение автозагрузки и сохранения фото в галерею завершено

Приховування і видалення завантажених з Viber фото

Можливо, вимкнення опції автоматичного збереження зображень у сховищі смартфона недостатньо для досягнення ваших цілей. Якщо вам потрібно очистити Галерею телефону від фотографій, які були отримані з Вайбера раніше, то ви можете приховати їх відображення або стерти, задіявши наступні прийоми.

 1. Приховування :
  • Відкрийте " Галерею» і перейдіть на вкладку »альбоми" цього засобу перегляду і систематизації збережених пам'яті Android-девайса зображень і відео. Android Переход на вкладку Альбомы в Галерее
  • Серед альбомів знайдіть «Viber Images» і шляхом тривалого натискання на найменування каталогу викличте контекстне меню. У списку застосовних до альбому функцій виберіть " зробити невидимим» .

   Viber для Android скрытие загруженных из мессенджера фото из Галереи ОС

 2. Видалення :
  • Виберіть пункт " видалити» з описаного вище контекстного меню каталогу «Viber Images» в »галереї" Андроїд.

   Viber для Android удаление папки с загруженными из мессенджера фото с помощью средств Галереи

   Звичайно ж, можна повністю прати не тільки створений месенджером альбом, але також, відкривши його, застосувати операцію лише до окремих фото.

   Viber для Android удаление фотографий, загруженных мессенджером из Галереи
  • Крім того, ви можете, перейшовши через будь-який провідник для Android по дорозі viber/media/Viber Images Viber для Android переход в папку с фото из мессенджера через файловый менеджер

   Видалити з формованого Вайбером при своїй роботі каталогу окремі фотографії

   Viber для Android выборочное удаление фотографий, скачанных мессенджером через файловый менеджер

   Або всю папку зі збереженими зображеннями цілком.

   Viber для Android удаление каталога с загруженными из мессенджера фото через файловый менеджер

IOS

Якщо ви власник смартфона від Apple і використовуєте програму Viber для iPhone , то можете запобігти небажаному збереження фото з Вашого месенджера в пам'ять пристрою і iCloud, пройшовши один із запропонованих далі шляхів.

Спосіб 1: засоби ОС

Операційна система iOS дозволяє в досить широких межах контролювати поведінку практично будь-який запускається в її середовищі програми. Цим можна скористатися для вирішення нашої задачі.

 1. Відкрийте «Налаштування» iOS, потім перегорніть перелік параметрів вгору з метою знайти Вайбер серед інших інстальованих на iPhone програм. Торкніться назви месенджера.
 2. Viber для iPhone Настройки iOS - Вайбер в списке установленных приложений
 3. В відображеному переліку опцій " ДОЗВОЛИТИ ДОСТУП ПРОГРАМІ VIBER» натисніть »Фото" . Далі дотиком по пункту »ніколи" встановіть біля нього позначку і потім вийдіть з налаштувань айФона.
 4. Viber для iPhone Установка запрета на доступ мессенджера к Фото в настройках iOS
 5. Таким чином ви забороните месенджеру використовувати сховище мультимедіа-файлів в iOS і кардинальним чином вирішите озвучену в заголовку статті завдання.Viber для iPhone у мессенджера нет доступа к ФОТО iOS

Не забувайте, що вищевказані маніпуляції не дадуть можливості не тільки зберігати, але і відправляти зображення та інші файли, що містяться в пам'яті смартфона. Якщо передавати власний контент все ж необхідно, проведіть зворотну рекомендованої вище операцію, тобто знову надайте програмі Вайбер дозвіл на доступ до»Фото" , а потім поступите як розказано в нашій статті далі.

Читайте також: як відправити фото з пам'яті iPhone через Viber

Спосіб 2: Налаштування Viber

У самій програмі Viber для iOS відключення функції автозбереження отриманого через неї контенту здійснюється шляхом простого конфігурування параметрів.

 1. Відкрийте Вайбер на айФоне і з вкладки " більше» перейдіть до »Налаштування" програми. Viber для iPhone запуск мессенджера - вкладка Ещё - Настройки
 2. Увійдіть у розділ параметрів «Мультимедіа» .

  Viber для iPhone раздел Мультимедиа в Настройках мессенджера

  Тут наявні опції, регулюючи які, можна вирішити озвучену в заголовку статті задачу частково або повністю:

  • " автозавантаження контенту» &8212; деактивуйте перемикач, якщо вашою метою є економія трафіку, споживаного при знаходженні в мобільних мережах. Додатково включіть опцію " обмежити трафік» . При такій конфігурації налаштувань картинки і відео будуть завантажуватися тільки по Wi-Fi або вашим прямим вказівкою.
  • Viber для iPhone отключение опции Автозагрузка контента в Настройках мессенджера
  • " зберігати медіафайли» & 8212; тапнув по найменуванню цієї функції, ви не вимкніть автозбереження, але зможете забезпечити видалення отриманих з Вайбера фотографій через певний термін, який можна вибрати в меню, що з'явилося знизу. Для завершення установки тимчасового ліміту зберігання контенту, підтвердіть надійшов з месенджера запит.
  • Viber для iPhone установка временного лимита хранения полученного из мессенджера фото
  • " зберегти в галерею» &8212; відключення опції призводить до деактивації автоматизації процесу завантаження зображень на девайс.
  • Viber для iPhone деактивация опции Сохранять в Галерею в Настройках мессенджера
 3. Завершивши визначення параметрів роботи месенджера щодо одержуваних в діалогах фотографій, вийдіть з &171;&187; . На цьому завдання з заголовка цього матеріалу вважається вирішеною. Viber для iPhone деактивация автоматического сохранения фото из мессенджера выполнена

Відзначимо, що навіть виконавши все перераховане вище, ви як і раніше зможете зберігати фотографії з Вайбера в пам'ять айФона за своїм бажанням. Для цього проводите описані в доступній за наступним посиланням статті маніпуляції.

Viber для iPhone сохранение фото из чата в мессенджере в память девайса

Детальніше: як зберегти фото з Viber в галерею iOS

Видалення завантажених з Viber фото з iPhone

На жаль, Вайбер для айОС не створює окремий каталог для фотографій, що зберігаються автоматично або особисто Користувачем, тому єдиним способом стерти вже завантажені фото після деактивації їх автоматичного скачування по одній із запропонованих вище в статті інструкцій, є наступний:

 1. Відкрийте попередньо встановлену в iOS програму»Фото" , перейдіть до альбому " Всі фотографії» . Viber для iPhone изображения из мессенджера - Фото - альбом Все фото
 2. Торкніться»вибрати" у верхній частині екрана праворуч, а потім встановіть позначки на мініатюрах стираних зображень. Viber для iPhone выбор фотографий, полученных через мессенджер в программе Фото
 3. Далі тапніте по значку " сміттєвий бак» внизу екрану праворуч і потім підтвердіть надійшов з програми &171;Фото&187; запит.

  Viber для iPhone удаление изображений, полученных через мессенджер через программу Фото iOS

Windows

Відключити автоматичне скачування отриманих через додаток Viber для Windows зображень можливо єдиним способом-в " Налаштуваннях» месенджера.

Читайте також: Налаштування Viber на Комп'ютері з Windows

 1. Запустіть Вайбер на комп'ютері. Далі, з меню «інструменти» Viber для Windows пункт Инструменты в главном меню приложения

  Перейдіть до «Параметри» .

  Viber для Windows пункт параметры в меню Инструменты программы
 2. Клікніть по найменуванню розділу налаштувань " Галерея медіа» у переліку зліва вікна, що відкрилося. Viber для Windows раздел Галерея медиа в Параметрах приложения
 3. Далі двоваріантні дії:
  • Якщо ви не бажаєте, щоб автоматично зберігаються месенджером на диску ПК фотографії накопичувалися, можете встановити термін, після закінчення якого вони будуть видалені без вашого втручання. Клікніть по списку, що розкривається в області " зберігання медіафайлів» ,

   Viber для Windows Хранение медиафайлов в разделе Галерея медиа Параметров программы

   Виберіть період,

   Viber для Windows выбор периода хранения полученных через мессенджер фотографий

   А потім підтвердіть надійшов з Вайбера запит.

   Viber для Windows подтверждение удаления сохраненных из мессенджера фото через временной лимит
  • Для повної деактивації функції збереження медіафайлів без вашого прямого на це Вказівки, зніміть позначку з чекбокса біля опції " автозавантаження фото / відео» . Viber для Windows деактивация опции Автозагрузка фото и видео в настройках мессенджера

   Підтвердіть надійшов з месенджера запит-попередження, клацнувши»вимкнути" в його віконці.

   Viber для Windows подтверждение отключения опции Автозагрузка фото и видео из мессенджера
 4. Закрийте вікно з настройками і переходите до подальшого використання Viber в звичайному режимі.

  Viber для Windows функция автозагрузки фото и видео отключена

  Тепер фото будуть збережені на диску ПК, тільки якщо ви самостійно ініціюєте таку операцію.

  Viber для Windows сохранение фотографии, полученной через мессенджер на диск ПК

  Читайте також: як зберегти фото з Viber для Windows на диск ПК

Видалення завантажених з Viber фото з диска ПК

Після деактивації функції автозбереження Контенту, ви, можливо, захочете видалити раніше отримані з її допомогою фото. Зробити це досить просто.

 1. Через провідник Віндовс перейдіть по шляху:

  C:\Users\ИМЯ_ПОЛЬЗОВАТЕЛЯ\Documents\ViberDownloads

  Viber для Windows папка с сохраненными из Viber фото на диске ПК

  Крім вищевказаного можна задіяти ще один метод відкриття папки зі збереженими месенджером файлами:

  • Перейдіть в будь-який чат і клікніть по будь-якої отриманої в процесі бесіди зображенні.
  • Viber для Windows переход к полноэкранному просмотру полученного в чате фото
  • У вікні докладного перегляду клацніть по кнопці «…» в меню над зображенням.
  • Viber для Windows вызов меню в полноэкранном просмотре полученного фото
  • Виберіть у списку функцій пункт " показати в папці» .
  • Viber для Windows пункт Показать в папке в меню фото, полученного через мессенджер
 2. Видаліть вміст Відкритого Каталогу повністю або вибірково за бажанням.
 3. Viber для Windows загруженные из мессенджера фото удалены с диска ПК

Висновок

Як бачите, регулювання відносяться до автоматичного збереження контенту параметрів Viber, незалежно від бажаної вами операційної системи, здійснюється дуже просто. Відключити автозавантаження зображень з месенджера в пам'ять пристрою можна в будь-який момент і дуже швидко, як і провести зворотну операцію, якщо така необхідність виникне в майбутньому.

більше статей на цю тему: