вирішення проблем із повільним завантаженням даних у Steam

Перевірка швидкості мережі

Перед тим, як переходити до більш радикальних варіантів вирішення розглянутої проблеми, варто переконатися, що ваша швидкість доступу до всесвітньої мережі достатня. Справа в тому, що Steam підраховує її в мегабайтах в секунду, а не в мегабітах. Щоб не вдаватися в технічні подробиці, скажімо, що 1 Мбайт/з дорівнює 8 Мбіт/з, тобто при заявленій пропускної здатності підключення в 15 Мбіт/з в моніторі закачувань від Valve вона буде відображатися як 1,9 Мбайт/с.

почему маленькая скорость загрузки в стиме-4

Протестуйте реальну швидкість будь-яким відповідним сервісом, наприклад, нашим, присутнім на сайті.

Тест швидкості інтернету

Якщо він показує значення менше 15 Мбіт/сек, є кілька варіантів. Перший-це максимально доступний поріг згідно вашого договору з провайдером, і рішенням буде або перехід на більш швидкісний тариф, або перевірка деяких параметрів самого сервісу, чому присвячені способи 1-2. Другий-швидкість з якихось причин нижче заявленої, і цю проблему потрібно усунути (Спосіб 3).

Спосіб 1: Зміна контент-сервера

Дані в Steam завантажуються з різних джерел, розташованих по всьому світу, за системою Peer-To-Peer (p2p). Може трапитися так, що з якихось причин для вас скачування йде з віддаленого сервера в іншому регіоні, що безпосередньо впливає на доступну швидкість. На щастя, за допомогою клієнта сервісу можна змінити джерело-це робиться наступним чином:

 1. Відкрийте програму та виберіть «Steam» - «Налаштування» .
 2. почему маленькая скорость загрузки в стиме-7
 3. Перейдіть на вкладку»Завантаження" і скористайтеся спадним меню " Регіон для завантаження» : виберіть у ньому місце, найближче до фактичного місцезнаходження.
 4. почему маленькая скорость загрузки в стиме-2
 5. Натисніть «ОК» і перезапустіть клієнт сервісу: вийдіть з нього за допомогою іконки в треї (натисніть праву кнопку миші і скористайтеся пунктом »вихід" ), потім відкрийте з ярлика на " робочому столі» або в меню «Пуск» .
 6. почему маленькая скорость загрузки в стиме-3

  Спробуйте відновити закачування тієї чи іншої гри – швидше за все, на цей раз швидкість повинна бути відповідною.

Спосіб 2: Відключення конфліктуючих програм

Так як робота Steam зав'язана на Інтернеті, йому можуть заважати інші додатки, що впливають на підключення до всесвітньої мережі, такі як:

 • Антивіруси;
 • Брандмауери;
 • Клієнти VPN;
 • ПЗ для роботи з BitTorrent;
 • Антишпигунські програми.

Якщо у вашій системі встановлено і активно щось з цього списку, на час завантаження даних їх рекомендується відключити. На нашому сайті вже є інструкції для деяких з таких програм.

Детальніше: як відключити антивірус , фаєрвол

Спосіб 3: усунення проблем з підключенням

Тепер переходимо до причин, які уповільнюють завантаження незалежно від Стіма. Для діагностики та вирішення проблем виконайте наступні кроки:

 1. Насамперед перевірте, чи немає збоїв на стороні провайдера: великі постачальники зазвичай розміщують інформацію про техроботи або неполадки на своїх офіційних сторінках, тому відвідайте їх. Якщо там нічого немає, зв'яжіться з технічною підтримкою, найкраще саме за номером телефону: можливо, збій спостерігається тільки у вас, і співробітники можуть вам допомогти в його усуненні.
 2. Користувачам, які підключаються до Інтернету за допомогою маршрутизатора Wi-Fi, рекомендуємо задіяти Пряме підключення, минаючи пристрій – зазвичай в цьому випадку доступна максимально можлива за тарифом швидкість.

  Детальніше: як підключити комп'ютер до Інтернету по кабелю

 3. почему маленькая скорость загрузки в стиме-5
 4. Якщо дротове з'єднання неможливо, варто перевірити параметри роутера. Наприклад, поширеною помилкою початківця користувача є вимкнений режим роботи в 5 ГГц, який відчутно швидше застарілої частоти в 2,4 ГГц.

  Детальніше: як включити режим 5 ГГц в роутері

 5. Заодно перевірте інші параметри – не виключено, що у вашому екземплярі присутні якісь специфічні настройки, що впливають на швидкість. Приклад типової конфігурації маршрутизатора можете знайти в керівництві далі.

  Детальніше: як налаштувати роутер

почему маленькая скорость загрузки в стиме-6

Як правило, зовнішні проблеми з інтернетом можна визначити і по ряду інших ознак.

більше статей на цю тему: